MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Maverick - NMPNT - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Maverick - NMPNT (/temat-house-maverick-nmpnt)



Maverick - NMPNT - Maverick - 1.11.2016

Cześć i czołem,

Chłopcy i dziewczęta, pomyślałem, że podzielę się swoją produkcją na tym forum. Cel tego taki, że chciałbym usłyszeć słowa krytyki z Waszej strony, bo to rzecz bardzo ważna, aby człek mógł dalej się doskonalić i błędy swe naprawiać.

Nie ma się co dalej rozpisywać tylko link do soundcloud'a wstawić.

Tytuł zagatkowy, bo "Nie mam pomysłu na tytuł" :).



Pozdro.


RE: Maverick - NMPNT - niedzwiedz444 - 2.11.2016

Widać pewną radochę z tworzenia w tym kawałku. Fajny basik, inne dźwięki też bardzo udane jeśli chodzi o ich barwę... na 2:50 trochę poszalałeś z biciem w klawisze. Troszkę brakuje napędu w tracku, może tła, właściwie nie wiem czego brakuje tak dokładnie... ale słychać tu że wiesz bardzo dobrze jak ten gatunek muzyki funkcjonuje... przypomniały mi się stare dobre house'y. Szkoda że nie było pomysłu na tytuł, tak wiele jest słów i ich kombinacji... Jest dobrze w/g mnie. Moc z Tobą niech będzie. ;) Pozdr!


RE: Maverick - NMPNT - Maverick - 2.11.2016

Dzięki kolego za napisanie kilku zdań. Cieszy mnie pozytywna ocena numeru.
Ktoś, coś jeszcze mógłby napisać? Z chęcią przeczytam opinię innych osób.


RE: Maverick - NMPNT - augenous - 2.11.2016

Jak dla mnie house musi mieć jakieś echo, przestrzeń - ty tworzysz taki house w domu, gdzie echa za dużo nie ma. Spoko :D Co do utworu to brakuje mi tutaj jakiejś akcji, perkusja ciągle gra swoje. Na plus podoba mi się zmiana melodii w dwóch miejscach. 3:00 szczególnie wpada w ucho, ale chyba zbyt skomplikowany. Szkoda że później motyw tych cymbałków (czy jak to się tam zwie) się nie przeplata w utworze. Ogólnie, house jest, ale nic porywającego. Takie 3. Jeżeli chodzi o miks to wydaje mi się czysto.


RE: Maverick - NMPNT - Maverick - 2.11.2016

Dziękuję za poświęcenie chwili i ocenę :).


RE: Maverick - NMPNT - Shabboo Harper - 5.11.2016

Jest rytmicznie, regularnie, „prężnie”; klimat very 80's i jeśli takową stylistykę obrałeś i w efekcie „estetykę w miksie” to jest poprawnie; jeśli zaś Twoja intencja była odmienna to... jest, według mnie, parę szczegółów godnych korekty. Jeśli pozwolisz: redukcja ciągłych trzasków (a'la Vinyl) w L kanale lub przesteru (1:35); wyciągnięcie niektórych tonów w EQ (Bassline), dopieszczenie soczystości reszty (perkusyjne, od pierwszych sekund); ułożenie (w tle) z większym rozmachem Hi Hat'ów... Aranż jednolity, nietrudny; Intro ewidentnie zbyt przewlekłe (podobnie jak odległy Synth od 3:04). Melodia efektowna acz pospolita; Sound Design niezbyt treściwy (dźwięk a'la ksylofon trafiony); Sample wokalny nieczytelny. Maverick, „trzon” jest. Spróbuj uplastycznić Twój temat o różne „smaczki” w tle; „wkręć” więcej efektów/defiguracji Beat'u. Niewykluczony, iż projekt krótszy nie będzie tak nużył. Good luck...
PS. Sylwek, „Studio” skończone? ;)


RE: Maverick - NMPNT - Maverick - 5.11.2016

Super. Shabboo, tradycyjnie rozwijasz temat w recenzjach numerów. Dziękuję za Twoją.

Dzięki Wam już wyciągam wnioski co poprawić, nad czym bardziej popracować przy następnych numerach, o to mi chodziło, by iść do przodu.

Moje "studio", jak na razie spełnia swoją rolę, ale na pewno mogłoby być lepiej o czym jestem święcie przekonany, także na pewno pojawi się w przyszłości jeszcze parę rzeczy związanych głównie z akustyką.


RE: Maverick - NMPNT - Z3KE - 15.11.2016

Mocno czuć odschool'owy vibe - to na plus. Drumsy mogłyby być lepiej dobrane aczkolwiek nie odpychają (choć ten snare nie zbyt "siedzi" w mixie). Bass jest cool ale ma trochę za dużo harmonicznych częstotliwości. Powinien mieć też nieco więcej niskich i nisko-środkowych częstotliwości. Tu i tam nieco poszalałeś z groovem melodii z jednej strony dobrze ale to jednak house i wciąż lepiej jest jeżeli groove melodii trzyma się bardziej beatu. Aranż mógłby być nieco bardziej zwięzły 6 min to zdecydowanie za dużo - 3-4 min bardziej zwięzłej treści byłoby bardziej na miejscu. Gdyby do tego doszło jeszcze więcej drobnych smaczków i nieco lepszy mix całości utwór lepiej wpadałby w ucho ;)