MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) (/temat-uplifting-quillava-white-roses-vocal-mix-preview)



Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - Quillava - 20.10.2016

Witajcie :)

Zamieszczam preview moich ostatnich wypocin. Przygotowuje wersje vocal i dub do tego utworu :) Jest to oczywiście remake bardzooo znanego utworu o którym chyba więcej pisać nie muszę :) (bo chyba każdy go zna :D). Stworzyłem go z wielkiego uszanowania dla orginalnych melodii a lubię te klimaty tylko bardzo pragnąłem zamienić tamtejszy breakdown i uzyć nieco nowszych brzmień :) Mam nadzieję że nie popełnilem grzechu :)

Wokal jest stworzony przez grupę Za-No-Za. Jeśli chodzi o miks wokalu niestety udalo mi sie znaleźć jedynie wersję WET i no nałożone efekty nie do końca pasowały do moich ustawień (echa itp itd). W każdym bądź razie dlatego postanowiłem zrobić wersję również bez wokalu ponieważ spodziewam się opinii iż wokal ten jest "zły" ale może nie którym wejdzie w ucho :) dlatego postanowiłem zostawić również wersję z wokalem :)

Pozdrawiam !











RE: Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - Shabboo Harper - 21.10.2016

Temat, zdecydowanie w Twoim Uplifting Trance stylu; jest ogromnie fonicznie w brzmieniu atmosferycznych Pad'ów/Synth'ów; jest fertycznie w ekspresji Up-Downlifter'ów/Riser'ów/Fx'ów/Sweep'ów... Jest też, jak zawsze, niemiłosiernie „tętniąco” w przepotężnym Kick'u; "gęsto" w Bass'ie i trochę „szorstko”, w momentami przytłumionym, piano. Naturalnie projekt stworzony w zgodzie z Genre; standardowo według (ściśle) określonych aranżacyjnych reguł ^^... Wszelako, wobec powyższego, godnym jest "rzec" coś w temacie głosu Laskovy Mai. Krótko: według mnie "nie klei się" z Twym projektem. Melodia/Beat "sobie", wokal (kiepsko "oczyszczony") "sobie". Przemku, nie gniewaj się wersja instrumentalna będzie brzmieć "korzystniej". Takowy dysonans szkodzi całości. Tak myślę...
PS. Również Ciebie pozdrawiam... :)


RE: Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - KBK - 23.10.2016

Wstęp - technicznie i earanacyjnie "książkowo", brzmienia typowe dla upliftingowego transu. Brake z pianikiem bardzo ładny za to wokal - według mnie zniszczony już we wstepie, gdzie miks go zasłania, dalej w brake'u dałeś tyle reverbu z padami, że wokal został zmasakrowany. Dalej brzmienia super sawów bardzo ładne, aranżacyjnie całość jest ok. Takie 4 zostawiam i powodzenia dalej!


RE: Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - sowa - 23.10.2016

Zdecydowanie wokal ginie. Spróbuj dawać efekty typu duży pogłos czy delay może na z duplikowaną ścieżkę wokalu a pierwszą zostaw ew. z krótkim pogłosem. Ew. wywal wokal i zrób bez wokalu albo wokal daj tylko w break to będzie Ci go łatwiej tam wmiksować.

Plus za pomysł na track.


RE: Quillava - White Roses (Vocal Mix Preview) - Quillava - 23.10.2016

Witam ! :)

Dziekuje wszystkim za opinie :) Co do wokalu to ciężko było mi go osadzić tak jak mówiłem :D Z wokalami słabo mi idzie :D ale pokusiłem się o próbę zabawy z Nim bo po "Love" słyszałem często że fajnie było by usłyszeć wokal dlatego "spróbowałem" coś tam pokminić :D

Wokal jaki znalazłem to ten : http://www.supershare.pl/?d=6B67FFCF2

Według Mnie nie brzmi on zbyt transowo no i sam fakt że jest to wersja dry więc kominacje są tutaj nie do końca dozwolone "chyba" :D No i rzeczywiście sporo czasu poświęciłem żeby spróbować go jakoś wkleić w beat aby nie był głośniej od reszty ale też żeby nie ginął w całości tzn że da się rozróżnić pojedyńcze słowa :D Co do bassu właśnie mimo tego że ponoć słabo działa to właśnie mi się podoba :) może mam zły odsłuch, albo wade słuchu albo dziwny gust ale szczególnie w intro strasznie mi się podoba jego rytm i brzmienie :D Ogółem zauważyłem że chyba mam problemy ze średnimi częstotliwościami :/ Może to też dlatego że na telefonie ogółem uzywam EQ Rock gdzie średnie i niskie średnie są nieco wyciszone - jakoś mam tak że gdy używam standardowego EQ to jakby te średnie zamulają mi hmmm "dynamikę ? xD" :) tak więc ciężka kwestia z tym bo jeśli produkuje się muzykę i nie lubi się średnich zbytnio więc cieżko będzie mi zrobić track o "normalnych" proporcjach :P

Pozdrawiam !

P.S. tak na marginesie mkówiąc dostałem propozycję wydania utworu z wokalem ale ale ale - nieco zmieniona zostanie melodia i dograny zostanie inny wokal pod który to właśnie ta melodia zostanie zmodyfikowana - zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jestem na etapie tego że label szuka wokalistki :)