MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki + interfejs - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki + interfejs (/temat-sluchawki-interfejs)



Słuchawki + interfejs - Hola Flavio - 16.10.2016

Chylę czoło

Mam w zamiarze ekonomiczny zakup słuchawek i interfejsu. Mianowicie
>Superlux HD660
>Behringer UMC22

wydatek ~360zł

Generalnie to jestem laikiem, jeśli chodzi o sprzęt. Na dobrą sprawę to pierwszy zakup czegokolwiek do "studia" Dlatego pytam was, bo sprawa wygląda tak, że chcę kupić coś dobrego na start za max 500zł. I nie wiem czy brać lepsze słuchawki czy lepszy interfejs. Ewentualnie ktoś poleci coś dobrego? Dodam, że musi obsługiwać mikrofon napędzany przez phantom.

Uprzedzam pytania. Tak od 4 lat produkuję na słuchawkach od telefonu, ewentualnie na głośnikach od wieży XD


RE: Słuchawki + interfejs - Zirds - 17.10.2016

Bierz to póki co.. Jeżeli będziesz chciał więcej to kupisz lepsze. Na start może być. Jak się nauczysz tworzyć na takim sprzęcie to potem będziesz już obeznany i będziesz wiedział na czym stoisz.


RE: Słuchawki + interfejs - In-Tegral - 17.10.2016

W tej cenie raczej nic dobrego nie znajdziesz, ale wystarczającego byś załapał progres. Trzeba wybrać jedno z tych - ekonomiczny zakup/dobry zakup. Podsumowując tak jak Zordon mówi, bierz to co możesz a potem najwyżej wejdziesz znowu półkę wyżej.


RE: Słuchawki + interfejs - Royal Cartel - 17.10.2016

Moim zdaniem zakup słuchawek za te 500zł byłby lepszy. Pamiętaj, że zawsze masz prawo do zwrotu, więc możesz sobie przez jakiś czas testować, a później zwrócić.


RE: Słuchawki + interfejs - MarcelloT - 17.10.2016

Dodam coś od siebie - ekspertem broń Boże nie jestem.
Czy na żywo monitorujesz to co nagrywasz za pomocą tego mikrofonu?
Jeżeli nie, to interfejs nie jest Ci aż tak bardzo potrzebny jak na moje oko(zakładam, że ten mikrofon to wszystko co nagrywasz na żywo) - sam możesz mieć inne odczucie oczywiście. Jeżeli tak wygląda sytuacja to za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić lepsze słuchawki, o ile będziesz słyszał różnicę, wraz ze wzrostem ceny.


RE: Słuchawki + interfejs - Zirds - 17.10.2016

(17.10.2016, 16:47)MarcelloT napisał(a): Dodam coś od siebie - ekspertem broń Boże nie jestem.
Czy na żywo monitorujesz to co nagrywasz za pomocą tego mikrofonu?
Jeżeli nie, to interfejs nie jest Ci aż tak bardzo potrzebny jak na moje oko(zakładam, że ten mikrofon to wszystko co nagrywasz na żywo) - sam możesz mieć inne odczucie oczywiście. Jeżeli tak wygląda sytuacja to za zaoszczędzone pieniądze możesz kupić lepsze słuchawki, o ile będziesz słyszał różnicę, wraz ze wzrostem ceny.

Znajdź komputer ze zintegrowaną kartą dźwięku, w którym jest fantom.


RE: Słuchawki + interfejs - samuraaaj - 4.11.2016

witam,zastanawiam sie kto na tym forum sie wypowiada.jak mozna napisac ze za 5 stow nie dostaniesz dobrych sluchawek.? warto na poczatku pouchac w sklepach muzycznych i dobrac cos wg wlasnego gustu,to Ty bedziesz na tym pracowal.jezeli moge cos zasugerowac to polecam Sony MDR 7506