MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Ta_Deck - Hypnotised - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Ta_Deck - Hypnotised (/temat-trance-ta-deck-hypnotised)



Ta_Deck - Hypnotised - tomaszp - 10.08.2016

Witam ponownie !

Tym razem przyszło czas na trance (przynajmniej najwięcej nawiązań w tym utworze jest właśnie do tego stylu). Na początku miało wyjść zupełnie inaczej, ale po kilkunastu próbach zgrania wokalu z akordami wyszło to co wyszło :)

Mam nadzieję, że ten utwór znajdzie swoich fanów.



Genre : Trance
BPM : 128
Lenght : 6:51
Project hours : 9:09
Key : FMinor

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Ta_Deck - Hypnotised - Stiopa - 10.08.2016

Trance w tempie 128 :), hehe na szczęście nie tylko Ty masz problem z oceną gatunku :)
Jak dla mnie to raczej jakiś prog house... No ale słucham dalej. Fajnie się rozkręca. Troche ten bass taki suchy :/ Fajna praca z wokalem. Lekki klimat. Ogólnie dobra robota, oprócz tego bassu. Jakoś niedopieszczony jest jak dla mnie :P
Ode mnie leci 4
Pozdro

P.S. Nie wydaje Ci się, że we frazie ,,hypnotised'' na ,,hi'' jest fałsz na wokalu? :/ Dziwnie to brzmi


RE: Ta_Deck - Hypnotised - Druii - 10.08.2016

Kick jak dla mnie trochę ma za duży click jak na taki gatunek.
Bas - tak jak Stiopa powiedział - trochę sucho. Ścięty LPem square roboty nie zrobi.
Do 1:45 trochę pusto.
"Hy"(ptotized) fałszuje.

Barwy niestety nudne, musisz więcej siedzieć nad kręceniem dźwięków/zmienić syntha :P.

Muzycznie rzekłbym nienajgorzej, przynajmniej jakoś to ze sobą gra, ale najczęściej mam wrażenie że akordy dobrane losowo, żeby jakkolwiek pasowały. Nie masz nawet jak poprowadzić słuchacza napięciem właśnie przez złą harmonię.

Na plus to, że ma to swego rodzaju klimat i nie jest kolejnym brzmiącym tak samo upliftem :P.
Wnioski: popracować nad sound designem i teorią muzyki.

PS. Popracować nie znaczy przeczytać i zapomnieć


RE: Ta_Deck - Hypnotised - Shabboo Harper - 24.08.2016

Hey Tomek. W moim odczuciu utwór bliższy jest klimatom typu Electro w minimalnym odcieniu Ambient. Zresztą gatunek nie jest istotny w odbiorze Twego tematu. Generalnie projekt "okrasiłeś" w przyzwoite (potoczne) barwy, krztynę analogowe z nieprzesyconą "górą" (chwilami trochę ciche, np. Pad'y). Całość brzmi "hojnie", całkiem estetycznie. "Klei się ze sobą". ^^ Track przemyślany; melodia niezgorsza, z pewną dozą senności; z właściwą progresją unosi się wśród subtelnego Beat'u. "-"? Bass jest rzeczywiście frapujący. Z początku zbyt "syntetyczny", beznamiętny; potem przeistacza się w przewodni "pierwiastek" (w swej "głębi" towarzysząc nieco "leniwej" partii wokalu)... Wszelako mocno przewodzi w temacie. Jest monotonny; solidny. Po Drop'ie (5:45) godnym byłoby ułożenie owego w wyższe rejestry. Myślę, iż zmyślnym byłby "trik" typu Sound Fun z ''cutoff'em'' na filtrze i w efekcie "skręt" leciutko w Psy. Przy "dopieszczeniu" panoramy, wydobyciu większej soczystości dźwięków będzie very okey... :)


RE: Ta_Deck - Hypnotised - Evennumbers - 24.08.2016

A mi się bas podoba, jego prostota jest tak pociesznie banalna, że dzięki temu to nadaje mu oryginalności.
Reszta została napisana wcześniej - szczególnie komentarz nade mną dobrze oddaje ten utwór.

Zamiatając: Z jakimś planem na realizację, wizją i pomysłem.
Nie jest źle, na pewno nie.


RE: Ta_Deck - Hypnotised - lovetrance01 - 1.09.2016

Po kilku odsłuchach przekonałem się do tego kawałka. Ogólnie jest trochę ubogo, minimalistycznie, ale jest też fajny klimat, taki feeling. Wokal i melo bardzo mi się podobają.
Ode mnie mocne 4.