MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Kveon - Moments - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Kveon - Moments (/temat-progressive-kveon-moments)



Kveon - Moments - Kveon - 12.07.2016

Witam!
Tak to znowu ja w moim "starym styłu" czyli pluckowato, prosto... Kawałek trochę eksperymentalny z brzmieniami :)
Zapraszam do odsluchu i dziękuję!

Wersja na YouTube:



RE: Kveon - Moments - KJR - 12.07.2016

Cześć :D Odsłuchałem całość i zmieniłbym pare rzeczy w samym miksie i aranżacji. Oczywiscie od strony technicznej bardzo fajnie. Czy aby na pewno wszystkie niskie częstotliwości masz w mono?
Trochę niestety nie mój klimat. Zrobiłbym tutaj troszkę wiecej napięcia przed dropem, aby później nieco dać oddechu samemu dropowi :D
Ale tonacje bardzo ładnie utrzymane, intonacja intrumentów również.
4! :)


RE: Kveon - Moments - Alex fat - 13.07.2016

Mix mi sie wyadej szorstki suchy ;) , jednak utwor nadrobia swoim klimatem i instrumentarjum , takie wakacyjne grania. W sam raz naten czas :) . pozdrawiam


RE: Kveon - Moments - tomaszp - 14.07.2016

Mix fajny, czysty, bardzo "standardowy". Utwór bardzo fajny, aranż mi się bardzo podoba. Brakuje tylko jakiegoś ciekawego wokalu do tego wszystkiego :)

Generalnie po drugim dropie wszystko takie przewidywalne, przydało by się trochę takiego muzycznego "szaleństwa" :) musiałbyś bardziej zmienić linię melodyczną, bo gra dosyć monotonnie (nawet nie chodzi o wysokości nut a samo ułożenie nut).

Niskie częstotliwości gdzieś się gubią - w zasadzie linia basowa, bo stopa ładnie "kopie".

Technicznie bardzo dobrze ale mogło być rewelacyjnie !

Życzę powodzenia i pozdrawiam,

Tomek.


RE: Kveon - Moments - Sajga - 15.07.2016

Instrumenty, melodie są mega spoko. Perkusja również mi się podoba. Tak jak kolega wyżej napisał, rzeczywiście przydałby się jakiś build up przed pierwszym dropem. No i aranżacyjnie jes tak sobie, trochę wieje nudą, niby dodajesz i odejmujesz różne instrumenty na przestrzeni czasu jednak melodycznie brzmi to praktycznie tak samo no i trochę usypia. No i plusik za pokazanie co było pod maską, kawałka :) Zawsze lubie tak zaglądać do projów.


RE: Kveon - Moments - Shabboo Harper - 25.07.2016

Ojejjj, przez chwilę odczułam (muzyczne) deja vu. "Summer House" has changed into "Moments" ^^... Jak jest? Z pewnością syntetyczniej, gęściej i... przystępnie. Generalnie temat w swym wydźwięku jest surowszy od wersji Demo; "ciepło" smyczków jest totalnie "przyduszone" przez ostrzejsze wariacje Synth'ów i wyraźniejsze perkusyjne "barwy" (szczególnie Clap'ów i "szelest" tychże). Powtarzalność melodii, przez kolejne instrumenty jest w pewnym stopniu męcząca. Niewykluczone, iż temat krótszy byłby gwarantem przyjemniejszych "momentów". Technicznie nader przyzwoicie :). Wojtku, myślę, iż przydałoby się "narzucić" na Pluck jakiś Reverb i lekko przyciszyć owy. Aranż klasyczny...


RE: Kveon - Moments - Adamzzz - 26.07.2016

Do bólu prosto. Aranż niezmienny.. Nawet instrumentarium się nie zmienia. Zawsze pianinko, lead, pluck z minimalnymi wariacjami w sounddesignie. Kopiuj, wklej, z wyjątkiem nowej progresji akordów, która moim zdaniem jest monotonna.
Słowem, dobry kawałek na sączenie się w tle, ale na imprezie już bym tego raczej nie słyszał.


RE: Kveon - Moments - gregwmusic - 28.07.2016

no to jest moj Klimat! piekny clasyczny chord :)

Pieknie :) podrzuć remix packa:P
5!


RE: Kveon - Moments - Nyklas - 29.07.2016

Jak dla mnie fajny ciepły kawałek. Wszystkie dźwięki pasują do siebie, wszystko czysto słychać!!! Jak dla mnie same plusy! spokojny kobiecy vokal do tego i by była miazga!