MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... (/temat-trudna-zyciowa-decyzja-zakup-saksofonu-do-studia)



Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - KBK - 16.02.2017

Witam rodacy :)

Stanąłem przed życiowym dylematem i szczerze mówiąc nie mam się kogo poradzić, dlatego nadzieja w Was :)

Otóż, kilka ładnych lat temu grałem na saksofonie tenorowym. Jesst to instrument, który kocham (podobno pierwsze słowo jakie powiedziałem nie było "mama" tylko "saksofon" xD)...ale do rzeczy...
Muzyka elektroniczna to coś co również kocham i chciałbym połączyć ze sobą te dwa odmienne światy i zacząć łączyć brzmienia saksofonu z brzmieniami syntezatorów w gatunku, który produkuję (gdyby ktoś nie wiedział jest to chill out oraz lekki Trance).
Pytanie do Was - czy myślicie, że jest sens inwestować w tego typu instrument do studia? Poniekąd chciałbym stworzyć swój własny, oryginalny styl, ale główne pytanie brzmi:

CZY TAKIE POŁĄCZENIE PRZYJMIE SIĘ U SŁUCHACZY? Czy nie bedzie to sklejka bezsensownych brzmień?

Bardzo Was proszę o szczere i obiektywne wypowiedzi co o tym sądzicie, jako słuchacze i jako producenci... Dzięki !!


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - DMNSound - 16.02.2017

Jeżeli to dobrze zrobisz, to oczywiście że ma sens, chociaż ja akurat nie za bardzo przepadam za tym brzmieniem.


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - tomaszp - 16.02.2017

Osobiście, ja bym zaryzykował. Jeśli masz na to pomysł to ja bym próbował. Generalnie jestem za tworzeniem "swojego" stylu, który nie każdemu będzie pasował - ale to uczyni Twoją muzykę unikalną :)

Mam nadzieję, że uda Ci się stworzyć taki projekt i czekam na pierwsze efekty !

Powodzenia, pozdrawiam,

Tomek


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Mat.Mor.Raw - 16.02.2017

Jak najbardziej jest to dobre połączenie, oto kilka przykładów:







Childish Pepe


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - tomo3691 - 16.02.2017

Szczerze mówiąc uważam to za doskonały pomysł, tak mało w dzisiejszej muzyce Trance jest oryginalności. Sam też myślę o tym by kiedyś gdy uda mi się osiągnąć poziom PRO, wykorzystać w swoich produkcjach nietypowe instrumenty :) Powodzenia


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - K - 16.02.2017

(16.02.2017, 10:34)Mat Mor Raw napisał(a): Jak najbardziej jest to dobre połączenie, oto kilka przykładów: [...]

Epic sax guy Heart.


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - OProject - 16.02.2017

Saksofon to do disco polo dobry (Mig - Wymarzona) xd
Swoją drogą mnie np. irytowało że w wielu różnych kawałkach grał saksofon, w tych mejstrimowych, więc ja bym uważał xd
Mnie kojarzy się głównie z jazzem i soundtrackami z filmów o gliniarzach... takich smutnych xd


Takie coś znalazłem, nie brzmi nawet najgorzej :E także możesz spróbować :P


Ciekawi mnie jak będziesz nagrywał, czy nie potrzebny do tego jakiś specjalny mikrofon czy inne rzeczy? xd


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Recoil83 - 16.02.2017

Witam, nie masz się co zastanawiać jak chcesz coś zrobić to po prostu to zrób, a się nie pytaj kogoś o zgodę, da się połączyć prawie wszystko z saksofonem.

https://soundcloud.com/saxystorm


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Maciek - 16.02.2017

Trzeba eksperymentować! Jak kupowałem Access Virusa i mówiłem że hip-hop robię to chłop popatrzył na mnie z dziwną miną. Podobnie OP-1... Teraz mogę powiedzieć że coś charakterystycznego chyba mi zaczyna wychodzić ;)


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Zirds - 16.02.2017

Przychodzi w życiu taki moment, że przestajesz się na kimś wzorować, zaczynasz mieć w duu czyjeś rady typu "ja bym to zrobił tak" albo "zmień melodię, bo". Wyrabiasz swój styl, krótko mówiąc, można to zauważyć po Twoim świetnym utworze Culture.
W końcu mieszając gatunki brniesz w swoją niszę, zaczynasz tworzy swój unikalny styl, dodajesz nowe dźwięki, zmieniasz tempo... saksofon to świetna decyzja, dodawanie żywych instrumentów do elektroniki.. jeżeli umiesz grać to jak najbardziej graj :D


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - KBK - 17.02.2017

Dzięki za odpowiedzi.
OProject, Ten kawałek, który wstawiłeś jest całkiem niezły i wpadł mi w ucho :) Co do nagrywania, mam mikrofon pojemnościowy AKG P120, powinien sobie poradzić.

Tylko najbardziej jeszcze zastanawia mnie fakt, że nie jestem zawodowcem i czy wydobędę wystarczająco "dobry" dźwięk nadający się do przetworzenia w utworze... Bo to wymaga mnóstwa czasu na samo ćwiczenie techniki a ja juz 9 lat nie grałem...


RE: Trudna życiowa decyzja - zakup saksofonu do studia... - Mat.Mor.Raw - 17.02.2017

(17.02.2017, 11:21)KBK napisał(a): Tylko najbardziej jeszcze zastanawia mnie fakt, że nie jestem zawodowcem i czy wydobędę wystarczająco "dobry" dźwięk nadający się do przetworzenia w utworze... Bo to wymaga mnóstwa czasu na samo ćwiczenie techniki a ja juz 9 lat nie grałem...

No to wyprodukuj najpierw cały kawałek, dodaj wirtualne brzmienie saksofonu (synth lub sampler), jak już będziesz czuł, że ten kawałek ma sens z saksofonem, to wtedy dograj do niego prawdziwy saksofon.