MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY Young Boy - PSY MAN - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY Young Boy - PSY MAN (/temat-psychedelic-young-boy-psy-man)



Young Boy - PSY MAN - LoveEDM - 1.12.2016

https://soundcloud.com/user-614130823/young-boy-psy-man

Pierwszy raz kiedy robię Psycho Trance. Nie ogarniam jeszcze za bardzo tego gatunku tzn. nie wiedziałem w jakim kierunku budować piosenkę, ale powiedźcie co myślicie. ;)


RE: Young Boy - PSY MAN - OProject - 1.12.2016

Musisz zrobić coś z tym drewnianym basem xd wytnij tam ze środka czy co xd
Synthy brzmią trochę jakby były nie w rytmie xd
Jak na psy trance to brakuje jakiś fxów na delayu.
Miks niby spoko ale tak jakby chaos tam byl xd
Melodia troche jakby kot stanął na syntezatorze z arpegio, dalej 3:00 to motyw jak z jakiego bigruma xd
Daj więcej delay i reverb.
3 h to za mało żeby zrobić dobry utwór z dobrym miksem ;)


RE: Young Boy - PSY MAN - Shabboo Harper - 3.12.2016

Jeśli chodzi o moje odczucia, pozwól, iż "powiem" tak: utwór w swej strukturze kreuje wrażenie pewnej przypadkowości... Psychedelic Trance to trudny gatunek; wydźwięk wszelkich tonów musi być solidny, potoczysty w swej ekspresyjności. W Twoim temacie sporo faktorów "gryzie się ze sobą"; brakuje harmonii; charakterystycznego acid feeling'u. Melodia w pewnych odcinkach "fałszuje"; również odległe Drums'y (Toms'y?) nie brzmią przekonująco. Kick jest mizerny, podobnie jak "suche" Hi Hat'y i Snare; Bass frapujący (czasem takowy, z "click'iem", jest tolerowany). Synth'y bez akuratnego polotu, nadto gdy "wchodzą", w swej wariacji "przykrywają Bass, który winien być priorytetowy w tym Sound Design'ie. To "puls"... Wybacz, lecz zagadkowe wokalizy (czyżby lapidarne odniesienie do Orient'u/Goa?) czy też osobliwie "ułożone" dźwięki stwarzają trochę irytującą impresję, iż aranż "Psy Man" nie jest do końca przemyślany. Technicznie: brakuje mocy/porządanych efektów starannie wykończonych ("tu" Delay'e interferują ze sobą); brakuje automatyzacji, separacji... LoveEDM, "trzy godziny" to "nic"... :\
Życzę Tobie wytrwałości i wspaniałych inspiracji. :)

PS. Lubię ten genre. Czy znasz twórczość Astrix'a?


RE: Young Boy - PSY MAN - KBK - 6.12.2016

Hmmm.. porządny miks by się tu przydał :) ten open hat, który wchodzi po 1 minucie zupełnie tu nie pasuje. Ten bas psuje głowę odpowiednio, ale też trzeba by było go ogarnąć w miksie. Wokal moim zdaniem z d u p y, ale psy zawsze rządzi sie swoimi prawami :)
Ogólnie jedyne co mi się z tego utworu podoba to VOX, który wchodzi w 3 minucie. Poza tym wszystko do poprawy. Ale pomysł jest dobry.


RE: Young Boy - PSY MAN - LoveEDM - 7.12.2016

Dzięki za odpowiedzi. Dodajecie mi motywacji do dalszego tworzenia, ale powiedźcie mi tylko jak mam sprawić żeby te hi-haty/Drums'y/Snare brzmiały "chociaż" dobrze. Korzystam z tego co mam w FL czyli głównie darmowe paczki od przeróżnych ludzi. Jaka jest tego wina że z utworu na utwór zawsze jest ten sam błąd? Chodzi o umieszczenie ich w miksie/wycięcie częstotliwości, czy po prostu te Drums'y/Hi-Haty nie pasuja? Może po prostu powinienem zainwestować w nowe nagłośnienie bo jak narazie lekko ponad rok pracuje przy starym głośniku z wieży albo po prostu tworzyć na słuchawkach bo zauważyłem, że jak puszczam te moje utwory gdzie indziej to brzmią one często całkiem inaczej.

PS. #Shabboo Harper, poznałem dzisiaj dzięki Tobie i przyznam, że ciekawe ma utwory i dobrze się tego słucha ale głownie do stworzenia czegoś w PSY zainspirował mnie Timmy Trumpet. Niedawno dopiero odkryłem Psychedelic Trance i na ten moment jestem mega zajarany tym.


RE: Young Boy - PSY MAN - OProject - 8.12.2016

Poszukaj pierwszej lepszej paczki bodź darmowego vst z samplami 909, 808, itp. albo jakieś inne drummaszyny, potem sobie obrabiasz i jest git xd