MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? (/temat-czy-moge-rapowac-majac-dziwny-glos)



Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Tech.Nixa - 2.12.2016

Witam, od dawna chcę robić muzykę w stylu East/West Coastowego HipHopu (murzyńskie rapsy) oraz taką jak Eurodance czy Funk z elementami rapu. Problem jest jednak w tym, że nie umiem rapować. Mam 17 lat, a mój głos brzmi niestety jak u 12 latki albo i nawet 12 letniego chłopczyka...Kiedy ja go słyszę jest nawet ok ale gdy odsłuchuję to co nagrałam to na prawdę brzmi to jak dziecko starające się śpiewać. Wiem, że technicznie można nauczyć się rapować tzn. wyczuwać rytm, odpowiednio modulować głos co w sumie w rapie nie jest aż takie trudne bo to bardziej recytacja do rytmu niż typowe śpiewanie. Pytanie pozostaje jednak co dalej z głosem? Mam go przerabiać w programie czy są może jakieś ćwiczenia by go poprawić? Nie wiem czy komukolwiek mógłby się podobać mój ton, nie ejst on ani typowo damski ani męski to chyba dobrze) ale jest dość niski jak an dziewczynę i w sumie każdy kto ze mną rozmawiał nie widząc mnie pytał się mnie czy na prawdę jestem dziewczyną. Czy lepiej sobie odpuścić i nie marnować czasu jeżeli nie zostało się obdarzonym talentem wokalnym? Z góry dzięki za pomoc :)
Przepraszam ale niechcący napisałam post w złym dziale. Proszę o przeniesienie lub usunięcie go, dziękuję.


przenoszę, łączę posty i odsyłam do Regulaminu bo 2 jego punkty złamałaś. Następnym razem będą leciały ostrzeżenia
Maciek




RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Amer - 2.12.2016

daj próbkę to się przekonamy , a z drugiej strony popatrz na to że nie każdy cały czas ciśnie na siłę by kogoś podrabiać bądź naturalna i daj się ponieść.


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - OProject - 2.12.2016

Jeżeli masz męsko głos to raczej lepiej do rapowania xd
A tak poza tym każdemu wydaje się że jego głos brzmi gorzej na nagraniach, też pewnie nie masz dobrego mikrofonu ani studio.
Zresztą też z wiekiem będziesz miała bardziej męski głos, po mutacji xd xd


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - In-Tegral - 2.12.2016

Chyba zły dział ;)

Możesz próbować go procesować ale czy jest sens? Czasem takie rzeczy mogą zmienić się w naszą silną stronę, bo skoro nie jest standardowy, to znaczy, że jest unikatowy. A to, że nie brzmi jak kobiecy to co z tego, ilu jest takich śpiewaków... Poza tym to czy coś jest dobre czy nie, to już jest względne, to samo tyczy się głosu. Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz.


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Rumush - 2.12.2016

Zgadzam się z tym byś się tak bardzo swoim głosem nie przejmowała. Nagrywaj i znajdziesz sposób rapowania jaki Ci się najbardziej podoba.

Dodam jeszcze, że jak oglądałem wywiad z Tyler The Creator to mówił on o tym że nie lubił swojego głosu (był za niski) i starał się to naprawić podnosząc pitch. Osobiście uważam, że jego głos świetnie brzmi na bitach i zdziwiło mnie to co mówił, a on sam się przyzwyczaił.


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Mat.Mor.Raw - 2.12.2016

Np. Eminem, Peja, Joka, Kris Kross, to dość wysokie, charakterystyczne głosy w hip-hopie a odnieśli sukces, więc do dzieła...




RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Zirds - 2.12.2016

Pamiętaj, że własny głos słysząc z jakiegoś innego źródła zawsze będzie dla właściciela "niebywały", inny niż ten jaki słyszymy słuchając siebie - usta - uszy.


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Tech.Nixa - 3.12.2016

(2.12.2016, 21:17)OProject napisał(a): Jeżeli masz męsko głos to raczej lepiej do rapowania xd
A tak poza tym każdemu wydaje się że jego głos brzmi gorzej na nagraniach, też pewnie nie masz dobrego mikrofonu ani studio.
Zresztą też z wiekiem będziesz miała bardziej męski głos, po mutacji xd xd

Old hihi ty śmieszku. Ja cale życie przechodzę jedną wielką mutację ;(


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - lapovsky - 3.12.2016

Hmm moim skromnym zdaniem to bardziej liczy się to co masz do przekazania a nie jaki masz głos, fakt barwa głosu też ma znaczenia ale jeśli twoje teksty będą miały to coś i będziesz szczery w tym co robisz to na pewno twoje nagrania będą miały znacznie większą wartość niż kogoś z zajebistym głosem nawijającego o dupie maryny :)


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Tech.Nixa - 5.12.2016

(2.12.2016, 21:57)Mateusz Morawski napisał(a): Np. Eminem, Peja, Joka, Kris Kross, to dość wysokie, charakterystyczne głosy w hip-hopie a odnieśli sukces, więc do dzieła...


