MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Jedmar - Brain Power - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Jedmar - Brain Power (/temat-uplifting-jedmar-brain-power)



Jedmar - Brain Power - cinekkk1 - 19.07.2016

Zapraszam do przesłuchania mojego utworu, który będzie wydany w labelu Sundance Recordings




RE: Jedmar - Brain Power - Rafau - 19.07.2016

Kwasowy początek niczego nie zapowiada szczególnego. Ten główny kwasik na środku to ja bym ciszej zrobił, ale to jest moja odczucie tylko. Break taki biedny trochę. Melodia nie zapada w ucho; przynajmniej moje. :) To wejście od dropa od około 2:10 jest słabe. Przydałoby się to zmodyfikować, albo skrócić przynajmniej.

Generalnie trzymasz swój poziom, wszystko jest tam gdzie być powinno. Mocne 4/5

Cheers mate


RE: Jedmar - Brain Power - Sajga - 19.07.2016

Gratsy releasu! Podoba mi się acid, chociaż mam wrażenie, że jest trochę zbyt głośny na tle innych brzmień. W brejku ja bym na pianino narzucił jakiś srogi pogłos bo suszy prawie jak Strasburger. Główna melodia w ogóle mi się nie podoba, nie wpada w ucho i wydaje mi się nieprzemyślana, zrobiona trochę na siłę. Mix i brzmienia na poziomie, nie ma się czego przyczepić (no może mogłoby być ciupke tłuściej i skąpać synthy w reverbie) Dla mnie ocena 3


RE: Jedmar - Brain Power - Shabboo Harper - 20.07.2016

Hmmm... skreślę dziś Tobie krótki komentarz. Czemuż to? Marcinie, według mnie, powyższy utwór jest zbyt podobny do „Courtesy”; toteż moje wrażenie jest niemalże tożsame... Aczkolwiek „Brain Power” wyróżnia owy Acid Synth z intensywnym basowym wydźwiękiem. Ważkim jest również fakt, iż niejednokrotnie nieprzyzwoicie mocno użyty efekt White Noise'u, „tu” prezentuje się ładnie w tle. „Grzmocisz” przyzwoicie; w Breakdown'ie powściągliwie kreujesz chwilę wytchnienia raczej „suchym” piano, by tuż potem lekko zniechęcić przewlekłym, nieszczególnie finezyjnym odcinkiem (1:46-2:10); finał... <ziewa>. Technicznie... very okey.
PS. Gratuluję kolejnego wyczynu... :)


RE: Jedmar - Brain Power - Druii - 1.08.2016

Technicznie cacy, wg mnie jednak przydałoby się trochę nauki teorii muzyki. Nie mówię tego złośliwie - ja na studiach trochę się poduczyłem i nie popełniam już pewnych błędów i to serio słychać, a to często podstawowe kwestie.

Często w twoich kawałkach melodie mnie w ogóle nie ruszają, pomimo dobrego warsztatu. Myślę, że warto coś z tym zrobić, bo technicznie jest dobrze, ale dla mnie niestety jest to coś wałkowanego już długo i długo przez producentów którzy nauczyli się trochę techniki, ale albo nie mają swojego stylu albo po prostu jest on zaburzony przez braki w wartości muzycznej dzieła.

Widzę jednak, że działasz i się rozwijasz. Życzę powodzenia ;)


RE: Jedmar - Brain Power - cinekkk1 - 1.08.2016

Widzę jednak, że działasz i się rozwijasz. Życzę powodzenia ;)
[/quote]

Powoli, ale zawsze do przodu. A co do melodii to fakt, muszę przy nich nieco dłużej siedzieć.


RE: Jedmar - Brain Power - Druii - 1.08.2016

To już nie chodzi o samą melodię, bo to spore uproszczenie - ale o ogólnie budowanie kadencji, o harmonię jako taką. Jak chcesz, to Ci mogę nieco potłumaczyć na priv ;)


RE: Jedmar - Brain Power - Stiopa - 9.08.2016

Jedmar, pamiętam Twoje początki tutaj, więc powiem, że rozwinąłeś się na tyle, że gościsz już w dobrych labelach. Pamiętam Twoje niedociągnięcia, burdel w miksie itd. Teraz masz swój poziom, masz swój styl i tego się trzymaj.
Z kawałka jest coraz lepiej, a to co jest dobre niech zostatnie dobre :D
Gratuluje releasu.
Pozdro


RE: Jedmar - Brain Power - KBK - 10.08.2016

Kawałek pod kątem technicznym jest zrobiony bardzo dobrze, aranżacyjnie słuchałoby się tego nawet przyjemnie, ale sposób płynięcia tej całej melodii jest według mnie nie najlepszy… Sam jestem zwolennikiem prostych melodii, ale niestety Twoja w ogóle do mnie nie przemawia… Jest po prostu w moim odczuciu chaotyczna i pozbawiona sensu… Ale mimo wszystko gratuluję wydania i doceniam umiejętności :)


RE: Jedmar - Brain Power - M-K - 25.11.2016

mi sie podoba czekam na premierke :)