MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Ath Leete - Elektroportal Album Teaser - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Ath Leete - Elektroportal Album Teaser (/temat-electronica-ath-leete-elektroportal-album-teaser)



Ath Leete - Elektroportal Album Teaser - Ath Leete - 13.08.2016

Debiutancki album Ath Leete jest pełen starannie zaprojektowanych elektronicznych dźwięków które razem tworzą portal umożliwiający prześlizgnięcie się do innego świata, innego stanu świadomości.

Style: Dance, Trance, Techno, Chillout




RE: Ath Leete - Elektroportal Album Teaser - Shabboo Harper - 19.08.2016

Cytat:"Debiutancki album Ath Leete jest pełen starannie zaprojektowanych elektronicznych dźwięków które razem tworzą portal umożliwiający prześlizgnięcie się do innego świata, innego stanu świadomości."

W pewnym stopniu już skreśliłeś sobie komentarz (Twego "teaser'a")... Owszem jest niejednorodnie gatunkowo, jednakże zdecydowanie "palmę pierwszeństwa" dzierży klasyczne elektroniczne brzmienie. Niekiedy jest ciekawie w konkretnym Sound Design'ie; klimatycznie zbliżonym do produkcji o "astralnym" wydźwięku (czyżby wciąż inspiracja Jean Michel Jarre'em?). Aranżacyjnie jest różnie; czasem zbyt monotonnie i przewidywalnie; czasem motyw przewodni nie jest do końca czytelny; czasem potencjał jest bliski uchwycenia i godny "rozwinięcia skrzydeł" gdy... raptownie kończy się lub też jest wyrażony w "takim sobie" miksie. Technicznie, w moim przekonaniu, dźwięki wyższe winny być ostrzejsze, tak by wyraźniej "odcinały się" od pozostałych brzmień; bardziej "rozchodziły się" w przestrzeni poszczególnych track'ów. Przysporzyłoby to większej separacji. W tej chwili odnosi się wrażenie, iż gra głównie "dół i środek"; warto dołożyć "górze" powietrza na całości; przede wszystkim zaś "dopieścić" wszystkie Pad'y/Synth'y/Fx'y w miksie tak by piękniej uniosły się w Twoich utworach... Ath Leete, gratuluję przedsięwzięcia. :)

PS. Dawno nie było Cię "tu"; napisz jakieś posty w tematach reszty Forumowiczów. Będzie sympatyczniej...


RE: Ath Leete - Elektroportal Album Teaser - Ath Leete - 28.08.2016

Wiem że kwestii technicznej mam jeszcze dużo do zrobienia, żaden z kawałków nie jest jeszcze ukończony.
W kwestii aranżacji, też jeszcze sporo dojdzie.
Podziałam z tymi wysokimi dźwiękami (dzięki za podpowiedź) i separacją, ma to sens.
Myślę, że ukończony album będzie brzmiał sporo lepiej niż to co zaprezentowałem w teaserze :)


RE: Ath Leete - Elektroportal Album Teaser - Shabboo Harper - 4.09.2016

Cytat:"Myślę, że ukończony album będzie brzmiał sporo lepiej niż to co zaprezentowałem w teaserze :)".

Z pewnością tak będzie... Powyższy projekt świadczy o Twojej wrażliwości/ różnokształtnej gatunkowo wyobraźni; kwestia upiększenia aranżu, wzbogacenia ekspresji poszczególnych kompozycji plus szlif technicznych niuansów przysłuży się Twej produkcji w
znaczącym stopniu. Czasem drobna korekta np. w głośności ścieżek wniesie w dany projekt niesamowitą jakość, "wydobywając" z tematu dźwięki "ukryte", jednocześnie przenosząc taktownie resztę w "inny wymiar"... Ath Leete, good luck. :)