MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Zużycie procesora - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Zużycie procesora (/temat-fl-studio-fl-studio-zuzycie-procesora--19119)



FL Studio: Zużycie procesora - Adam - 18.08.2016

Z racji godziny - dobry wieczór!
To mój pierwszy post, a piszę go po już kilkugodzinnym poszukiwaniu rozwiązania.
[Obrazek: YUQuiVJ.jpg]
FL wyświetla 101% zużycia CPU, tnie się jak głupi a 2 wątki Intel Xeon E3-1230 v3 śpią.
Jak widać, długość bufora ASIO4ALL mam ustawioną na maksa.
Ustawienia priorytetów, zarządzania energią, wydajności itp. nic nie zmieniają.
Co może być przyczyną takiego działania?
Pozdrawiam i witam jeszcze raz. :V

//EDIT
[Obrazek: AX6RZwS.jpg]
Na oficjalnym kanale znalazłem tylko film który wyjaśnia różnicę pomiędzy wskaźnikami.
Widać na nim jednak że po przekroczeniu ~60% zużycia CPU w FL, budzi się reszta wątków procesora i wskaźnik FL z wykresami Windowsa idą łeb w łeb..


Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 02:11:42, dnia 21.08.2016, przez Knifeman



RE: Zużycie procesora - Druii - 18.08.2016

W mikserze Multithreading masz włączony?
Polecam też gorąco zapoznać się z tym materiałem.
Albo moment, nie.... GORĄCO POLECAM :D:



poprawiam player

Wystawiono 02:12:48, dnia 21.08.2016, przez Knifeman



RE: Zużycie procesora - Recoil83 - 19.08.2016

Witam, po wyłączeniu FL sprawdź użycie procesora, system Windows 7?


RE: Zużycie procesora - Adam - 19.08.2016

(18.08.2016, 23:49)Druii napisał(a): W mikserze Multithreading masz włączony?

Włączenie i wyłączenie nie powoduje u mnie żadnej zmiany.

(18.08.2016, 23:49)Druii napisał(a): Polecam też gorąco zapoznać(...)

Bardzo dobry film z ciekawymi animacjami.
Potwierdza jednak że przy zwiększonym zużyciu CPU przez DAW, żaden wątek nie śpi tylko wszystkie zaczynają pracować podobnie.

(19.08.2016, 0:01)Recoil83 napisał(a): Witam, po wyłączeniu FL sprawdź użycie procesora, system Windows 7?

Cześć! Po wyłączeniu FL, zużycie momentalnie wraca do 1%. Windows 7.


RE: Zużycie procesora - Zirds - 19.08.2016

A jak z poprzednimi wersjami FL Studio? FL Studio 12 jest dość mocno zależne od grafiki ze względu na wykorzystanie grafiki wektorowej, która w różnorakim stopniu może mieć wpływ na pracę procesora (jeśli masz grafikę zintegrowaną).


RE: Zużycie procesora - Adam - 19.08.2016

Zirds, w 11 wygląda to dokładnie jak na filmach.
[Obrazek: 74ZYBoo.jpg]
Moja karta to GeForce GTX 550 Ti.


RE: Zużycie procesora - Recoil83 - 19.08.2016

To się dzieje przy załadowanym projekcie, spróbuj stworzyć nowy pusty projekt, może jakieś wtyczki tak obciążają procesor, chociaż nie chce mi się wierzyć żeby tak łatwo zajechać Xenona, ja miałem problem wykorzystać do końca Phenoma II x4 975 BE.


RE: Zużycie procesora - OProject - 19.08.2016

Komu nigdy się FL nie zaciął niech pierwszy rzuci kamieniem xd
Czasem tak jest że przez niektóre wtyczki fl sie zacina, musisz po kolei powywalać... no i najlepiej samplować dźwięki ;)

I jeszcze Tools->Marcos-> Swith smart disable for all plugins na chwile pomoże xd


RE: Zużycie procesora - Drumaholic - 19.08.2016

(19.08.2016, 11:43)OProject napisał(a): Komu nigdy się FL nie zaciął niech pierwszy rzuci kamieniem xd
Czasem tak jest że przez niektóre wtyczki fl sie zacina, musisz po kolei powywalać... no i najlepiej samplować dźwięki ;)

Przepraszam, że tak dosadnie, ale nie masz pojęcia o czym piszesz.


A jakieś drajwery do płyty głównej nie aktywują bez sensu oszczędzania energii?


RE: Zużycie procesora - OProject - 19.08.2016

(19.08.2016, 16:44)Drumaholic napisał(a):
(19.08.2016, 11:43)OProject napisał(a): Komu nigdy się FL nie zaciął niech pierwszy rzuci kamieniem xd
Czasem tak jest że przez niektóre wtyczki fl sie zacina, musisz po kolei powywalać... no i najlepiej samplować dźwięki ;)

Przepraszam, że tak dosadnie, ale nie masz pojęcia o czym piszesz.


A jakieś drajwery do płyty głównej nie aktywują bez sensu oszczędzania energii?

Przepraszam, że tak dosadnie, ale idź na reverb, tam twój poziom... tam są sami wybitni i wszechwiedzący... nie to co my :E


RE: Zużycie procesora - Drumaholic - 19.08.2016

ok

[Obrazek: DKJhx9l.gif?noredirect]


Kolejne, nic niewnoszące do tematu posty będą odpowiednio usuwane i nagradzane, także wszelkie niejasności z użytkownikami proszę rozstrzygać na PW, bądź też ShoutBox'ie.
Pozdrawiam.
napisane przez Zathura o 18:46, 19 sierpnia 2016



RE: Zużycie procesora - Recoil83 - 19.08.2016

W sumie Drumaholic coś w tym jest, wychodzę z założenia że autor tematu ma zainstalowane sterowniki chipsetu, dlatego skupiłem się na DAW, ale kto to wie xD.


RE: Zużycie procesora - Drumaholic - 19.08.2016

Sam miałem bardzo podobny problem i okazało się, że winny był soft od płyty głównej, ktory w dziwny sposób zarządzał zasobami. Miał w locie przełączać taktowanie procka, a na dawie odbijalo się to przycinkami.

Taki cool'n'quiet, tyle, że software'owy.


RE: Zużycie procesora - Recoil83 - 19.08.2016

Ja bym chciał widzieć Menadżera urządzeń, to można spekulować.


RE: FL Studio: Zużycie procesora - soundsystem - 9.09.2016

dużo nut plus string lol , miałem podobnie ...
jak z innymi projektami ??


RE: FL Studio: Zużycie procesora - Kael - 9.09.2016

W grę wchodzi też automatyczna zmiana taktowania w Biosie. Gdy ta funkcja jest włączona procesy audio mogą się śmiesznie zachowywać. W zależności od płyty głównej, różnie ta funkcja w Biosie się nazywa.