MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Co to za dźwięk? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Co to za dźwięk? (/temat-co-to-za-dzwiek--19093)



Co to za dźwięk? - Pakrell - 16.08.2016

0: 39 ten wysoki dżwięk jak go wykręcić ?




RE: Co to za dźwięk ? - hudson462 - 16.08.2016

Wobble bass ( z low passem, który stopniowo maleje, aż w końcu na początku dropu całkiem się wyłącza). Jak takie coś wykręcić? Massive-> wybierasz jakiś wave table ( z tego co wiem Sinarmonic II daje dość ciekawe wobble)-> zamiast spectrum dajesz formant-> kręcisz pokrętłami wave table i intensivity aż uzyskasz coś ciekawego-> w efekcie Insert 1 ( ten na dole Massive'a, po prawej stronie od noise z tego co pamiętam) dajesz frequency shifter, a w nim dry/wet na full w prawo, pitch tak na godzinę 9. Następnie przypisujesz 1 albo 2 makro do wave table, i pitcha w frequency shifterze. Robisz na playliście automatyzację pokręteł makro. Na koniec w filter 1 wybierasz low pass z lekkim rezonansem i robisz automatyzację cut offu z góry na dół w rytmie, który Cię interesuje.


RE: Co to za dźwięk ? - Royal Cartel - 16.08.2016

@hudson462
Wysoki wooble? Serio?

Korzystająć z Massive:
1. Na 3 oscylatorach włączasz saw.
2. Korzystając z 1Env automatyzujesz pitch wszystkich OSC dając wartość +12 półtonów. W Env ustawiasz ADSR (zmniejsz decay, ściągnij level w dół.
3. Podbijasz Osc2 o np. 0.10, a Osc3 o -0.15.
4. W zakładce Voicing dodajesz więcej głosów np. 7, włączasz Pitch Cuttof i przesuwasz jego suwak o 1/6 względem całości. Możesz rozszerzyć dźwięk włączając Pan position i zmieniając parametr.
5. Dodajesz efekty.
Dac oll. :D
Pamiętaj, żeby nie tylko zrobić to co napisałem, ale także przeanalizować i zrozumieć na jakiej zasadzie to działa :)


RE: Co to za dźwięk ? - hudson462 - 16.08.2016

(16.08.2016, 18:38)Royal Filence napisał(a): @hudson462
Wysoki wooble? Serio?

Korzystająć z Massive:
1. Na 3 oscylatorach włączasz saw.
2. Korzystając z 1Env automatyzujesz pitch wszystkich OSC dając wartość +12 półtonów. W Env ustawiasz ADSR (zmniejsz decay, ściągnij level w dół.
3. Podbijasz Osc2 o np. 0.10, a Osc3 o -0.15.
4. W zakładce Voicing dodajesz więcej głosów np. 7, włączasz Pitch Cuttof i przesuwasz jego suwak o 1/6 względem całości. Możesz rozszerzyć dźwięk włączając Pan position i zmieniając parametr.
5. Dodajesz efekty.
Dac oll. :D
Pamiętaj, żeby nie tylko zrobić to co napisałem, ale także przeanalizować i zrozumieć na jakiej zasadzie to działa :)

Gdzie napisałem ze wysoki? Kolega pytał o "niski dźwięk" i ja również pisałem o niskim dźwięku.


RE: Co to za dźwięk ? - Royal Cartel - 16.08.2016

(16.08.2016, 19:36)hudson462 napisał(a): Gdzie napisałem ze wysoki? Kolega pytał o "niski dźwięk" i ja również pisałem o niskim dźwięku.

Kiedy ja czytałem, to było napisane "wysoki", więc nie kłóćmy się. Autor najwyraźniej wyedytował post.


RE: Co to za dźwięk ? - hudson462 - 16.08.2016

(16.08.2016, 19:41)Royal Filence napisał(a):
(16.08.2016, 19:36)hudson462 napisał(a): Gdzie napisałem ze wysoki? Kolega pytał o "niski dźwięk" i ja również pisałem o niskim dźwięku.

Kiedy ja czytałem, to było napisane "wysoki", więc nie kłóćmy się. Autor najwyraźniej wyedytował post.

Ej faktycznie XD Teraz pisze wysoki, nie wiem co pisało wcześniej, ale miałem wrażenie, że "niski".


RE: Co to za dźwięk ? - Pakrell - 16.08.2016

Haha ja też mam takie wrażenie. Sory chłopaki za wprowadzenie w błąd , chyba musze przerwę sobie zrobić, a co do dźwięku to Royal dałem jeszcze LFO Toolsa , kompresje i cos wyszło, ale jeszcze trochę do poprawy :)


RE: Co to za dźwięk ? - Amer - 16.08.2016

żeby wykręcać kup se wiertarkę, dźwięk się syntezuje bo inaczej za parę lat będziemy biegać tu z dźidami.


Jak obiecałem, tak też czynię,
20% na zachętę.
napisane przez Zathura o 17:59, 17 sierpnia 2016



RE: Co to za dźwięk ? - Pakrell - 16.08.2016

Kurcze to już potocznie nie można mówić, że się coś "wykręca". Hmm następnym razem będę do ciebie pisał jakich słów mam używać na tym forum.


RE: Co to za dźwięk ? - Lukas1 - 17.08.2016

najlepiej go samplowac, badz kreatywny potnij pobaw sie


RE: Co to za dźwięk? - Druii - 18.08.2016

(16.08.2016, 22:55)Amer napisał(a): żeby wykręcać kup se wiertarkę, dźwięk się syntezuje bo inaczej za parę lat będziemy biegać tu z dźidami.

Ale wiesz, że np. w branży filmowej tak właśnie określa się sound-design? "Kręcenie gałami". Nie wiesz? A, no cóż, to wszystko tłumaczy :D


RE: Co to za dźwięk? - Zirds - 19.08.2016

(16.08.2016, 22:55)Amer napisał(a): żeby wykręcać kup se wiertarkę, dźwięk się syntezuje bo inaczej za parę lat będziemy biegać tu z dźidami.


Jak obiecałem, tak też czynię,
20% na zachętę.
napisane przez Zathura o 17:59, 17 sierpnia 2016

Jak będziesz miał syntezator z pokrętłami to wtedy się dowiesz, że żeby "wykręcić" dany dźwięk to trzeba trochę popracować nad oscylatorami, Filtrami i innymi parametrami wpływającymi na dźwięk...