MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Eimear - Similar To Something - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Eimear - Similar To Something (/temat-progressive-eimear-similar-to-something)



Eimear - Similar To Something - eimear - 2.10.2016

Cześć,
Utwór miał być na samym początku moim remiksem Twisted Love - Atb ale z racji, że nie znalazłem acapelli darowałem sobie wciskanie wokalu na siłę.
Nawet darowałem sobie wysyłanie go gdziekolwiek, ponieważ moim zdaniem jest tylko poprawny :P
Kawałeczek można pobrać na sc :)




RE: Eimear - Similar To Something - Bordi - 2.10.2016

Świetne nagranie :D to czego mi brakuje to właśnie jakiejś Acapelli :P

Technicznie - jak na moje ucho, sub w bassie mógłby być trochę bardziej wyeksponowany, czasami miewam wrażenie jakby właściwy drop miał się dopiero zacząć. Jednak jest to subiektywna ocena.

Melodycznie - cóż, gdybyś nie wspomniał "Twisted Love", to w ogóle nie skojarzyłbym obu nagrań ze sobą. Bardzo podoba mi się klimat w utworze, a w szczególności intro.

Bardzo podoba mi się przejście zaczynające się w 3:27 !


RE: Eimear - Similar To Something - Shabboo Harper - 2.10.2016

From... "Something" (dział Demo) to... "Similar To Something" (?!). ^D Łukaszu: to ogromnie przyzwoity track. Harmonijnie "ułożone" instrumenty, o pogodnym brzmieniu kreują "miodowy" feeling; wszelkie "przypływy"/"odpływy" dźwięków rezolutne acz ciut zbyt wszechobecne; Beat trendy; Pluck taki jak lubisz; fragmentaryczne wokalizy subtelnie orientalne. Aranż nietrudny... Z upływem czasu utwór li tylko umiarkowanie zaskakuje, niemniej techniczny "pazur" czyni temat przekonującym w odbiorze. Jakiś konkretny minus? Kick zbyt mocno "tętni"; tło wstrzemięźliwie wypełnione. Generalnie jest okeeey. ;)


RE: Eimear - Similar To Something - Sajga - 3.10.2016

Oh, Eimar, tyle lat minęło a Ty dalej używasz tego ciachającego jak nożyczki clapa :')

Kurcze, przydałby się tutaj jakiś wokal bo melodycznie jest trochę pustka. (no może jak po brejku wchodzi główna progresja to wtedy jest lepiej)

4:07 - super przejście, nie spodziewałem się tego, miły powiew świerzości.

Ładne haty

Brakuje mi w tym kawałku jakiegoś bujającego, rytmicznego basu plus szejkerów na swingu bo jest tak troche kanciasto w kwestii rytmu

Delikatny i słodki klimat jak zawsze obecny w Twoich produkcjach :) Pozdro misiek!


RE: Eimear - Similar To Something - Kveon - 22.10.2016

Intro pięknie wchodzi
Czasami za głośno w intrze jest taki pojedynczy pluck, mógłby być odrobinę ciszej
Mi nie pasuje osobiście clap z innym brzmiałoby to na pewnie lepiej
Perkusja też poprawna i dobra, aranż przemyślany, poprawny
Nie pasuje mi tylko to przejście w końcówce pierwszego dropu

Pozdrawiam,
Wojciech

Intro pięknie wchodzi
Czasami za głośno w intrze jest taki pojedynczy pluck, mógłby być odrobinę ciszej
Mi nie pasuje osobiście clap z innym brzmiałoby to na pewnie lepiej
Perkusja też poprawna i dobra, aranż przemyślany, poprawny
Nie pasuje mi tylko to przejście w końcówce pierwszego dropu

Pozdrawiam,
Wojciech