MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - Only Here And Now - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - Only Here And Now (/temat-techno-ixipe-only-here-and-now)



Ixipe - Only Here And Now - Ixipe - 12.10.2016

Po kilku miesiącach przerwy wracam. I składam na wasze uszy ten oto kawałek.
mix leży zapewne, bo na zwyczajnych słuchawkach. Na starym laptopie miałem taką fajną wtyczkę do obrazowania dźwięku. Nie pamiętam jak się nazywałą i skąd ją wziołem, ale przydała by mi się...



RE: Ixipe - Only Here And Now - Abigail Noises - 12.10.2016

Słychać niestety niedoskonałości techniczne – przede wszystkim jest za cicho, bez wyrazu. Wsłuchując się w miks to raczej kwestia masteringu, bo jak dla mnie to wszystko tutaj gra, jest klarownie, balans między dołem a górą także odpowiedni... No może na hi-haty narzucił bym trochę reverbu aby ostrość ich pozostała ale by tak nie wybijały się przed miks (ewentualnie przyciszyć). Gdyby dobrze to zmasterować, podbijając dół, narzucić precyzyjniejszą kompresję, pobawić się equalizerem w mid side, doładować maximizerem co nieco, to było by o niebo lepiej. Nawet przyszło mi do głowy, że gdyby bardziej wyszczególnić background a jednocześnie ''napompować kick'' na tym tle, to... powstałoby niezłe dark techno :)


RE: Ixipe - Only Here And Now - Dav3m - 12.10.2016

Poprawiłbym aranżacje, nudne bardzo. A tak to nie tak źle.


RE: Ixipe - Only Here And Now - tomaszp - 13.10.2016

Na pewno za głośno w stosunku do tła jest perkusja. Basu mało (bardzo cicho), perkusja w miarę dobrze zmiksowana, tylko musiałbyś wyciągnąć całe tło bardziej do przodu. Wtedy można by więcej powiedzieć o tym utworze.

Monotonia ? W tym gatunku muzycznym wielu wykonawców tak tworzy swoje utwory. Przeglądając Beatporta w poszukiwaniu nowych utworów do miksów, często łapię się na takie kawałki, które od początku do końca lecą tak samo (wiadomo, przy dłuższym odsłuchu słychać pewne wariacje) i to w gatunku minimal/techno jest jak najbardziej dopuszczalne choć sam nie przepadam za tego typu rozwiązaniami. Jeśli tak chciałeś zaaranżować ten utwór to zrobiłeś to poprawnie.

Wg mnie brakuje tylko dobrego zmasterowania. Wielopasmowym kompresorem podbijasz każde z pasm osobno na tyle na ile ono wymaga podbicia, potem zwykłym kompresorem podbijasz delikatnie całość i zrób panoramę mid-side poszczególnych dźwięków. Wyciągniesz z tego mega więcej niż teraz masz.

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Ixipe - Only Here And Now - Ixipe - 13.10.2016

Przez ostatnie 5 miesięcy bez komputera szukałem nowych gatunków do słuchania. I wciaglo mnie dark/brutal techno, dla wielu zbyt monotonne, a mnie takie się podobają jak dobrze grają. Co do mojego tego, nie do końca rozumiem o czym mówicie:D muszę poczytać trochę teorii żeby zakumać


RE: Ixipe - Only Here And Now - abyssMB - 14.10.2016

Poza tymi hatami, które wymagaja przyciszenia ten wałek jest bardzo ciekawy świetna ilustracja do jakiegoś postindustrialnego krajobrazu.


RE: Ixipe - Only Here And Now - Ixipe - 14.10.2016

Poprawiłem... ale pierwszy raz cokolwiek z kompresją robiłem. szczerze mówiąc gdybym na budowach nie widział kompresora tynkowego, to bym nie wiedział całkiem do czego służy ta kompresja, a tak to chociaż coś kojarzę... Tak więc biorąc pod uwagę fakt że na słuchawkach z kiosku to robię, to mogłem zjebać po całości. Ale ocenę zostawię wam..


RE: Ixipe - Only Here And Now - patorecydywa - 19.10.2016

Fajny, konkretny parkietowiec. Jeśli zrobiłeś to na słuchawkach, to szacun! Poza poziomami niektórych elementów, to brzmienie i ogólna równowaga bardzo poprawne. Masz fazę z tego, to po co się tak męczysz? Kup jakieś odsłuchy porządne i przyjemność będzie podwójna...


RE: Ixipe - Only Here And Now - Shabboo Harper - 29.10.2016

Hey Mateusz. Hmmm... lubię konfrontować ze sobą utwory „przed” i „po” i trochę brakuje mi wersji pierwotnej, toteż obecną traktuję jak wiążącą wobec poniższego, krótkiego komentarza ;). Kick, według mnie, brzmi trochę „drętwo”; czuć deficyt porządnego „kopa z dołem”, które jest kluczowane z tłem... Nadto więcej ''brutalności'', mroczności choćby w postaci jakiegoś „szpetnego” Fx'u czy też bardziej klarownego Sample'a wokalu. Jest monotonnie i owszem, lecz taki jest Twój koncept; niektóre dźwięki trafione (przeciągłe w swym „metalicznym” kolorycie Pad'y); niektóre drażniące („burczący” ton od 0:15). Fragment 1:43- 2:28 trochę „beztreściwy”. Całość ascetyczna; toczy się regularnie wręcz hipnotycznie... ^^


RE: Ixipe - Only Here And Now - Alex fat - 31.10.2016

Zle niebrzmi , ma cos w sobie ten walek ,