MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Funky Fella - Just Last Drink - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Funky Fella - Just Last Drink (/temat-hip-hop-funky-fella-just-last-drink)



Funky Fella - Just Last Drink - funkyfella - 19.10.2016

A tak podłubałem sobie ostatnio, aranżacyjnie "d... nie urywa"
ale padłem z brzmienia tych Hornsów :D Co myślicie ?




RE: Funky Fella - Just Last Drink - Shabboo Harper - 19.10.2016

Heeey Funky. To "przepyszny" Summertime New Orleans Mooood (with suuuuch a beautiful Groooove)... ;D Lubię Horns'y i takie od niechcenia "brzdąkanie" Bass'u. "Mgielny" Snare, nieśpieszny, trochę "brudny"; oniryczne, odległe Piano; zmyślny wokal. Owszem jest jednolicie, w kwestii aranżu, wszelako jest też klimatycznie... I like IT. Muuuuch... Beer


RE: Funky Fella - Just Last Drink - ZaRaz2001 - 19.10.2016

Ja chcę nagrać pod ten rytm! Piękny, po prostu piękny. Komunikat ze strony, że można głosować tylko raz, a ja tylko chciałem dać 10 gwiazdek.


RE: Funky Fella - Just Last Drink - MariQ - 19.10.2016

Perkusja jest świetna. Horny brzmią jakby nie chciało im się grać :D ale to fajny efekt. Mam tylko wrażenie że miks jest ciut gorszy niż zwykle, może to przez większą ilość instrumentów grających jednocześnie.


RE: Funky Fella - Just Last Drink - dejfdj - 20.10.2016

Wszystko jak zwykle poskładane nieprzeciętnie i brzmi bardzo głęboko. Dobrze że odchodzisz od schematów i eksperymentujesz. Przy dłuższym słuchaniu meczy. Ocenie na 4 ze względu na nadmierny szum i monotonie perkusji. Wybacz;-)


RE: Funky Fella - Just Last Drink - tommbeat@95 - 20.10.2016

no nie urywa d..y ale jest mega klimat mega wypas z fajnym wypasionym bicikiem a te traby wymiataja piona ziomuś! xD


RE: Funky Fella - Just Last Drink - funkyfella - 24.10.2016

(19.10.2016, 4:17)Shabboo Harper napisał(a): Heeey Funky. To "przepyszny" Summertime New Orleans Mooood (with suuuuch a beautiful Groooove)... ;D Lubię Horns'y i takie od niechcenia "brzdąkanie" Bass'u. "Mgielny" Snare, nieśpieszny, trochę "brudny"; oniryczne, odległe Piano; zmyślny wokal. Owszem jest jednolicie, w kwestii aranżu, wszelako jest też klimatycznie... I like IT. Muuuuch... Beer

nooo Heart dokładnie, taki zadymiony bar i przysypiajaca kapela, grająca o 4 nad ranem :D też tam byłem, drugi stolik od prawiej :D :D

Groove zawszdzieczam pewnemu "mykowi", który poraz kolejny sie sprawdza. Mianowicie tnę sample w tempie przykłądowo 70bpm, a gram w tempie 90 bpm, dzieki temu nie wybrzmiewaja do końca nigdy, bo sa przycinane przez kolejne - wymusza to wieksze tempo. I taki oto piękny groove sie rodzi z tego, taki na 3/4. Perkusje moge zrobić na 4/4 i mamy taki szalony groove :D

(19.10.2016, 19:19)ZaRaz2001 napisał(a): Ja chcę nagrać pod ten rytm! Piękny, po prostu piękny. Komunikat ze strony, że można głosować tylko raz, a ja tylko chciałem dać 10 gwiazdek.

jednak poszedł ten bit... troche smuteczek, bo dzień wczesniej i byłby Twój :D dzieki man i jeszcze raz ciesze sie żetakie wrażenie wywołał

(19.10.2016, 19:24)MariQ napisał(a): Perkusja jest świetna. Horny brzmią jakby nie chciało im się grać :D ale to fajny efekt. Mam tylko wrażenie że miks jest ciut gorszy niż zwykle, może to przez większą ilość instrumentów grających jednocześnie.

Sampel dość poteżne szumy ma i brud, no i te szczoty na werblu :D przez co takie zabrudzenie dość mocne się robi.
I może, za słabo skleiłem najwyżej :D nie wie, mi sie podoba i nie wiem co bym mógł tu ogarnać jeszcze, skonczyły mi się pomysły :D

(20.10.2016, 0:46)dejfdj napisał(a): Wszystko jak zwykle poskładane nieprzeciętnie i brzmi bardzo głęboko. Dobrze że odchodzisz od schematów i eksperymentujesz. Przy dłuższym słuchaniu meczy. Ocenie na 4 ze względu na nadmierny szum i monotonie perkusji. Wybacz;-)

To tak jak wyżej, te szumy i szmery brudza dosc potężnie, ale zdrugiej strony to one nadaja ten klimat hahaha
więc nie mogłem się ich pozbyć bo nie byłobytego uroku :) Doperki przyznaję się, mogłem sie z aranżem pobawić,
za szybko troche poczułem poterzebe pochwalenia się światu tym dziecięciem.

(20.10.2016, 16:05)tommbeat@95 napisał(a): no nie urywa d..y ale jest mega klimat mega wypas z fajnym wypasionym bicikiem a te traby wymiataja piona ziomuś! xD

dziękować, no i o ten klimat tu chodziii :D pięć !


RE: Funky Fella - Just Last Drink - Maciek - 24.10.2016

No brud jest tutaj kwintesencją. Funky styl w takiej formie niby lekko zakrapianej a lekko tajemniczej. Zgadzam się - bez tych szumów to by nie było efektu i ocena z półtorej oczka w dół, a tak to jak zwykle 5


RE: Funky Fella - Just Last Drink - Hola Flavio - 24.10.2016

komplecik
>ten cały brud bardzo pasuje w klimat
>mix siedzi