MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Nexus 2 problem - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Nexus 2 problem (/temat-fl-studio-fl-studio-nexus-2-problem)



FL Studio: Nexus 2 problem - wirtuoz5 - 29.01.2017

Posiadam fl studio 12, zakupiłem do niego Nexusa 2 i niestety nie chcą ze sobą współpracować. Niestety wszystko jest postawione na Macu. Przeglądnąłem kilka tematów na internecie jak sobie z tym poradzić ale nigdzie nie ma mojego problemu. Program został poprawnie zainstalowany i FL go widzi, ale nie mogę wczytać pliku z kluczem licencji, wyskakuje mi komunikat że system jest za stary, musi być conajmniej Windows 7.
Jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić nie zmieniając Fl ani lapka ?
Pozdrawiam


Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 16:14:29 dnia 27.10.2017 przez Knifeman



RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - KBK - 29.01.2017

Masz maca a dostajesz komunikat odnosnie w7? Czy aby na pewno jest to wersja AU? I czy wtyczka jest zgodna z architektura programu tj x86 badz 64


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - Zirds - 29.01.2017

Fl Studio jeszcze nie jest oficjalnie na Macu wydane.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - wirtuoz5 - 30.01.2017

Nie wiem może moja wersja FL jest dziwna, Fl tworzy sobie namiastkę (butelkę czy jak to inaczej nazwać) windowsa na os i sam Nexus się zainstalował, a eLicenser Control Center steinberg nie potrafi się na tym zainstalować bo potrzebuje Microsoft .NET Framework 2.0 którego nie mogę zainstalować z poziomu Fl studio. Architektura wtyczki jest dobra. Gdyby nie to że na YT widać że można to jakoś zrobić to bym się w to nie bawił :) spróbuje ściągnąć inną wersje fl


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - Zirds - 30.01.2017

Jak sama nazwa wskazuje Microsoft Net. Jest dla Systemu pochodzącego z firmy Microsoft, więc nie zainstalujesz go na systemie z Apple. Trochę logiki.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - KBK - 30.01.2017

Chyba rozumiem o czym mówiesz, ale kompletnie nie rozumiem twojego podejscia... Po kiego grzyba instalujesz hypervisora t.j. virtual Box (tak przypuszczam) oraz na nim windowsa, skoro na OS X istnieją o wiele stabilniejsze programy DAW t.j. Logic, Studio One, Ableton... To kompletnie mija się z celem już nie wspomnę o wydajności, a o stabilności i kompatybilności sterowników nawet nie wspominam...
Polecam Tobie kupić normalnego kompa z Windowsem jełśli koniecznie chcesz pracować w FL Studio...


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - Zirds - 30.01.2017

Albo wypróbować Bitwig Studio, który działa na MACu.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - DMNSound - 30.01.2017

To jak zakupiłeś wtyczkę to zakładam, że support jakiś posiadasz. Napisz do refx


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - wirtuoz5 - 31.01.2017

Na stronie ReFX podane jest że nie udzielają wspracia FL postawionego na macu. Śmieszne jest to udało mi się zainstalować skrakowaną wersje Nexusa.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - DMNSound - 31.01.2017

(31.01.2017, 13:13)wirtuoz5 napisał(a): Na stronie ReFX podane jest że nie udzielają wspracia FL postawionego na macu. Śmieszne jest to udało mi się zainstalować skrakowaną wersje Nexusa.

Wnioski nasuwaja sie same:-D Niedosc ze nie zamierzaja pomoc, to jeszcze pirat dziala lepiej.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - Zirds - 31.01.2017

Jeżeli masz cracka i masz klucz, który nie działa to jest duże prawdopodobieństwo, że masz legalną wersję ;)


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - Recoil83 - 31.01.2017

Witam nie rozumiem na macu bawić się Nexusem w dodatku skrakowanym, mac to taka fajna maszyna gdzie jest dużo innego wartościowego softu dedykowanego tylko i wyłącznie dla jabłka.


RE: Fl Studio i Nexus 2 problem - xRetroN - 21.05.2017

Można zainstalować też Windowsa obok macos na macu ;)