MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE BAQ - Boundaries Of My Reality - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE BAQ - Boundaries Of My Reality (/temat-hardstyle-baq-boundaries-of-my-reality)



BAQ - Boundaries Of My Reality - BAQ - 10.08.2016

Nikt nie dodaje nic na dział Hardstyle więc znowu ja sie wpieprze ze swoim trackiem .
Poświęciłem dostyć sporo czasu na ten kawałek ale dalej nie brzmi on tak jakbym tego chciał . Chętnie poczytam wasze opinie i ewentualne rady .<niewiem>
Kick wzorowany na kicku Frontlinara ;) ale sam go robiłem żeby nie było :D
Może ktoś zainteresowany jakimś wirtualnym kolabem ? :D



RE: BAQ - Boundaries Of My Reality - Foortic - 10.08.2016

Kick zdecydowanie za cicho przez co trudno mi jest coś konkretnego powiedzieć. Na leadzie za mało efektów przestrzennych (delay reeverb) przez co jest sucho. Pad w drugim breaku nie pasuje wg mnie. ;)
Ogółem to można powiedzieć ze miks jest dosyc czysty bo nie ma tu za dużo dźwięków.
Ale jeżeli chcesz bardziej szczegółowej opinii o miksie to musisz poczekać na tych bardziej doświadczonych bo ja to tak średnio ogarniam miks więc...
Takie troche 3/5 bo nie porwał mnie ten utwór. :)

Kolab? Ja chętnie tylko musze na razie dokończyć dwa projekty... :D


RE: BAQ - Boundaries Of My Reality - patorecydywa - 12.08.2016

Podoba mi się sound design. Fajnie obwodzisz energię utworu. Wiadomo gdzie idziesz, i ma się ochotę na więcej. Trochę krótko. Brzmienie też pozostawia mi trochę do życzenia. Te voco-layery/stringi/plucki, snary, clapy, crashe walczą się o podobny obszar widma. W wyższych średnich robi się głośno/nieczytelnie.


RE: BAQ - Boundaries Of My Reality - Mocade - 15.08.2016

Hmm. Dawno temu trochę słuchałem Hardstyle. Wprawdzie "słuchanie" ograniczało się tylko do kilku setów Sensation Black, ale chyba mogę na podstawie tego spróbować ocenić utwór. O ile pamiętam, sekcji melodyjnych było w tym gatunku mało, one miały być końcowym dopełnieniem brudnej łupanki ciągnącej się przez większość utworu. Nie wiem ile się od tego czasu zmieniło w hardstylach, ale brakuje mi takiej właśnie łupanki. Coś w stylu:
łucumpucum>przejście do twojego motywu>łucumpucum>granie motywu na pełnej mocy>łucumpucum>koniec

Cóż, przynajmniej tak zapamiętałem ten gatunek :-)
Ale ten kick to chyba esencja gatunku, brzmi tak jak ma brzmieć. oczywiście chodzi mi o kontent, mixu niestety nie ocenię. Pozdrawiam.


RE: BAQ - Boundaries Of My Reality - ozi - 17.08.2016

Taki łagodny ten utwór jak na HS, ale za to ma fajne brzmienia. Może dobrze pasować jako przerywnik do łupanki. Kick nie ma basu, idzie górą.


RE: BAQ - Boundaries Of My Reality - Adamzzz - 20.08.2016

Podoba mi się u Ciebie oldskulowa aranżacja i wstawki jak na przykład ten krótki moment w 1:07. Daj stówę że gdyby kawałek był bardziej nu w tym miejscu byłby pierdyliard szumów z kozackimi efektami.. Walony loudness war.. Fajnie budujesz napięcie.
Szkoda jedynie że melodia w ogóle się nie zmienia. Przez cały czas gra dokładnie to samo a dla mnie to w ogóle brzmi jak te tzw backing lead'y do głównej melodii/głośniejszego leadu.
Kick na poziomie. Gra w tych rejestrach co trzeba, chociaż można by go jeszcze pogłośnić o parę decybeli. Nie podoba mi się jak się piczuje. Wyrażnie słychać jak coś tam klika w ogonie.
Generalnie całkiem fajna koncepcja ale tak jak pisał Mocade (jeżeli pisał to co mam na myśli) hardstyle bez tego klasycznego ostrego intra i outra zawsze będzie trochę nie teges. Walnij jakiś najprostszy skrecz na świecie, albo lead, zrób najprostszy revers bejs na świecie, albo użyj kicka, i masz i intro i outro i hardstyle jak ta lala.