MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Opóźniona perkusja (latencja) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Opóźniona perkusja (latencja) (/temat-fl-studio-fl-studio-opozniona-perkusja-latencja)



FL Studio: Opóźniona perkusja (latencja) - Mlacek - 27.09.2016

Cześć,

Mam około 15 śladów, syntezatory + perkusja + automatyzacja. Problem jest taki, że w pewnym momencie następuje spore opóźnienie w perkusji. W momencie, gdy już ma jej nie być, ona dalej odgrywa. Dodam, że w Audio Settings, sterownik FL Studio ASIO mam 12ms latencji. Gdzie kryję się problem?

Dodam, że mój sprzęt to m.in: DDR2 Corsair 4GB 800MHz, Phenom II X2 550.


Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono 22:44:21, dnia 30.10.2016, przez Knifeman



RE: Opóźniona perkusja (latencja) w FL Studio - Royal Cartel - 27.09.2016

No na pewno nie w sterownikach audio. Problemem może być midi.
Wycisz głośność tam gdzie nie musi grać po prostu.


RE: Opóźniona perkusja (latencja) w FL Studio - dejfdj - 27.09.2016

Jakbym to znał. Komputer i jego archi kryją wiele zagadek. Jedną jest latencja. Utajniona Pamięć, przez Audio Driver przetwarzana. Ustawienie właściwej konfiguracji graniczy z ... zacznij od najniższej (czas). Wyciszanie głośności nie reaguje jak zamrożenie ścieżki. Pozwodzenia^


RE: Opóźniona perkusja (latencja) w FL Studio - Recoil83 - 27.09.2016

Witam, może to przez 2 rdzenie, miałem quada od AMD Phenom II X4 975 BE, 8GB ramu i muszę stwierdzić że parę bardziej wymagających syntezatorków powodowało przeciążenie DSP w DAWie ponad 100%, ale nie wszystkie, to co mam wbudowane w DAW działa idealnie. Teraz mam Intela i7 2700K na standardowych zegarach działa wszystko bez zacinania, coś w tym jest. Po pierwsze trzeba powłączać w opcjach wielowątkowość, chociaż u ciebie to dużo nie da, lub zamrażać ścieżki, jeśli stwierdzisz że już niczego nie będziesz zmieniać.
Jest jeszcze jedna metoda pomiaru latencji całego systemu, można dojść dosyć szybko do źródła problemu.


RE: Opóźniona perkusja (latencja) w FL Studio - hudson462 - 27.09.2016

Być może to wina kompresji. Przeważnie procesory mają funkcję "lockhead" albo "ahead", które opóźniają kompresowaną ścieżkę żeby skrócić czas ataku. Jeśli masz na danej partii perkusyjnej włączoną kompresję to ją wyłącz- jak się dzięki temu uda usunąć latencję to daj znać.


RE: Opóźniona perkusja (latencja) w FL Studio - DMNSound - 30.09.2016

Często niektóre efekty wprowadzają opóźnienie, np kompresory. W mikserze po prawej stronie na dole jest opcja, pozwalająca "niwelować" to opóźnienie (ikonka zegarka). Aby ją uaktywnić, w ustawieniach miksera musisz odznaczyć opcję "Plugin Delay Compensation/Automatic".
Poza tym, jeśli korzystasz z samplera, to jest tam taka opcja jak loop points. Jeżeli jest zaznaczona, to wówczas często taki sampel gra dalej, mimo że nie powinien.