MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Pakrell - Forest Troll - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Pakrell - Forest Troll (/temat-dubstep-pakrell-forest-troll)



Pakrell - Forest Troll - Pakrell - 30.09.2016

Mój pierwszy utwór, wiec proszę o wyrozumiałość :)
Każdy komentarz i różne uwagi będą dla mnie dobrą nauką.
[zs]http://www101.zippyshare.com/v/i3wHM0n2/file.html[/zs]
ps. od 1:40 od miałem problemy z komputerem, dużo ścieżek = pełno lagów i errorów.
Mimo to zapraszam do odsłuchu i do komentowania :)


RE: Pakrell - Forest Troll - barthus - 30.09.2016

Zbyt surowo i sucho. Większość dźwięków niczym jakiś syntezator na defaultowym brzmieniu. Brakuje mi tła, padów, arpów, etc. Aranżacja jest ok ;) Wobble trochę takie plastikowe. Popracuj nad dobraniem odpowiednich głośności ścieżek, na przykład clap w 1:50 jest za głośny.
Jeżeli to Twój pierwszy utwór to jest całkiem nieźle ;)


RE: Pakrell - Forest Troll - DMNSound - 30.09.2016

Przydałyby się jakieś efekty na ścieżkach typu echo lub pogłos. Ale jak na pierwszy kawałek całkiem spoko.


RE: Pakrell - Forest Troll - hudson462 - 30.09.2016

Super jak na pierwszy utwór. Kick i snare to podstawa w dubstepie, a tutaj oba grają dobrze. Czego mi brakuje to jakichś crashy/ white noise'u przy przejściach i hi hatów/ crashy w dropie. Jak barthus napisał- przydałyby się pady/ arpy żeby wypełnić tło w niektórych momentach.


RE: Pakrell - Forest Troll - soundsystem - 1.10.2016

(30.09.2016, 19:26)hudson462 napisał(a): Super jak na pierwszy utwór. Kick i snare to podstawa w dubstepie, a tutaj oba grają dobrze. Czego mi brakuje to jakichś crashy/ white noise'u przy przejściach i hi hatów/ crashy w dropie. Jak barthus napisał- przydałyby się pady/ arpy żeby wypełnić tło w niektórych momentach.

lol


RE: Pakrell - Forest Troll - Royal Cartel - 1.10.2016

Fakt, może jest i sucho. Chociaż ja uważam, że w tym przypadku dobór dźwięków ma większe znaczenie niż efekty. Jednakże możesz być z siebie dumny, że udało Ci się zrobić kawałek w całości :) Każdy zaczynał od robienia shit'u (chyba każdy xD).

Lata temu miałbyś tysiące fanów, bo taki dubstep był modny.


RE: Pakrell - Forest Troll - PROTONE - 1.10.2016

Gratuluję pierwszego w całości zapiętego utworu aranżacyjnie - jest to bardzo cenne.
Oczywiście tak jak koledzy już pisali - popracować nad reverbem, przestrzenią, może te dłuższe partie dźwięków wpiąć w kanał sidechain na kompresorze ale tylko wzbudzany stopą - charakterystyczne dla dubstepu, pobawić się limiterem na sumie i myślę że z obecną aranżacją miało by to wszystko prawdziwego kopa.


RE: Pakrell - Forest Troll - Shabboo Harper - 21.10.2016

Zgodzę się z większością powyższych podpowiedzi/spostrzeżeń. Nie będę powtarzać tychże kilku trafnych sugestii, szczególnie odnośnie Sound Design'u i soczystości miksu. Pakrell, Twój (pierwszy) utwór brzmi obiecująco, bowiem to niezgorsze świadectwo tego, iż "czujesz" ten gatunek. Właściwy tzw. "Skill" to efekt wytrwałości, jak również kwestia czasu. Wszelako, w kreacji określonego dzieła prócz talentu (technicznego) ważki jest również, w moim odczuciu, "twórczy instynkt". Myślę, iż takowy Cię cechuje. Keeeep goin'... ;D
PS. A co się dzieje z Twoim "ID"? ;)


RE: Pakrell - Forest Troll - Pakrell - 26.10.2016

(21.10.2016, 1:04)Shabboo Harper napisał(a): Zgodzę się z większością powyższych podpowiedzi/spostrzeżeń. Nie będę powtarzać tychże kilku trafnych sugestii, szczególnie odnośnie Sound Design'u i soczystości miksu. Pakrell, Twój (pierwszy) utwór brzmi obiecująco, bowiem to niezgorsze świadectwo tego, iż "czujesz" ten gatunek. Właściwy tzw. "Skill" to efekt wytrwałości, jak również kwestia czasu. Wszelako, w kreacji określonego dzieła prócz talentu (technicznego) ważki jest również, w moim odczuciu, "twórczy instynkt". Myślę, iż takowy Cię cechuje. Keeeep goin'... ;D
PS. A co się dzieje z Twoim "ID"? ;)

Dzięki Shabboo za miłe słowa, które na początku są naprawdę jak woda na młyn dla mnie.
Na chwilę obecną nie planuję dokańczać tamtego ID , ale mam już kolejny track w zanadrzu, który chciałbym niebawem wrzucić tutaj.