MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - Destination Of Alien - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - Destination Of Alien (/temat-electronica-abyssmb-destination-of-alien)



abyssMB - Destination Of Alien - abyssMB - 26.12.2016

Wesołych POŚWIĄT utworkiem nieświątecznym
"Destination Of Alien"


uwagi bardzo pomocne, posłuchajcie napiszcie :)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Mocade - 26.12.2016

Kojarzę ten efekt z Guitar Rig, jest świetny choć nigdy nie zdarzyło mi się go użyć. Podoba mi się jego umiejętne wykorzystanie, lekkie zahaczenie o egipską skalę w środkowej części utworu, oraz ogólnie ujęty kosmiczny klimat całości. Utwór nie porywa, ale jest dobry i pomysłowy, dam 4.

(26.12.2016, 22:48)abyssMB napisał(a): "Destination Of Alien"
Czyżby inspiracja od nadchodzącego nowego filmu, Alien: Covenant? :-)
Pozdrawiam.


RE: abyssMB - Destination Of Alien - PureInstinct - 26.12.2016

Początek ogólnie bardzo surowy, moje odczucie przy stopie to chęć poczucia u niej więcej dołu i większego ciepła w barwie. Jednak aranżacja, a szczególnie część 0:58 - 1:27, jest niezwykła. Miks również czysty - chociaż faktycznie wydobycie dołu w całości, a jeszcze lepiej w stopie i części mono, dałoby jeszcze więcej energii i temperamentu utworowi.
Rytmika jest również ciekawa, nie da się jej określić, jakby faktycznie była spoza naszej planety, obca. Zbudowałeś niezłą grę ze słuchaczem.
Podoba mi się :)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Alex fat - 27.12.2016

Swietna kopozycja , dzwieki na dilejach rownierz. Przypomina kopozycje droomowskie. :) pozdrawiam


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Zvier - 27.12.2016

Bardzo podobają mi się te orientalne leady na delayach, robią klimat. Miejscami jednak wydają się zbyt głośne.
Bass potraktowałbym mocniejszą kompresją i ściął trochę wysokich (chodzi mi o ten motyw 2.34)
Break jest najsłabszą stroną tego numeru, zbyt suchy i monotonny. Gdybyś go trochę pociął i zagęścił to całość zaczęłaby brzmieć jak rasowy IDM ;)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Recoil83 - 30.12.2016

Witam, ciekawy utwór nie schematyczny, taki inny, podoba mi się synteza, dobór dźwięków naprawdę wyjątkowy, nie wiem czy się nie mylę, ale chyba słyszę Absynth, za całość 5 na koniec roku.


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Maciek - 1.01.2017

Fajnie to zaaranżowane. Lekko cyberpunkiem zalatuje a ja ostatnimi czasy może nawet nie do końca świadomie mam słabość do takich brzmień. Nie jest przesadnie czysto, ani przesadnie brudno. Ode mnie również 5 na początek roku ;)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Shabboo Harper - 8.01.2017

Pierwsze (moje) skojarzenie? "Voyager"... z Twej kolekcji. W jakimś stopniu aura/Sound Design jest zbliżony do tejże kompozycji. ^^ Wszelako "Destination Of Alien" cechuje niepospolita prezencja, w sugestywnym acz dyskretnym "etnicznym" odcieniu, z silnym image astralnych "pierwiastków". Temat ogromnie foniczny, momentami wręcz ekstatyczny w brzmieniu Pad'ów. Nie przekonuje mnie mocny efekt Distortion; jest zbyt wyczuwalny, uciążliwy... Koncept zacny. Absolutnie. Gdybyś, jeśli pozwolisz Marcinie, dobitniej podsycił melodyjność nut w stylu arabskim; wzbogacił temat o minimalne eufemiczne Fx'y, redukując krztynę przesadny w swej syntetycznej obecności Bass czy surowy Beat, (potencjalnie) wykreowałbyś klimat a'la... Apocalyptic Orient. Aranż przekonujący acz przy końcu brakuje "tego czegoś"; "kresu". Technicznie: miks ślicznie czysty i klarowny; separacja bdb. ;)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - AndrzejKosa - 14.01.2017

Fajna.ciekawa.produkcja.ma.rece.i.nogi;)5


RE: abyssMB - Destination Of Alien - KBK - 28.01.2017

Nie jestem fanów mrocznych klimtów, ale aranżacja stricte ciekawa. Na plus na pewno perkusja, która ładnie wyeksponowała resztę instrumentów. Technicznie brzmi zawodowo. Czekałem, kiedy usłyszę jakiś kobiecy "scream" w tle ale go nie było ;)

Ogólnie bardzo dobrze , dwa plus :D
Nie no żartuję, 5/5 !!


RE: abyssMB - Destination Of Alien - denial3 - 2.02.2017

mocny numer, szczególnie podoba mi się brzmienie samego początku. jest naprawdę przestrzenne i wciągające w klimacik a tu nagłe łupsydaisy świetny numer


RE: abyssMB - Destination Of Alien - AZUDA - 18.03.2017

i to mni sie podoba :)


RE: abyssMB - Destination Of Alien - Zirds - 23.04.2017

Ciekawa alternatywa co do Twoich poprzednich utworów.
Jest inaczej, mrocznie, bardzo industrialnie, ale też mistycznie i awangardowo... Połączyłeś schematyczny ciężki, zmodulowany donk okraszony lekkim distortionem z płynącym syntetycznym światem orientalnych dźwięków. A całość poruszyłeś niebanalnym połączeniem "perkusjum" orkiestrowym z brzmieniem perkusji elektronicznej.. Ciekawe :)

5/5


RE: abyssMB - Destination Of Alien - djgtb - 5.05.2017

Ciekawe 10/10 :D


RE: abyssMB - Destination Of Alien - 40i4 - 10.05.2017

Konkretne


RE: abyssMB - Destination Of Alien - nowyrr - 25.09.2017

ja bym tam zarzucił jakieś akordy plus ciekawy synth żeby wzbogacić linie sub basową