MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. David Macinski - Calling (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. David Macinski - Calling (Original Mix) (/temat-progressive-david-macinski-calling-original-mix)



David Macinski - Calling (Original Mix) - skwarek - 27.09.2016

Witam!
Jako, że nabiłem już 10 postów to pochwalę się nowym utworem, nad ktorym wciąż pracuję. Wydaje mi się, że na tym etapie możnaby go już poddać ocenie. Mam nadzieję, że aż tak wielu niedociągnięć nie ma. Ale jeśli są, to śmiało wytykajcie każdy najmniejszy mankament, błąd, itd.! Enjoy! :D




RE: Calling (Original Mix) - In-Tegral - 27.09.2016

Bry. Całość jako kompozycja na duży plus. Dźwięki dobrej jakości. Trochę gorzej wypadła strona mixu. Najpierw zacznijmy od dołu, wydaje mi się, że kick z bassem słabo współgrają i trochę mało tej mocy. Sprawdź na masterze ustawiając lowpassfilter, żebyś słyszał tylko 150hz w dół, czy dobrze grają razem (sam bass z kickiem). Lecimy dalej. Pluck wchodzi w drogę temu electo leadowi/bassowi (z któregoś z nich musisz podciąć środek by cofnąć je w mixie i dać pole drugiemu by grało "1 skrzypce". Lead główna warstwa trochę sucha i przydałoby się dać te efekty przestrzenne na send i sidechain tam dać z triggerem na lead by nie robić niepotrzebnie syfu w mixie. Gitara stereo - i Pad stereo szeroko. Spróbuj znaleźć inne miejsce dla gitary by sobie nie wchodzili w drogę, będzie lepiej słyszalna. Ogółem całość na plus, melodie spoko, przejścia też. Tylko takie moje niuanse drobne o których wspomniałem wyżej.

PS. Witaj na MP i mam nadzieję, że nie poprzestaniesz na tych 10 solidnych postach.

@Edit : Zapomniałem o ocenie -.- 4/5.


RE: Calling (Original Mix) - Matt Eray - 28.09.2016

Motyw główny - magia! Aż się zakochałem. Brakuje delikatnie dobrego mixu, takiej progress'owej głębi. Technicznie poza pewnymi momentami, które mi nie pasuje (lead jakby za głośny w main parcie), jest bardzo bardzo ładnie! Harmonia brzmień również.

Życzę sukcesów,
Mateusz. :)


RE: Calling (Original Mix) - skwarek - 4.10.2016

Dzięki Panowie za porady! Właśnie pracuję nad trackiem dalej i staram się poprawić to, o czym napisaliście. Jeżeli uda mi się skończyć, to podrzucę poprawioną wersję! :)

P.S.
Nie zamierzam skończyć tylko na tych 10 postach :D

Pozdrawiam, Dawid.


RE: David Macinski - Calling (Original Mix) - prometeusz - 16.10.2016

Jak dla mnie jakość mixu świetna - porządna , szeroka przestrzeń . Padzik fajnie się w tle buja .
Trochę bym się przyczepił wstępu - jak dla mnie za długo leci na jednej tonacji - po drugim przejsciu melodii d, cis, a w h-moll mógłbyś wejść np na Gdur albo np e-moll .
Snare od 4:23 pompujący do przejścia jest taki trochę hhmm wiejski - może by dać jaśniejszy snare z większym pogłosem .
Potem te główne leady z dwudźwiękami za mocno zlewają się z podobnie jasno brzmiącym padem - chyba ten pad trzeba by ściszyć. Ale tak poza tym to super utwór !!!


RE: David Macinski - Calling (Original Mix) - skwarek - 19.10.2016

Dzięki bardzo Panowie za porady! Już zacząłem pracę nad poprawieniem miksu i tych rzeczy, na które zwróciliście uwagę. Za jakiś czas wrzucę poprawioną wersję. A tymczasem na forum możecie znalezć mój kolejny upliftowy traczek ;>

Pozdrawiam, Dawid.