MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Wappa - Crystal Movement - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Wappa - Crystal Movement (/temat-other-wappa-crystal-movement)



Wappa - Crystal Movement - Wappa - 26.07.2016

Bry...

Ode mnie krótkie, jak zwykle bez 'jaja', moje wypociny.
Brak czasu = brak muzyki + wyjałowienie instrumentalne dają taki oto efekt dziada zdziadziałego <ziewa>





RE: Wappa - Crystal Movement - ak47soundsystem - 27.07.2016

Co kolega taki nieśmiały! Taką antyreklamę sobie zrobić już na wstępie! Przecież materiał jest niezły, tylko trochę (moim zdaniem) nieuporządkowany.
Bo, Panie, ale na tym riffie co jest od 1:33, to taki DaftPunk zrobiłby niezły przebój! I coś takiego to się daje w pierwszym takcie, żeby ludziom wżarło się w mózg natychmiast.

Temat jest fajny i należy go tylko odpowiednio wyeksploatować (wtłoczyć do mózgu słuchacza przez zmęczenie).

Perkusję pod riffem ja bym 2x przyspieszył (chyba tak jest od 1:53, ale słabo słychać) i dał mocno zsaturowaną/skompresowaną i będzie banger. Fajne jest też to przejście perki na 1:49

Brzmienie tego pianinka z intra mi nie pasuje - za słabe.
Potem za intrem jest zwrotka (ale brakuje w niej czegoś - prosi się o wokal, ale z braku laku pewnie tym riffem trzeba było pojechać).
Po tym builduppie do 0:55 to aż się prosi żeby poleciał ten riff, a nie ten miętki flecik (zupełnie tu nie siedzi).
Dialog w outro też nie wyszedł, ale z powodu brzmienia pianinka (zbyt delikatne), choć pomysł zacny.

Może collab? Ja bym chętnie się pobawił... bo to ma potencjał


RE: Wappa - Crystal Movement - Martin - 27.07.2016

Na początku takie trala la la. Zmiksowałeś mocny beat z banalnym pianinkiem i flecikami i zrobił się paździerz. Kiepskie wrażenie momentalnie znika po 1:30. Jest mega zajebiscie, i szczerze powiedziawszy olałbym wszystko do 1:30 i rozwinął motywy o których pisze ak47. Ten wałek ma duzy potencjal, ale wymaga gruntownego przebudowania.

PS: porównanie do DaftPunk wcale nie przesadzone imho :)


RE: Wappa - Crystal Movement - Recoil83 - 28.07.2016

Witam, utwór musiałem przesłuchać dwa razy, i bardzo mi się podoba tylko w 0:55 powinno być to co w 1:33 czyli fajny synth.


RE: Wappa - Crystal Movement - Mocade - 28.07.2016

Mówcie co chcecie ale jak dla mnie ten beat wymiata, jest głównym atutem tego kawałka i dzięki niemu całość brzmi genialnie. Jedyne czego mi w nim brakuje to soczyste solo na gitarze basowej, wtedy to byłby kosmos. Tak czy inaczej, ode mnie leci plus. Pozdrawiam.


RE: Wappa - Crystal Movement - Wappa - 28.07.2016

O_o
O_o
O_o
O_o
O_o

Powiem tam, nie spodziewałem się tak wielu 'pozytywnych' opinii jeśli chodzi o owe 'wypociny'. Widzę też, że zdania są podzielone odnośnie tego co komu bardziej do gustu.

Fakt, że wybrałem opcję 'beat+ref', co nie znaczy, że nie było innej wersji, dokładnie, może nie do końca idealnie, ale taka o której wspomina aka47, z której nie powiem, bo zrezygnowałem. Teraz, jednak chciałbym dodać wałek alternatywny, któremu nie dawałem większych szans powodzenia. Tzw wersja dekoracyjna.




(27.07.2016, 8:48)ak47soundsystem napisał(a): Może collab?

- Otwarty ;)

(28.07.2016, 15:01)Mocade napisał(a): soczyste solo na gitarze basowej

- zawsze możesz dograć ;)


RE: Wappa - Crystal Movement - ak47soundsystem - 28.07.2016

No, ten ma już większy power!


RE: Wappa - Crystal Movement - droom - 30.07.2016

Ten flet to z kosmosu się zabrał? Bardzo średnio pasuje.
Ten basowy riff przygłusza wszystko co pod nim. Chyba wgrany na chama.
Ogółem mydło i powidło Panie - bez urazy.
Jedyny plus to mięsista perka, którą bym zostawił i na jej szkielecie zrobił całkiem nowe, bardziej wyszukane instrumentarium wraz z melodiami.
Daje 3.
Pozdrawiam
DrooM


RE: Wappa - Crystal Movement - Zirds - 30.07.2016

Mi się podoba. Prosty, chwytliwy numer. Flet niczym od Mobiego z albumu Play ;) tylko trochę za cichy i za bardzo ukryty w pogłosie. Potem jak wchodzi ten "ciężki" bas, lead to już jest odrobinę za mocno - cytując Twój podpis z Syngatury:
"Tu coś brzęczy...". Fortepian mało słyszalny, a brzmienie słychać, że ma ładne, a ładnego fortepianu nigdy, przenigdy się w tak rytmicznym utworze nie daje na dalszy plan!

Wappa jak tam rybki?

3/5


RE: Wappa - Crystal Movement - Shabboo Harper - 30.07.2016

Wersja #1: kreuje wrażenie niewykończonej w miksie; przedziwnie foniczna. Trochę w stylu Garage (perka); trochę w klimacie psychodelicznego Rock'a (Synth). Intro... <hmm>. Rozwinięcie bez gruntownego "pomyślunku". Niektóre dźwięki wręcz przypadkowe (Flute). Dominujące wrażenie: eksperyment "przepuszczony" przez Amp. w finalnej kreacji brzmienia a'la 60's. Jest ciężko acz nietuzinkowo.
Wersja #2: "tłuściej" głównie w barwie zbyt "zduszonego" Bassline'u. Donośniej w "chropowatej" melodii. Wciąż jest to specyficzny klimat Vintage z nie do końca "dopieszczoną" separacją i szczególną "troską" o płynny Synth lub swobodniejsze, wyraźne piano; reszta instrumentarium również kiepsko wybrzmiewa "pod" intensywną wariacją riff'ów. Sample wokalu zbyt szorstko "wpleciony" w miks... Wappa, po korekcie częstotliwości Twój temat z pewnością nabierze soczystszego "image"... :)


RE: Wappa - Crystal Movement - abyssMB - 13.08.2016

Ja nie wiem dlaczego wszyscy czepiają się I wersji która mi się podoba / flecik też mi się podoba :)/ do 1:25 piękne intro, a potem wariuj rób wszystko co Ci się podoba, wersja 2 ma power, ale utraciła piękno i jest taka se :( .