MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB Remix) (/temat-electronica-tide-of-time-the-dumplings-abyssmb-remix)



Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB Remix) - abyssMB - 22.10.2016

Prezentuję melodię do vocalu The Dumplings - "Tide Of Time"



napiszcie czy to jest słuchalne ? :)

PS: vocal od The Dumplings, muzyka do vocalu moja :)


RE: Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB remix) - ldvk - 23.10.2016

Zacznę od tego, że nie znam oryginału i dziś nie mam nastroju by poznawać ;) Ale gwarantuję, że na dniach ogarnę i porównam. Póki co patrzę na ten kawałek chłodnym okiem nie porównując go do oryginału. W dwóch słowach

SŁUCHALNE, owszem

Co prawda bez większego polotu, ale przyzwoity.
1. nie jestem przekonany do bassu, po pierwszym odsłuchu od razu pomyślałem, że nie pasuje tutaj
2. solówka zbyt dynamiczna jak na następujący po niej powolny, melancholijny fragment
3. 2:48 kłuje w uszy, ten fx ciut za głośno
zaś.
1. druga część od 2:35 od razu przykuwa uwagę i się fajnie słucha, to solo w tle ładnie współgra, taka wisienka na torcie.
2. przyjemnie zaaranżowana perka, ładnie to gra i buja

oceniam na 4, bez znajomości oryginału.
Pozdro


RE: Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB remix) - Mocade - 24.10.2016

Momentami można odnieść wrażenie że wokal i melodia rozbiegają się tonami ale coś czuję że przez melodyjność wokalu niełatwo było go ustalić. Ogółem całość jest spoko, szczególnie podoba mi się fajnie zakombinowana perkusja i solówki na gitarze. Dobra robota. Ciekawy wokal swoją drogą. Pozdrawiam.


RE: Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB remix) - Abigail Noises - 27.10.2016

Kurczę, ciężki kawałek wybrałeś. Ogólnie w oryginale wszystko siedzi na 100%. Przede wszystkim tam bit pięknie dopełnia ten eklektyczny śpiew a smyczki i dęte instrumenty podkreślają prezencję wokalu w odpowiednich momentach . Tutaj jakby jedno z drugim się gryzło... i ta gitarka zasuwająca w tempie, które niezbyt jest odpowiednie do ''snującego'' się wokalu. Technicznie dla mnie ok, perka wyrazista, separacja na dobrym poziomie, dobrze to brzmi. No i plus za odwagę bo kawałek nie jest łatwy do remixu.


RE: Tide Of Time - The Dumplings (abyssMB remix) - Shabboo Harper - 29.10.2016

Choć nie jest to mój "klimat" i pomimo pewnej "dziwności", swoistej wymyślności w strukturze utworu, muszę stwierdzić, iż to nietuzinkowy Remix. W kategorii "eksperymentu” jest technicznie poprawnie: separacja czytelna, bitność nut jasna, wokal pięknie słyszalny, panorama przyzwoicie "ułożona"... Wszelako, kilka "rzeczy" traktuję "in minus"; perka jest jakby oderwana od reszty instrumentarium (oryginał, przy równie chaotycznej melodii, cechuje się spójnością). Cykacze "przyduszone" w L kanale; Snare niezbyt mięsisty, jest "obok". Gitary (Bass i Electro) w swych poszczególnych wariacjach solidnie wyraziste acz również "każda" głównie prezentuje się li tylko w swej przestrzeni zamiast tworzyć jedność w temacie. "Dolne rejestry" godne większej troski... Marcinie, to nieschematyczny, wręcz "zjawiskowy", pod względem aury, projekt w Twej kolekcji... :)