MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Hamian - Call me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Hamian - Call me (/temat-trap-hamian-call-me)



Hamian - Call me - banglabejs - 6.09.2016

Siemano ekipo!
Prezentuje kolejną luźną wrzutke ode mnie. Niby rapowy bit, ale na refren zrobiłem małe bang ;D stąd kategoria Trap. Dajcie znać co sądzicie o takim rozwiązaniu jak i o całej produkcji. Poooozdro!


coś się popsuło i nie było mnie słychać :E
Link do YT bo plejer coś szwankuje


nic się nie popsuło tylko się nie doczytało jak poprawnie linkować, nieprawdaż?
poprawiam link i tytuł - tutaj również odsyłam do lektury
Maciek

wystawiono o 19:40, 11 września 2016



RE: Hamian - "Call me" - Hola Flavio - 6.09.2016

Ech, bo nie umiesz dodawać playera. O bicie teraz

>żadne "some rap" - nikt tam nie rapuje
>żadne "some trap" - trap jak trap
>ogólnie jest spoko zaaranżowane i nie zamula, na refrenie jest ten "beng"
>nie mam do czego się przyczepić, ale jakoś nic co by było ponad średniawkę


RE: Hamian - "Call me" - MariQ - 6.09.2016

Ułożenie perkusji zmieniłbym całkowicie. To pianino też można by zastąpić czym bardziej energetycznym, choć rozumiem, że to taka forma build upu. Refren fajny, haty mogłyby być głośniej. Bass typu 808 by się tam chyba lepiej sprawdził. Daję jednak 4, bo lead ratuje wszystko :D


RE: Hamian - "Call me" - banglabejs - 9.09.2016

@Hola Flavio
A potrzebny mi raper do tego żeby mój bit był rapowy ? Nie napisałem "trap" tylko "edm" bo refren zahacza o ten gatunek. Z tym "trap jak trap" to bym podyskutował bo nieco to odbiega od tego typowego, trapowego schematu.

@MariQ
Dokładnie tak, zwrotki na spokojnie, a w refrenie booom! Wiadomo że 808 w tym gatunku jest powszechny i najlepiej sie sprawuje, dlatego też z niego zrezygnowałem żeby zrobić coś odrobine niestandardowego.

Dzięki ziomy za odsłuch i komentarz : )


RE: Hamian - "Call me" - Dymek - 10.09.2016

Lead dobry bicik spoko ale edm tam nie widze :P Kick bym zmienił na bardziej miękki skoro już tak nie chciałeś 808.
Z tym playerem yt faktycznie jest jakiś problem już w kilku postach to samo ja też miałem proble z dodaniem playera yt.
Daje 3.


RE: Hamian - Call me - Maciek - 11.09.2016

Podoba mi się ta zmiana jaka wchodzi wraz z refrenem i to co się dzieje po nim - nastrojowe pianinko. Do momentu refrenu jest jednak średnio - pierwszy kontakt z perkusją nie do końca przyjemny za sprawą tego swingu, który delikatnie tutaj czuć ale przy drugim odsłuchu jest na prawdę klimatycznie i niczego sobie. Ja nie widzę przeszkód aby dać 5


RE: Hamian - Call me - Shabboo Harper - 12.09.2016

Właściwie, przy tak ułożonym "analogicznie" aranżu, powściągliwym acz niekiepskim Sound Design'ie (Lead, w swym brzmieniu, podobny do tego z "Welcome" ^^) jest przyzwoicie. Nieśpiesznie, melodyjnie, z trochę "twardym" instrumentarium perkusyjnym i "drętwym" Bass'em; lecz to już Twój koncept. Separacja dobra; klimat trafiony. Banglabejs, jest okey (!). :)


RE: Hamian - Call me - banglabejs - 12.09.2016

Dzięki bardzo za poświęcenie chwili na mój twór i skomentowanie, to zawsze daje jakiegoś kopa do robienia dalszych rzeczy. Pooozdro!