MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO LDVK - Into The Dark - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO LDVK - Into The Dark (/temat-techno-ldvk-into-the-dark)



LDVK - Into The Dark - ldvk - 11.11.2016



zapraszam do odsłuchu, piona


RE: LDVK - Into The Dark - niedzwiedz444 - 12.11.2016

Fajny napęd jest w tym kawałku. Fajnie zrobiony kick i bas. Ten główny motyw między lewym i prawym kanałem rytmicznie świetnie działa, chociaż sama barwa dźwięku nie przykuła mojej uwagi na 5 minut. Mimo to nie nudzi się przez sprawne przejścia i efekty w tle. Chociaż ten kawałek jest trochę poniżej DigDeeper to muszę tu dać ocenę 5 bo po wielu przesłuchaniach DigDeeper właśnie zacząłem mieć wyrzuty sumienia że dałem 4 xD. Świetnie że pojawia się kolejny techniczny kawałek. Pozdr, owocnej dalszej twórczości życzę :].


RE: LDVK - Into The Dark - augenous - 12.11.2016

Już na wstępie ci powiem, że z początku jak usłyszałem utworek, to taki sobie, dudniący bas i ogólnie nuda - pomyślałem. Ale dalej, to dopiero coś się stało. Miks jest bardzo, bardzo dobry. Wszystko słychać, jest siła i moc, ale wszystko się mieści i jest ładnie rozłożone w panoramie. Perfect :)

Aranżacja - w tej sprawie w gatunku techno dużo się nie robi. Jest fragment taki, taki, jakieś przejście. Ważne, że pompka nie gra cały czas ;D Dobór brzmień jest bardzo udany, I went into the dark z twoim utworem po prostu.

Genialne rozegranie z tym zloopowanym echem w breaku. Jak dla mnie utwór bardzo udany jak na techno.


RE: LDVK - Into The Dark - tomaszp - 12.11.2016

No jest naprawdę dobrze !! Dźwięk, na początku w intrze rozbraja ... szkoda, ze go nie pociagnales dalej bo naprawdę szło go mega wykorzystać w tym kawałku. Stopa, bas, perkusja zmiksowane bardzo dobrze. Do czego sie mogę przyczepić to ten "ćwierkający" dźwięk - mógłby być ciszej, FXy mogłeś trochę wycofać do tła. Break zajebiście ułożyłeś, zazdroszczę pomysłu :)

Mocno pracowałeś nad tym kawałkiem i słychać to w każdej jego sekundzie !! Mega progres z Twojej strony, nie mogłem tego inaczej ocenić :)

Pozdrawiam,

Tomek


RE: LDVK - Into The Dark - GY4 - 13.11.2016

Duzy progress! Gratuluje ! Miks robi robote w tym utworze. 5 leci...pozdrawiam


RE: LDVK - Into The Dark - Mocade - 13.11.2016

Całość brzmi trochę jednostajnie, osobiście uważam że przydałyby się jakieś efekty melodyjne, choć zdaję sobie sprawę że są tacy którym taki klimat w pełni pasuje. Podoba mi się za to ten chaotyczny pad co pojawia się w przejściach. Ogółem niezła robota. Pozdrawiam.


RE: LDVK - Into The Dark - ldvk - 13.11.2016

(12.11.2016, 12:11)niedzwiedz444 napisał(a): Chociaż ten kawałek jest trochę poniżej DigDeeper
He he ile ludzi tyle gustów, ja uważam inaczej, ale dzięki :)

(12.11.2016, 12:39)augenous napisał(a): Aranżacja - w tej sprawie w gatunku techno dużo się nie robi. Jest fragment taki, taki, jakieś przejście.
nooo tu się nie zgodzę, jest wiele rzeczy które można zrobić żeby dały efekt. Nie bez powodu nie każdy zostaje Richie Hawtinem :P Może na pierwszy rzut ucha nie słychać wielu rzeczy, ale właśnie takie smaczki typu automatyka robią robotę i nie powodują że się nudzi wałek. Dzięki za opinię :)

(12.11.2016, 20:43)tomaszp napisał(a): Dźwięk, na początku w intrze rozbraja ... szkoda, ze go nie pociagnales dalej bo naprawdę szło go mega wykorzystać w tym kawałku.
Właściwie może masz rację, jakby wprowadzić tego typu ambience w tle może i by był bardziej w klimacie dark. Choć ostatnio mocno lubuję się w ciemnych i surowych klimatach.

GY4 dzięki, czekam aż wreszcie Ty coś nowego zapodasz :P

(13.11.2016, 19:01)Mocade napisał(a): osobiście uważam że przydałyby się jakieś efekty melodyjne, choć zdaję sobie sprawę że są tacy którym taki klimat w pełni pasuje.
Dzięki Mocade. Co do efektów melodyjnych, średnio się czuję i średnio lubię melodyjne techno. Właśnie ostatnio mocno wkręciłem się w dub i minimal, także tym się inspiruję. W melodiach najlepiej się nie czuję, chyba to przez braki wykształcenia muzycznego. Ale rzecz jasna przyjdzie pewnie czas gdy się w tym temacie podszkolę.

Cieszę się z feedback'u, nieskromnie powiem, że też mi się bardzo podoba ten track, pierwszy raz jestem zadowolony od a do z i uważam że jest dobry hehe ale nie sądziłem że aż taka nota mnie spotka. Tym bardziej dziękuję i czekam na kolejne konstruktywne opinie. pozdro!


RE: LDVK - Into The Dark - Recoil83 - 14.11.2016

Kawał dobrego techno, ale od 0:47 na jakimś instrumencie jest za dużo rezonansu, bo tak dziwnie piszczy (gwizda), 2:10 zaczyna się ciekawie, ale dalej słyszę gwizdanie, jak by nie to dałbym 5.


RE: LDVK - Into The Dark - PureInstinct - 18.11.2016

Ooo tak - miks pierwsza klasa. Najbardziej podoba mi się jednak ta minimalnie opóźniona stopa, daje świetne wrażenie. Sam aranż dosyć prosty, ale działa bardzo dobrze. Co do pomysłu - ekstra, bujałbym się przed głośnikiem, jak zombie. Heart


RE: LDVK - Into The Dark - Shabboo Harper - 15.12.2016

Nieszczególnie „kusi mnie” brzmienie instrumentów perkusyjnych; zbyt surowe, „nieokrzesane”. Kick „grzmoci”, Hi Hat'y nader przedziwne w swym chłodnym, nieregularnym „pędzie”; nadto metalicznie „szorstkie” Fx'y plus frapujący dźwięk a'la gwizd/poświst... Jednakże, Sound Design to ogromnie subiektywna „rzecz” toteż moje wrażenie w tej kwestii ograniczę jedynie do powyższej myśli... Technicznie jest przyzwoicie. Podoba mi się Twój zamysł: konkretny „minimal”, dyskretnie gdzieniegdzie „pierzny” w efektowne nuty (0:57; 2:09; 3:35); mimo pewnej przewlekłości (i prawie, że jednakowych w swej treści Break'ów) track cechuje rezolutnie ułożone i pieczołowicie wzbogacane nasilenie utworu w kolejnych odcinkach tegoż... Ludwiku, jest very okey. :D