MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE MaTThew S. - Glass (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE MaTThew S. - Glass (Original Mix) (/temat-house-matthew-s-glass-original-mix)



MaTThew S. - Glass (Original Mix) - surgal16 - 3.09.2016

Hello ;) Zapraszam do odsłuchu i oceny mojego najnowszego utworku :)
Pozdrawiam MaTThew S.




RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - Fizzky - 4.09.2016

W intro dodałbym więcej efektów (głównie upfiltry), 43 s brzmi jak drop a wydaje mi się ze miał to być break(bez werbli będzie ok i troch ściszyć). 3/5 jak dla mnie :)


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - tomaszp - 5.09.2016

Miks całkiem przystępny, wszystko fajnie czysto gra. W sumie na ścisłość, technicznie nie ma się do czego przyczepić.

Może niektóre elementy perkusji musiałbyś ściszyć. Na pewno te odwrócone clapy i haty. Do tego ujednolicić aranż. Tak jak Fizzky pisze, generalnie ciężko wyczuć co chciałeś osiągnąć danym etapem utworu.

Po dłuższym odsłuchaniu jednak ściszyłbym też trochę leady w okolicach 3:56. I musiałbyś melodię rozwinąć albo urozmaicić bo w sumie przez cały utwór gra podobnie :)

Jest bardzo fajnie ale jest kilka rzeczy do zrobienia !

Pozdrawiam, powodzenia,

Tomek


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - Adamzzz - 5.09.2016

Perkusje sam kręciłeś czy wszystko gotowce? Zresztą, i tak wiadomo xd Wymień tego który wchodzi w 0:14, albo najlepiej zrób coś sam, bo ni cholery nie gra to ze sobą ładnie. Pobaw się w FLu z suwakiem o nazwie "Swing" i dopasuj to jakoś żeby wszystko grało razem a nie każde z osobna ;)


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - surgal16 - 5.09.2016

Dzięki Panowie za oceny i komentarze ;) Lecimy dalej z komponowaniem :)


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - surgal16 - 5.09.2016

A wracając do perkusji Adamzz ;) To powiem Ci że połowa swojej a połowa gotowce :) Cały czas się uczę i miksuję, a z perkusją mogę Ci powiedzieć że to moje początki więc nie gniewaj się za to :)


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - Shabboo Harper - 6.09.2016

Bezsprzecznie jest donośnie, energicznie i „rześko” (niemalże jak w każdym) klimacie Twego utworu. Wszelako, w moim skromnym odczuciu, pod względem technicznym i w ekspresji kompozycji jest... frapująco. Wszystko jest jakby „rozchwiane”; szczególnie w aranżu. Powtarzalność konstrukcji (Drop'y) - trochę uciążliwa. Dobór brzmień? Nader przenikliwy w "temperamencie" Snare'a/Clap'ów/Hi Hat'ów. „Dół” jest trochę dziwny; odnoszę wrażenie, iż to przez odległy (w tle) Pad, który „gryzie się” z Bass'em i Kick'em. Wariacje Synth'ów ogromnie „dziarskie”; „niezmierzone” w swej sile... i w efekcie nużące. ^^ Sugeruję większą troskę w equalizacji i kluczowanie zależne od częstotliwości. Mateusz, temat krótszy, esencjonalny bardziej wyrafinowany w swej „treści” byłby źródłem „niedosytu”; w tej chwili jest... krztynę „przyciężkawo”. Keep goin'... :)


RE: MaTThew S. - Glass (Original Mix) - themiiram - 18.09.2016

Mogę tego użyć w swoim secie? :D