MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Mat Mor Raw - Never Ending Valley (/temat-chill-out-mat-mor-raw-never-ending-valley)



Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Mat.Mor.Raw - 4.08.2016

Po roku przerwy, tym razem postanowiłem wyprodukować coś naprawdę hardcorowego
...czyli chillout.

[Obrazek: 8J0i0YD.png]



Projekt można obejrzeć w tym temacie:
Temat - Pokaż swój projekt

Zapraszam...


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Shabboo Harper - 6.08.2016

Hey Mateusz. Uwagę przykuwa ogromnie kunsztowny miks; w odcieniu a'la „Tape Analog” z „ciemniejszym”, cieplejszym zabarwieniem. Nie istnieje „ostrzejsza”, męcząco uciążliwa „góra”; przeciwnie każdy ton jest misternie „ułożony” i spokojnie, nieśpiesznie wyrażony w ascetycznym aranżu. Ciekawe są (Short) White Noise'y pojawiające się w różnych „punktach” w panoramie. Melodia typu „Relaxing [Meditation] Music”, z dyskretnie naturalnym „powiewem” nut o quasi etnicznym wydźwięku; wśród syntetycznych wariacji wyróżnia się oryginalne instrumentarium perkusyjne. Bass subtelny plastycznie, „taktownie” tętniący w tle. Jest sekretnie, eterycznie, dobrotliwie... <thumbup>


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Mocade - 6.08.2016

Utwór bardzo dobry do słuchania w szare, nudne, deszczowe dni gdy naprawdę trzeba się wyłączyć. Dziś jest taki dzień. Kradnę, pozdrawiam.


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Stiopa - 9.08.2016

Tak, perkusja tutaj robi robotę. Świetna jest. Całość jako hmmm przekaz, jakoś nie robi na mnie wrażenia, ale miks.... czyściutki jak łza :)
Zazdroszczę :P
Pozdrawiam


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Recoil83 - 9.08.2016

Bardzo spokojny utwór, przypomina mi trochę koniec lat 80' i początek 90' królowanie Amigi. Perkusja wychodzi tutaj na główny plan też dobrze przemyślana, melodia pomysłowa słychać Kore Player, co dopiero jakby napakować go Soundpackami których mam 25, ode mnie 5.


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - OProject - 9.08.2016

Jak dla mnie ten kawałek idealnie pasuje do instalatora pirackiej wtyki (Team Air) albo do wczytującej się gry (gdy mamy mało ramu i wczytywanie sie zawiesza na pare minut xd)
Miks jest dobry, ewentualnie można by się pokusić o dodanie trochę przy 40-80Hz xd
Aranżacyjnie można by coś dodać, ale nie wiem co xd
Ogólnie wole twoje poprzednie prodakszyn, tu dam 4 xd


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Mat.Mor.Raw - 14.08.2016

Shabboo Dzięki, że zwróciłaś uwagę na te wszystkie niuanse, dla takich recenzji warto dopracowywać miks. Bardzo zależało mi na krystalicznym brzmieniu lead, ale który nie byłby jednocześnie uciążliwy na dłuższą metę, stąd właśnie taka miękka, lekko szumiąca barwa. Pracę nad kawałkiem zacząłem od dopracowania perkusji i to mnie przekonało, że warto zaangażować się w ten szkielet i dokończyć produkcję. Natomiast bas spędził mi sen z oka przez ostatnie dwa tygodnie, zanim zaczął poprawnie współgrać z resztą aranżacji.

Mocade, zdecydowanie do słuchania w pochmurne dni, ale nie tylko... Kradnij jak najbardziej xD

Stiopa, bez perkusji nie byłoby tego kawałka. Inspirowałem się trochę Jean Michel Jarre (np. Oxygene 6, 13), Enigma, trochę Depeche Mode, a nawet UB-40, żeby uzyskać spójny groove, połamany beat i różnorodne brzmienie. Co do przekazu, miało być po prostu trochę new age'owo i współgrać kolorystycznie z klimatem zbudowanym muzyką.

Recoil83 Super, że zwróciłeś uwagę na melodię. Zazwyczaj skupiam się w produkcji na stronie rytmicznej, a tym razem chciałem skomponować coś z prostą, spokojną melodią/tematem. Co do Kore, na razie jeszcze pozostanę przy swoim podstawowym banku brzmień, bo ciąglę się jeszcze uczę tych instrumentów, może kiedyś popracuję nad rozbudowaniem instrumentarium, ale jeszcze nie teraz.

OProject Generalnie planowałem ten kawałek jako muzykę tła, więc twoje pomysły zastosowania jako soundtrack do ładowania się gier są jak najbardziej adekwatne. xD
Nie chciałem przesadzić z basem, ani też nie mam odsłuchu do 40Hz, więc na wszelki wypadek nie majstruję w pasmie poniżej 50Hz. Aranżacyjnie pewnie coś by można, ale nie chciałem dorzucać wodotrysków i fajerwerków. Stwierdziłem, że temat i aranżacja w obecnym, nieskomplikowanym kształcie powinny obronić się same.


RE: Mat Mor Raw - Never Ending Valley - Rust - 17.08.2016

Bardzo klimatyczny i chilloutowy track, dzięki któremu po zamknięciu oczu niesie człeka w inny wymiar. Czuje, że tak dokładnie ten utwór miał wyglądać i wygląda a raczej brzmi. ^D Moim zdaniem idealnie nadawałby się do jakiejś klimatycznej produkcji (gry komputerowej), gdzie mógłby znacznie podbudować klimat. No i oczywiście jeśli w edycji kolekcjonerskiej znalazłoby się CD z soundtrackiem z tej gry, to brałbym w ciemno :D PropsyBeer