MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY Libra Makowski - Nightmare - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY Libra Makowski - Nightmare (/temat-psychedelic-libra-makowski-nightmare)



Libra Makowski - Nightmare - libra_makowski - 29.10.2016

Odświeżony kawałek z 2002 roku na Halloween 2016 :P




RE: Libra Makowski - Nightmare - Shabboo Harper - 31.10.2016

Koncept zmyślny; psychodelicznie, "upiornie"... Jednakże mimo, iż Sound Design jest trafiony (szczególnie Acid Fx'y plus wspaniałe, "koszmarnie" melodyjne, wręcz halucynogenne Synth'y) to brakuje mi w tym wszystkim porządnego "kopa"; potężnego Beat'u tak by jeszcze solidniej podkreślić nerw owego "obłędu" ^^. Kick jest zbyt wycofany; fragmentaryczny Snare skromny, zaś "popędliwe" Hi Hat'y trochę "krzywe" w swej sile... Wszelako, Sebastianie, pod względem aury, Twój "Nightmare" to wyrafinowane "story".
Trick or treat? Hi hii hiii... ;D


RE: Libra Makowski - Nightmare - libra_makowski - 9.11.2016

(31.10.2016, 0:53)Shabboo Harper napisał(a): Trick or treat? Hi hii hiii... ;D
Zdecydowanie treat :P Jak zawsze dziękuję za dogłębną analizę utworu! Niestety gdzieś zagubiłem plik flp z tym kawałkiem więc lepiej już chyba nie będzie...


RE: Libra Makowski - Nightmare - augenous - 10.11.2016

Mroczno-chihotliwy ten utwór :)
Moje pierwsze wrażenie: po hihatach tak specyficznie uciętych słychać że robiłeś to w 2002 roku. Aranżacyjnie całkiem sprawnie. Słychać wyraźnie kick. Te FXy przechodzące z prawa na lewo nieco za głośne, albo po prostu za mało zautomatyzowane bo po pół minuty trochę nużą, ale mimo brzmieniem bardzo oryginalne.
Ja tam Halloween nie obchodziłem, już bardziej bym się skłonił do Dziadów gdybym musiał :P


RE: Libra Makowski - Nightmare - Druii - 30.11.2016

(10.11.2016, 16:05)augenous napisał(a): Słychać wyraźnie kick.

Co proszę?

Fajnie kolego, że robisz coś bardziej twórczego niż szablonowe uplifty, ale miks tutaj totalnie leży. Musisz sporo popracować nad odpowiednim umieszczaniem/planowaniem brzmienia w zakresie pasma. Stopa tutaj nie istnieje, zamulony dół... zresztą co ja mówię - cały utwór jest nieprzejrzysty i nie wiadomo co się dzieje. Argument, że tak miało być i taki jest zamysł artysty, do mnie nie trafia.
Poza tym w takiej muzyce można na wiele sposobów coś opowiedzieć, niekoniecznie za pomocą chaosu i bazowania na tonice.


RE: Libra Makowski - Nightmare - libra_makowski - 14.12.2016

(30.11.2016, 16:17)Druii napisał(a):
(10.11.2016, 16:05)augenous napisał(a): Słychać wyraźnie kick.

Co proszę?

Fajnie kolego, że robisz coś bardziej twórczego niż szablonowe uplifty, ale miks tutaj totalnie leży. Musisz sporo popracować nad odpowiednim umieszczaniem/planowaniem brzmienia w zakresie pasma. Stopa tutaj nie istnieje, zamulony dół... zresztą co ja mówię - cały utwór jest nieprzejrzysty i nie wiadomo co się dzieje. Argument, że tak miało być i taki jest zamysł artysty, do mnie nie trafia.
Poza tym w takiej muzyce można na wiele sposobów coś opowiedzieć, niekoniecznie za pomocą chaosu i bazowania na tonice.

Niestety zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Kawałek stary człowiek dopiero się uczył (i dalej się uczy). Nie mogłem odnaleźć pliku flp z tym kawałkiem, więc nie stworzyłem nowej porządnej wersji. Wrzuciłem go z sentymentu...


RE: Libra Makowski - Nightmare - OProject - 14.12.2016

Ja tam kick słysze... ale niektórzy może zapomnieli uszu umyć xd xd
Wystarczyło by mu dać attack albo 2 layer krótszy i by lepiej wybijał się w miksie, ewentualnie uciąć z synthów ;)
Bo sam brzmi fajnie, bardziej pod goa ;)
Chociaż melodie i synthy trochę mi nie pasują, lekko to chaotyczne... ale jest jakiś potencjał :P

Nie wiedzialem ze juz tyle tworzysz, opowiedz jak to kiedyś było i jakich wtyczek, synthów używałeś? :P