MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mocade - Rea - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mocade - Rea (/temat-electronica-mocade-rea)



Mocade - Rea - Mocade - 22.07.2016

Drobny odświeżony utwór będący skutkiem bawienia się reversem. Z ambientem polecę za jakiś czas gdy projekt będzie gotowy.
Miłego słuchania.



RE: Mocade - Rea - KabaN - 22.07.2016

Zaczyna się super ale potem przynudza, mogłeś to jakoś urozmaicić, żeby było ciekawiej bo cały czas leci to samo. Od 2:18 dałbym jakieś ciche pianinko co leci w tle to było by bosko. Ogólnie pomysł na + ale mogłeś bardziej pokombinować :)


RE: Mocade - Rea - Plague - 24.07.2016

Dobry pomysł. Rzeczywiście monotonia to główny minus utworu. Klimat zaś na plus. Może wystarczy użyć w tle np. dwóch padów, które wiążą sie ze sobą w tle. Jak dla mnie numer do rozwinięcia. Pozdr.


RE: Mocade - Rea - Shabboo Harper - 25.07.2016

Również lubię eksperymenty z Reverse'em (szczególnie przy wokalu). Twój projekt brzmi intrygująco, lecz do czasu... Potem triumfuje monotonia i wrażenie "zmęczenia" podobnie/identycznie wręcz potraktowanym Sound Design'em. W moim odczuciu to prześwietny fundament do upiększenia o "garść" Fx'ów/foniczne Pad'y/wokalizy..., tak by owy temat "skreślił" czytelniejszą historię. Esencjonalne ujęcie Twoich nut (w krótszej formie) przysporzy całości wydźwięku "nienasycenia". Mocade, technicznie jest... "przystojnie". ;)


RE: Mocade - Rea - Martin - 27.07.2016

Daj utwór jeszcze do przesłuchania, bo chyba zdjąłeś go chwilowo z wokandy.


RE: Mocade - Rea - Recoil83 - 28.07.2016

Potwierdzam brak utworu, załaduj to samo na SC, to powinien się pojawić na forum.


RE: Mocade - Rea - Mocade - 28.07.2016

Tak, zdjąłem utwór, co prawda pomysły na niego już mi się kończą ale myślę że mogę jeszcze pozmieniać w nim to i owo. Wrzucam to co już było zrobione.

edit: odtwarzacz chyba nie ogarnia private share, będzie bez.
https://soundcloud.com/mocade/rea/s-oWylZ


RE: Mocade - Rea - Recoil83 - 28.07.2016

Świetny utwór, jako ambient w jakieś grze pasowało by idealnie, nie często słyszę technikę reverse, ode mnie 5.


RE: Mocade - Rea - Mocade - 30.07.2016

Teraz może będzie bardziej znośnie. Pomysł z podłożeniem głosów był dobry, użyłem sampli od pani Alvy. Miłego słuchania.




RE: Mocade - Rea - Shabboo Harper - 30.07.2016

Cytat:"Pomysł z podłożeniem głosów był dobry..."

Cieszę się... :) Jest enigmatycznie, czarowniej; niemalże jak "Angels' Chat" w eterycznej ekspresji Twoich nut. Mocade, gratuluję "wytrwałości" przy projekcie...


RE: Mocade - Rea - Wasp - 30.07.2016

mi się nie nudzi
taki jest ambient
ta reverse perka jest super!


RE: Mocade - Rea - Equinox - 1.08.2016

kawałek z mega potencjałem. Szkoda, że taki monotonny


RE: Mocade - Rea - Mat.Mor.Raw - 8.08.2016

Pierwsze wrażenie - 5 - odgłosy wydobywające się z podziemnego jeziora,, w którym zamieszkują mroczne syreny
Kompozycja - 4 - Standardowy, minimalistyczny, transowy ambient, w którym kompozycja odgrywa drugorzędną rolę. Aczkolwiek dialog i cykliczne przeplatanie brzmień w miarowych krokach prowadzone jest wzorowo i naturalnie buduje nastrój.
Brzmienie/Mix - 5 - Trafny dobór brzmień, pulsująca przytłumiona stopa nadaje puls, reverse organ wprowadza paranormalny klimat, delikatne reverse drums ze stereo delayem i reverbem budują jaskiniową przestrzeń, gdzieś w oddali pobrzmiewają filtrowane synthy udające krople, a wisienką na torcie są żeńskie choir wokale przywołujące na myśl syrenowe śpiewy w opuszczonym zakątku...
Ocena - 5 - można nieźle odpłynąć i przenieść się w inne miejsce...


RE: Mocade - Rea - Mocade - 9.08.2016

(1.08.2016, 19:50)Equinox napisał(a): kawałek z mega potencjałem. Szkoda, że taki monotonny

Potencjał to dość uniwersalne określenie bo utwór zawsze da się przemielić w stronę dowolnego gatunku. Mój zatrzymał się w obecnej, monotonnej formie. Tak czy inaczej dzięki za koment.


(8.08.2016, 21:03)Mateusz Morawski napisał(a): Pierwsze wrażenie - 5 - odgłosy wydobywające się z podziemnego jeziora,, w którym zamieszkują mroczne syreny
Kompozycja - 4 - Standardowy, minimalistyczny, transowy ambient, w którym kompozycja odgrywa drugorzędną rolę. Aczkolwiek dialog i cykliczne przeplatanie brzmień w miarowych krokach prowadzone jest wzorowo i naturalnie buduje nastrój.
Brzmienie/Mix - 5 - Trafny dobór brzmień, pulsująca przytłumiona stopa nadaje puls, reverse organ wprowadza paranormalny klimat, delikatne reverse drums ze stereo delayem i reverbem budują jaskiniową przestrzeń, gdzieś w oddali pobrzmiewają filtrowane synthy udające krople, a wisienką na torcie są żeńskie choir wokale przywołujące na myśl syrenowe śpiewy w opuszczonym zakątku...
Ocena - 5 - można nieźle odpłynąć i przenieść się w inne miejsce...

[Obrazek: 21RcF4D-1470705448.jpg]
Dzięki! <haha>


RE: Mocade - Rea - abyssMB - 13.08.2016

świetny utwór, nie wiem dlaczego wszyscy chcą - by działo się dużo, on się wylewa i sączy, a my mamy się delektować powolnym pięknem dźwięków . cool .Obie wersje mi się podobają.