MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Native Fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Native Fire - Return to the Motorcity (Synthwave) (/temat-other-native-fire-return-to-the-motorcity-synthwave)



Native Fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - Equinox - 18.08.2016

Cześć! Prezentuje Wam mój najnowszy kawałek i zarazem kontynuacje mojej innej produkcji ("Motorcity"). Jestem ciekaw Waszych opinii. :D




i yt jak ktoś woli:



RE: native fire - Return to the Motorcity [Synthwave] - Wasp - 18.08.2016

mocno pompuje
w akordach i basie słychać te lata 80'te
całkiem zgrabny kawałek


RE: native fire - Return to the Motorcity [Synthwave] - Rust - 18.08.2016

Ogarnałem również pierwszą część. Czuć klimat tych czasów. Motyw dziarsko wjeżdża na banie :V. Powrót bardziej mi się podoba niż pierwotna część, jest bardziej urozmaicony, ale zastosowałbym tutaj jeszcze mocniejsze basy, które to słychać w Motorcity i lekko bardziej wyrazistą perkusję. Ale to już takie moje gderanie ^^. 5/5 oby więcej tracków w tym klimacie. Propsy Beer


RE: native fire - Return to the Motorcity [Synthwave] - Shabboo Harper - 20.08.2016

Wciąż w duchu Retro Wave, z podobnym Sound Desing'em. Danielu, niektóre moje odczucia odnośnie tego utworu są identyczne z tymi w przypadku "poprzednika"; szczególnie w kwestii Bass'u. Owy cechuje zbyt skromnie kołyszący„dół” wobec silnej „góry”. Kick plus Clap również zbyt ciche, bez "ikry"; Side Chain wszechobecny. Całość trochę "zduszona" (z minimalnym przesterem); z fonicznym tłem (nader zgrabnie "wyłuskana" melodia Pad'ów); w dobrym tempie. Specyficznie piskliwy swej barwie Synth, według mnie, jest zbyt donośny, ekspansywny w miksie... Jednakże, wykreowałeś generalnie przyjemny (!) ciąg dalszy "Motorcity"... :)


RE: native fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - ozi - 31.08.2016

Super oddany nastrój lat 80. Główny motif fajny, tylko zduszony kompresorem i nieprzyjemnie faluje mu release. Ogólnie bardzo sympatyczny kawałek. 4.5/5

Zgadzam sie z towarzystwem ze lepszy niz jedynka.


RE: native fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - Shutara - 1.09.2016

"O ku*wa." - najlepiej oddaje moje odczucia związane z odsłuchem.
Delikatnie rozwijające się intro z uroczymi wysokimi i mocnym dołem, przejście na hp filtr z brzmieniem, jak ze starego radia (pozytywnie). Naprawdę genialny dobór dźwięków, solidnie zaaranżowane i na wysokim poziomie technicznym - czuć klimat na dość długo sprzed moich narodzin XD
5


RE: native fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - Intransitive - 3.10.2016

Kiedy na początku wchodzą te przytłumione dźwięki bez perkusji - bajka. Potem mało wyrazista perka troszkę psuje efekt wow, ale nadal jest bardzo interesująco i oldschoolowo. Szkoda, że tak mało tutaj fragmentów z samym kickiem, wg mnie to byłoby bardzo "oczyszczające" dla tego kawałka;) Oczywiście leci 5 ode mnie. Pozdro


RE: Native Fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - sylwia994 - 20.08.2017

Nie jestem zbytnią znawczynią lat 80, ale je tu wyczuwam i mega przyjemnie słucha ;)


RE: Native Fire - Return to the Motorcity (Synthwave) - Plague - 20.08.2017

Na samym początku bas fantastycznie pieści uszy :)
Zamiast clapsa trzeba było zastosować snare typowy dla lat 80-tych.
Side chain trochę zabił klimat tamtych lat, chociaż nie da się zaprzeczyć, że jest on wyczuwalny. Synth grający melo trochę za bardzo daje po uszach wysokimi tonami.
Gęstość mixu mi nie przeszkadza, czasem słucham kawałków z lat 80-tych, 90-tych i specyfiką tego gatunku było zagęszczanie mixu, przynajmniej w tych utworach które odsłuchiwałem.
Ogół bardzo przyjemny :)