Ale to są "faceci" :') Nie licząc Kriss Kross , których bardzo lubię :P


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Wasp - 5.12.2016

w hip-hopie to się dzieją takie cuda że ktoś zainspirowany jakimś raperem który sepleni (wydawałoby się że seplenienie to wada) ale ktoś z podziemia się tym podjarał i sam zaczął udawać że sepleni bo myślał że tak ma być. za jakiś czas twój głos wydorośleje, a w tym czasie możesz poćwiczyć produkcję

a pamiętacie to?, jakim szczylem był peja :)

https://www.youtube.com/watch?v=d4Q3_5CewN4
w sieci jest starsze nagranie jak był młodszy ale nie mogę teraz znaleźć


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Zirds - 5.12.2016

Mój ulubiony emsi



RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Wasp - 5.12.2016

hahaha
fajnie było to sobie przypomieć

ten też rządzi :0




RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - OProject - 5.12.2016

Frytki naucz się lepiej techniki rapowania, wymyslania tekstów, pewnie oddychania jak i w spiewaniu itp.
A to czy twój głos sie bedzie komus podobal czy nie to już nie masz na to wpływu xd Rapowanie to jednak w większosci przypadków robota dla mężczyzn, więc jak masz męski głos to nie zaszkodzi xd

Zresztą mówie że każdy kto miałby dobra technike i dobre zaplecze muzyczne to na pewno dało by się tego słuchać xd

Lech roch pawlacz wymiata :E Rzelipapąpa xd


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Wasp - 5.12.2016

Freeq mówisz że masz młody głos?
w japonii jest taki zespól robiący chiptune i maja tam wokalistkę
posłuchaj jak oni brzmią
http://tinyurl.com/j2aflu6
i co brzmisz jak ich wokalistka?

ja akurat robię taką muzykę (mój chiptuneowy SC) i brakuje mi takiej wokalistki

w jednym moim kawału zaśpiewała mi japonka z tokyo ale skończyło się na 1 kawałku
to ten kawałęk z japonką

Co ty Freeq o tym sądzisz?


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Tech.Nixa - 5.12.2016

(5.12.2016, 10:52)WaspXT napisał(a): Freeq mówisz że masz młody głos?
w japonii jest taki zespól robiący chiptune i maja tam wokalistkę
posłuchaj jak oni brzmią
http://tinyurl.com/j2aflu6
i co brzmisz jak ich wokalistka?

ja akurat robię taką muzykę (mój chiptuneowy SC) i brakuje mi takiej wokalistki

w jednym moim kawału zaśpiewała mi japonka z tokyo ale skończyło się na 1 kawałku
to ten kawałęk z japonką

Co ty Freeq o tym sądzisz?

To pierwsze mi sie nie podoba i nie, nie mam takiego głosu, raczej jest to coś w stylu Ya Kid z Technotronica https://www.youtube.com/watch?v=a6xDiPubxVU ogólnie to nawet stylem ubierania ja trochę przypominam, a wujek (fan) pokazał mi ten zespół po tym jak już dawno zaczęłam się tak ubierać (żeby nie było że zgapiam czy coś xD ). Co do drugiego linku, fajniejsze od tamtego ale to nadal "japońszczyzna", a osobiście nie jestem fanką azjatyckich klimatów, zwłaszcza tych takich cukierkowych, bo jeżeli chodzi o np. filmy o sztukach walk to jeszcze ok, ale jakieś mangi, anime itp t nieee xD Twoje własne kawałki są spoko, pomimo, że nie słuchałabym takiej muzyki na co dzień to fajnie sprawowałaby się w grach w stylu retro :)


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Maciek - 6.12.2016

Gdyby każdy raper robił to w jeden sposób, to liczba ludzi słuchającej tej muzyki była by o jakieś 95% niższa. Robienie czegoś w ciut odmienny sposób niż inni jest trudniejsze i wywoła na pewno znacznie więcej emocji wśród odbiorców - zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Nie można się bać ani wstydzić - trzeba eksperymentować. Ile gatunków muzycznych byśmy mieli na dzień dzisiejszy bez takich eksperymentów? Na tym polega piękno muzyki że nie ma tutaj żadnych granic, zakazów ani nakazów - każdy w inny sposób się przez nią wyraża (no prawie każdy). Bierz przykład z ludzi takich jak Busta Rhymes, ODB czy wspomniany Eminem i stwórz swój własny muzyczny wizerunek


RE: Czy mogę rapować mając "dziwny" głos? - Szymek - 6.12.2016

Jakby nie patrzeć to ile raperów- tyle głosów. Dodatkowo głos możesz przez lata wyćwiczyć, wyszlifować, więc tak, możesz :D