MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE BAQ - Illuminati - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE BAQ - Illuminati (/temat-hardstyle-baq-illuminati)



BAQ - Illuminati - BAQ - 21.11.2016

Hej to mój ostatni Rawowy kawałek
Co sądzicie ??? Jakieś wskazówki ? Chętnie poczytam wasze opinie




RE: BAQ - Illuminati - Head - 21.11.2016

Motyw z intro super - wciągający, lekki i zalatujący "tajemniczością". Screech postawiłbym bardziej na środek i nie rozszerzał go za mocno bo nie daje to dobrego efektu :/ Do kicka sam dołożyłbym trochę niższysz ale i tak gra zajebiście. FX Kick z 1:03 jakoś ciśnie wysokimi, tak jakby początek punchu był mocno zwężony, ale to szczegół :) Break bardzo podony do intro. Wokal jak wspomniał old pod eq żeby go bardziej do przodu wyciągnąć. Prosta, ale przyjemna melodia :) Podoba mi się ten chór co tam sobie gra w tle - robi robotę. Outro ja w build upie. Mielenie kickiem i przejścia z użyciem snara zajebiste.
Bardzo podoba mi się klimat, całość wyróżnia się na tle dzisiejszych rawów. Niby spokojne i lekkie, ale trzepie - ot taki paradoks xD
Kopnięcie brzmi profesjonalnie, hmm sounddesigh tak w sumie średnio bo można by z tego więcej wyciągnąć. Co do miksu to dla mnie troszeńku za dużo góry no i przydałoby się pobawić z panoramą i stereo.
Ogólnie baja. Pobieram, może wkręci się lepiej to sobie będzie plumkać w powerampie :D
Piona, powodzenia i czekam na kolejne produkcje :)


RE: BAQ - Illuminati - BAQ - 21.11.2016

Dzięki za info ... już powinno być ok
(21.11.2016, 14:15)Head napisał(a): Coś z odtwarzaczem nie halo :/



RE: BAQ - Illuminati - OProject - 21.11.2016

Wokal troche z początku słabo słyszalny, może podbij troche koło 1kHz :P
Snare słabo brzmi, taki przymulony jakby.
Wydaje mi się że całość brzmi za wąsko, mógłbyś trochę szerzej to wszystko zmiksować :P
Kick jest ok, chociaz ja bym podbił 80-100 Hz, zreszta tutaj inni są ekspertami od kików xd

Reszta nawet spoko, miks i soundesign średnio, bo brzmi trochę jakby było w słabej jakości ( pacze i jest 160kb/s czemu tak zapisałes?):P


RE: BAQ - Illuminati - woziu122 - 22.11.2016

Pytanie nr 1: Dlaczego w tak niskiej jakości zgrałeś ten utwór?! 160kb/s to pod podróbki dają.
Słysze że ogarnąłeś mix, głośny jak cholera. Wejście ciekawe, ten wokal to z jakiegoś programu jak ivona? Bo podobny głos użyli Da Tweekaz w tweekay14. Kick dobry, typowo pod raw, screech szarpie włosy syto, mogłeś troche urozmaicić jakąś drugą partią szybszych cięć żeby było do czego głową powywijać. Temat jak dla mnie za krótki, mogłeś go przerobić i dodać drugą sekcje na urozmaicenie.
Ode mnie leci piątka, spodobał mi sie aranż :D
Pozdro.


RE: BAQ - Illuminati - BAQ - 23.11.2016

(21.11.2016, 14:15)Head napisał(a): Motyw z intro super - wciągający, lekki i zalatujący "tajemniczością". Screech postawiłbym bardziej na środek i nie rozszerzał go za mocno bo nie daje to dobrego efektu :/ Do kicka sam dołożyłbym trochę niższysz ale i tak gra zajebiście. FX Kick z 1:03 jakoś ciśnie wysokimi, tak jakby początek punchu był mocno zwężony, ale to szczegół :) Break bardzo podony do intro. Wokal jak wspomniał old pod eq żeby go bardziej do przodu wyciągnąć. Prosta, ale przyjemna melodia :) Podoba mi się ten chór co tam sobie gra w tle - robi robotę. Outro ja w build upie. Mielenie kickiem i przejścia z użyciem snara zajebiste.
Bardzo podoba mi się klimat, całość wyróżnia się na tle dzisiejszych rawów. Niby spokojne i lekkie, ale trzepie - ot taki paradoks xD
Kopnięcie brzmi profesjonalnie, hmm sounddesigh tak w sumie średnio bo można by z tego więcej wyciągnąć. Co do miksu to dla mnie troszeńku za dużo góry no i przydałoby się pobawić z panoramą i stereo.
Ogólnie baja. Pobieram, może wkręci się lepiej to sobie będzie plumkać w powerampie :D
Piona, powodzenia i czekam na kolejne produkcje :)
Dzięki za tak pozytywną opinię ;) Pozdrawiam ;)


