MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Kael&Herman - Lost K - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Kael&Herman - Lost K (/temat-techno-kael-herman-lost-k)



Kael&Herman - Lost K - Kael - 7.01.2017

Siem! Poniżej prezentuję mój najnowszy traczek, zrobiony na spółkę z ziomeczkiem. Klimat podobny jak poprzednio, surowo, raczej minimalistycznie, choć trochę więcej "plumków" ;) Zachęcam do krytyki.




RE: Kael&Herman - Lost K - Zirds - 7.01.2017

A gdzie sowa?


RE: Kael&Herman - Lost K - K - 8.01.2017

To o mnie? xD


RE: Kael&Herman - Lost K - Kael - 8.01.2017

Hehe, każdy kiedyś gdzieś się zgubił, tudzież pies zjadł mu klucze :D Sowa była wcześniej, może jeszcze wróci, bo Herman się upierał by i tym razem dać ją w miniaturkę, także ZZ coś w tym jest ;)

Po kim jak po kim, ale po was Panowie to offtopu się nie spodziewałem ;)


RE: Kael&Herman - Lost K - tomaszp - 9.01.2017

Dźwięk w Intro mi się nie podoba - ten do 12 sekundy, potem przeciągnięcie go w "bass" już trochę lepiej brzmi. Jak wchodzi lead w 0:37 no to zaczyna się robić ciekawie - naprawdę minimalistycznie. No i podoba mi się do 1:47 - tam jakbyście z tym wchodzącym padem stracili skalę, w które zaczęliście utwór. Po breaku ten niski "pad" wg mnie za głośno i za dużo dołu ma (może wystarczyłoby odciąć pogłos w niższych częstotliwościach). Końcówka ma swoje dobre (około 4:00) i złe (4:30) strony. Nie podoba mi się ten bramkowany lead w okolicach właśnie 4:30 - też wg mnie wypada poza skalę.

Jeżeli chodzi o miks - to w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Mogłoby być głośniej i więcej basu ale tak jak jest - jest ok.

Aranżacja poprawna aczkolwiek jak na minimal to wg mnie za dużo dzieje się w ostatnim dropie :)

Jak dla mnie - jesteście na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia bardzo dobrego poziomu muzycznego. Brakuje tylko kilka szczegółów, do których prędzej czy później dojdziecie !

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Kael&Herman - Lost K - SecretRank - 9.01.2017

Dla mnie za mało przestrzeni ma ten kawąłek.
4


RE: Kael&Herman - Lost K - Kael - 10.01.2017

Dzięki Tomaszu za wzorową analizę ;) Lost K - zgubiona tonacja, lubię się bawić w ten sposób harmonią, człowiek nagle wkracza w trochę inną rzeczywistość. To nie jest minimal, więc drugi drop ciut bogatszy w bzyki i brzmienia jest, miło że zauważyłeś. Dobrze że mix Ci siedzi, to w sumie dla mnie najważniejsze.

Przestrzeń, przestrzeń... wiem, mamy nad czym pracować. Pozdro!


RE: Kael&Herman - Lost K - Shabboo Harper - 11.01.2017

Według mnie to klimatyczne Techno, błyskotliwie "utkane" z Techdist'ów i podobnie urodziwych Fx'ów. Sound Design prima... Szczególnie podoba mi się to jak utwór "niepostrzeżenie" ewoluuje w trakcie odsłuchu; przeobraża się w pełniejszy, efektowniejszy w swym "surowym minimal'u" track. Drzemie w tym wszystkim syntetyczny, trafnie podkreślony (zwłaszcza przez kolejne "przejścia") temperamentny feeling. Nie przekonuje mnie jedynie przeciągły dźwięk od 1:40 (Pad), jak również tuż potem (2:17) zbyt stentorowy ton a'la White Noise'owy/industrialny Bass. Trochę więcej "pieszczoty" w miksie i będzie "pysznie". Kael, gratuluję Wam collab'u. ;)


RE: Kael&Herman - Lost K - Kael - 12.01.2017

Dziękuję pięknie za świadomy odbiór, pozytywne słowa i cenne rady!


RE: Kael&Herman - Lost K - Mocade - 13.01.2017

Jakie intro. Melodia tego rytmicznego synthu co leci przez pierwsze 3 minuty trochę nie pokrywa się z bassowym padem, jest wyczuwalna drobna różnica. Może tak z ćwierć, do pół tonu w dół dałoby odpowiednią spójność. Przyznam że ogólne wrażenie jest dość przeciętne, wywołuje w słuchaczu obojętne kiwanie głową w rytm perkusji, ale te szarpnięcia/szmery pomimo naturalnej brudoty są czyste przez co brzmią całkiem nieźle. Ode mnie takie 4/5. Pozdrawiam.


RE: Kael&Herman - Lost K - Kael - 14.01.2017

Hmmm... w zasadzie to tam nie ma melodii bo to dwa jednakowe dźwięki ;) Ale sprawdzić warto, pokręcę pitchem i na przyszłość wyciągnę wnioski. Jak machasz karkiem to znaczy, że jest OK! Pozdro!