MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO LDVK - The Beginning - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO LDVK - The Beginning (/temat-techno-ldvk-the-beginning)



LDVK - The Beginning - ldvk - 26.09.2016

Zapraszam do oceny mojego kawałka. Każda krytyka mile widziana ponieważ mam krótki staż i krótko siedzę w temacie produkcji, zatem każda opinia jest na wagę złota. Generalnie bardzo mi zależy na komentarzach na temat miksu bo w tym temacie wydaje mi się że mam duże braki. Zapraszam do słuchania, piona




RE: LDVK - The Beginning - ak47soundsystem - 26.09.2016

Przyjemnie się tego słucha. Miks moim zdaniem jest niezły. Równowaga jest ok. Brzmnienia ok.
Mi nie leżą tylko te rozjaśnienia akordów, np. w 0:25 0:59 1:29 - ten synth trochę brzmi wtedy zbyt przytłaczająco, no i tak duży akcent w tych miejscach trochę jest od czapy, bo z emocji utworu nie wynika dlaczego taki nagle wielki sound jest. Trochę wyskakują z pudełka. Potem na 2:30 to już się czuje że jest ok.
Tak do 3 minut się słucha przyjemnie, potem się trochę mało dzieje. No dobra od 3:35 coś się nowego dzieje, ale tak na 4:30 rytm i bas zaczyna się nudzić. Na 4:45 by się przydało jakieś przełamanie. Ale jeśli miało być transowo i minimalnistycznie, to jest ok.


RE: LDVK - The Beginning - GY4 - 26.09.2016

Naprawde ciekawe kawaleczki.Czuc elementy minimalu,ale i typowej technicznej jazdy.Miks jak na moje amatorskie ucho spoko.Moze i mogloby byc troche wiecej przestrzeni,wyrazistosci,ale wiem wiem...latwo sie mowi:)Fajny dobor dzwiekow,ciezki bass.Ta linia bassowa konkret.Kawalek mojm zdaniem jest kompletny,aczkolwiek kto wie jak by tam cos jeszcze zagralo czy nie bylo by to na plus w tej konkretnej koncepcji...pozdro


RE: LDVK - The Beginning - CaffeineMC - 26.09.2016

hat za głośno w pierwszej fazie, gdzie reszta jest trochę ciszej w stosunku do reszty utworu, ale jako calość nie brzmi to najgorzej, może cykaczom przydałoby się dać trochę reverbu, żeby sie bardziej skleiły z resztą, mam wrażenie,. że są troche obok, ogolnie skoro już stawiasz na takie jednak jednostajne granie, to np ten element "melodyjny" od 2:32 3 nutowy plucked, gra włąsciwie przez minute tak samo, a najbardziej przykuwa uwage w tym momencie, jakiś nawet 1 delikatnie narastający efekt dałby radę, co z resztą chyba robisz z padami w tle, które grają co chwile jakoś inaczej i to zabija element nudy, jak tworzysz od niedawna to naprawde nieźle Ci idzie, także tak trzymaj! ja daje 4/5


RE: LDVK - The Beginning - tomaszp - 27.09.2016

Nie no, bardzo ładnie. Podoba mi się. Dobry kawałek lekkiego techno. W zasadzie można się przyczepić tylko do tego, że niektóre FXy nie grają w skali ale to naprawdę jest ledwo słyszalne. Na pewno bass mogłeś przepuścić przez saturator to w ogóle byłby odjechany. Generalnie nie podobają mi się tylko te "sweepy" w okolicach 4:27 ale to kwestia gustu.

Ogólnie to kawał dobrej roboty !!

Tak dalej !

Pozdrawiam,

Tomek


RE: LDVK - The Beginning - Alex fat - 27.09.2016

Taki tech hals dep , hyba ;) , tak bas saturator by mogl przyjac , i mu 250 i 100 zdjac eq wo kartonowy jest zdeka , napewno by zabrzmil tlusciej. Lubie inne techno , ale jest klimat depowy, to sie liczy :). I chyba wogule mix by mogl mniej srodka miec ,chyba ze to przez ten bas jest takie wrazenie ,albo moje glosnik siadaj. :) pozdrawiam


RE: LDVK - The Beginning - Shabboo Harper - 30.09.2016

Prężnie, efektownie, w regularnym tempie. Niekiepsko; szczególnie w aranżu. To przyzwoity Techno track, z "przystojnie" podkreślonym Groove'em. Sound Design jest powściągliwy; zdecydowanie przeważa w instrumentarium perkusyjnym o "African Style" (Tribal) brzmieniu. Posiłkowe dźwięki niezgorsze, wedle Twego konceptu... ^^ Technicznie jest „tak sobie”. Jeśli mi wolno: Minimal cechuje się przede wszystkim tym, iż niemalże każdy dźwięk, w konkretnym temacie, to „prima jakość”; precyzyjnie „wyciągnięty” w EQ; zgrabnie ułożony w pełnej przestrzeni utworu. W Twoim projekcie, odnoszę wrażenie, iż większość tonów prezentuje się w „środku fali”. Przez to kawałek jest lekko „zduszony”, bez „oddechu”. I nie jest to kwestia masteru, lecz miksu. Brzmi to bowiem tak, jakbyś „odciął” wszystko powyżej 7/8 kHz. „Dół” także nie jest „dopieszczony”; zależność między Bass'em a Kick'iem jest... frapująca. Hi Hat'y, rzeczywiście, zbyt głośne; podobnie jak zbyt intensywnie podkreślone niektóre tony (Upliftery/Fx'y). Ludwiku, drobny „retusz” ścieżek i „The Beginning” będzie cudny...

PS. Witaj w MP. :)


RE: LDVK - The Beginning - KAMERDYNER DRUGI - 1.10.2016

według mnie ta wstawka od 3 54 powinna być cześciej w tym kawałku mocna, kawałek jako do słuchania byłby super jak miałby z 4 minutki z ta mocna wstawka.