(22.11.2016, 21:45)woziu122 napisał(a): Pytanie nr 1: Dlaczego w tak niskiej jakości zgrałeś ten utwór?! 160kb/s to pod podróbki dają.
Słysze że ogarnąłeś mix, głośny jak cholera. Wejście ciekawe, ten wokal to z jakiegoś programu jak ivona? Bo podobny głos użyli Da Tweekaz w tweekay14. Kick dobry, typowo pod raw, screech szarpie włosy syto, mogłeś troche urozmaicić jakąś drugą partią szybszych cięć żeby było do czego głową powywijać. Temat jak dla mnie za krótki, mogłeś go przerobić i dodać drugą sekcje na urozmaicenie.
Ode mnie leci piątka, spodobał mi sie aranż :D
Pozdro.

Szczerze to nie wiem czemu w takiej jakości :D
wokal z programu TextAloud ... coś w stylu Ivony
Dzięki za opinię i ocenkę ;)


RE: BAQ - Illuminati - BAQ - 23.11.2016

(21.11.2016, 16:54)OProject napisał(a): Wokal troche z początku słabo słyszalny, może podbij troche koło 1kHz :P
Snare słabo brzmi, taki przymulony jakby.
Wydaje mi się że całość brzmi za wąsko, mógłbyś trochę szerzej to wszystko zmiksować :P
Kick jest ok, chociaz ja bym podbił 80-100 Hz, zreszta tutaj inni są ekspertami od kików xd

Reszta nawet spoko, miks i soundesign średnio, bo brzmi trochę jakby było w słabej jakości ( pacze i jest 160kb/s czemu tak zapisałes?):P

Dzięki za opinie . Coś mnie zamroczyło z tą jakością :/
Wokal słaby bo z programu TextAloud ;)Chociaż pewnie da się lepiej z go ogarnąć
Tego snera właśnie nie mogłem opanować bo nałożone było na niego za dużo efektów.
Co do szerokości to kompletnie nie mogę tego ogarnąć ... często uzyskuję zbyt szeroki efekt przez co dźwięk się rozmywa , dlatego teraz to zwęziłem i chyba za bardzo


RE: BAQ - Illuminati - Szymek - 10.12.2016

Głos wbity perfekcyjnie


RE: BAQ - Illuminati - Avey - 13.12.2016

Wg. Mnie również super ;)


RE: BAQ - Illuminati - Dante - 17.12.2016

Według mnie na buildzie kick gra za cicho względem screechy , albo screeche za głośno względem kicku :D Może podciąłbym w nich leciutko górę i dołożył trochę reverbu. Intro fajnie powoli się rozkręca, dla mnie trochę za łagodne, ale i tak dobre. Lead trochę nudnawy się robi po chwili, ale fajnie pod niego wsadziłeś screeche. Mogłeś też je lekko pociąć czy poskracać ( jak ktoś wyżej napisał ) w drugiej partii co by pewnie jeszcze lepiej ryja powyginało :D Ogólnie wałek na plus, pracuj dalej i udostępniaj a z chęcią zobaczę ;)


RE: BAQ - Illuminati - KedaRxPL - 23.12.2016

Kick nieco za cichy, wokal jest okej, całkiem dobrze wdrożony. Bije po uszach tylko ta jakość, ale ogólnie nutka ma potencjał.


RE: BAQ - Illuminati - Needo - 23.12.2016

Wstęp najbardziej mi się spodobał :D Ogólnie fajna aranżacja. Dobry kick, daje kopa :D Podoba mi się, 5/5


RE: BAQ - Illuminati - El Quattro - 26.12.2016

kick super, snare jakby na niskim filtrze slabo go slychac, screech gra na srednich tonach za mocno (pewnie tak chciales) daj mu te niskie tez