MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP New Front - Stage One - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP New Front - Stage One (/temat-dubstep-new-front-stage-one)



New Front - Stage One - bentlej - 2.11.2016

Prezentuję nowy tune ode mnie. Proszę się nie smiać, ale po przerwie coś zmalowałem. Tym razem genre dubstep...



I tak to wygląda. Opinie mile widziane. Pozdrawiańczak! :D;D


Na przyszłość proszę o poprawne nazwy tematów.
napisane przez Zathura o 17:39, 2 listopada 2016



RE: Dobry dub nie jest zły... - ShaunPearl - 2.11.2016

nikt tu się z Ciebie nie będzie śmiał, no chyba, że jakiś zakompleksiony dzieciak :D
Słuchaj, wszystko to gra bo gra. Sam dobrze wiesz zapewne, że jeszcze długa droga przed Tobą!
Słuchaj jak najwięcej.
Co do samego kawałka, ciężko ocenić.
Jest strasznie ubogi, perkusji tyle co wcale, przejść jako takich nie ma, fx'ów brak.. ogólnie bieda, ale pracuj!
Życzę Ci powodzenia i czekam na kolejne produkcję, oby z progresem!


RE: New Front - Stage One - Shabboo Harper - 4.11.2016

Hey Bentlej. Jest przystępnie. To de facto nieśpieszny, wyważony w kwestii, trochę „drętwej”, bez wigoru perki, Dubstep. Sound Design arcypowściągliwy (przeciągły „jednonutowy” dźwięk od 1:49 niezbyt zachwycający); i choć technicznie jest „w porządku” (separacja ścieżek bdb; balans głośności owych - gorszy), to ubogi aranż czyni z Twego „tune” monotonny w swej treści i ekspresji projekt :\... Myślę, iż „Stage One”, w krótszej/esencjonalnej postaci; z szeregiem zmyślnych „skrzywień” i „dosyceniem” niektórych tonów (Hi Hat'y/Clap'y, Bass...) byłby po prostu efektowniejszy. W tej chwili brakuje mi „melodyjnego odurzenia”... ;D
PS. Tobie również... „Pozdrawiańczak!”. ;)


RE: New Front - Stage One - bentlej - 9.11.2016

Porady biorę do serca i pragnę podziękować zarówno tym osobom, które małe co nieco napisały jak i tym które słuchały ścieżki. Pozdrawiam! :D


RE: New Front - Stage One - 24dubstep - 11.11.2016

Nie jest źle . Ale jak moi przedmówcy uważam że, mimo koncepcji to trochę biedno i sztywno 3/5


RE: New Front - Stage One - Voel - 17.11.2016

Cześć Bentlej!
Dubstepy ogólnie zawierają w sobie intro,drop,zwolnienie,drop i outro. W sumie przejścia to też kawałek sztuki w tym wszystkim. Właśnie u Ciebie nie widać tego podziału. Tylko w sumie nie wiem w jaki rodzaj dubstepu celujesz.
Staraj się jednak różnicować aranżację, żeby cały czas było coś innego.
Co do utworu to perka może być, ale na razie nierób takich połamanych tylko prostsze, bo to reszta ma skakać wokół perki, nie na odwrót. Subowi utnij górę powyżej 170-200 hz, chociaż to jest podyktowane całą resztą dźwięków raczej. Ten synth który wchodzi po 1:50 to mogłeś dać side-chain jakiś czy coś.
6 minut no stanowczo za długo, zrób coś krótszego, ale bardziej esencjonalnego. Bentlej zacznij się bawić też padami, bo bez tego będzie dalej posucha, jeśli chodzi o aranż. Musisz zapchać spektrum jak tylko się da :E
Pozdrawiam