MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY Spirit of Past - Rise of Spirit - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY Spirit of Past - Rise of Spirit (/temat-psychedelic-spirit-of-past-rise-of-spirit)



Spirit of Past - Rise of Spirit - OProject - 17.02.2017

A więc skończyłem ten kawałek, co tu dużo mówić, wyszło jak wyszło xD
Mastering zrobiony przez Shabboo Harper ;)

Oldskool Goa Trance Beer
Na Sc są linki do zippy i hulkshare jakby ktoś wolał :E


RE: Spirit of Past - Rise of Spirit - KBK - 18.02.2017

Wszystko die zgadza, szarpany kwasik, klimatyczne indyjskie synthy, ale stopy nadal żeś nie poprawił i gra za wysoko jak for me :D Barwy dość wyszukane, ten piejący kogut VOX szczególnie :D
Nalezy sie 5 :)


RE: Spirit of Past - Rise of Spirit - DMNSound - 21.02.2017

Gdyby nie ta stopa, to było by 5 :) Brzmi ona, jakby była na odcięciu filtra, bez wyraźnego kopa.


RE: Spirit of Past - Rise of Spirit - djdomenek - 22.02.2017

Kawałek ładdnie się rozkręca, nie mam zastrzeżeń co do aranżacji
Podoba mi się to przejście od 2.22 do 2.47 :)
Kick może być ale myślę, że lepiej grałby z jakimś dolayerowanym clickiem


RE: Spirit of Past - Rise of Spirit - Mat.Mor.Raw - 12.03.2017

Pierwsze wrażenie - 5 - Oldschool goa trance w kwaśnym wydaniu. Mój znajomy, znawca goa, stwierdził, że jest sztos.
Kompozycja - 3 - Są świetne riffy, błskotliwe przejścia, budowanie klimatu, ale z drugiej strony te intensywnie nasycone partie, powtarzane zbyt długo, na dłuższą metę stają się męczące, więcej modulacji filtra, jakichś wariacji brzmienia, mogłoby pomóc
Brzmienie - 5 - klasyk goni klasyk, klasykiem pogania, kwasy, wokale, pady, lata 90 w pełnej krasie, pięknie to brzmi
Aranżacja - 5 - poszczególne warstywy brzmieniowe oraz riffy świetnie ze sobą współgrają. Co do rzeczonej stopy, myślę, że to nie kwestia samego brzmienia, a raczej aranżacji. Jeśli stopa gra w gęstszej fakturze, to ładnie współgra z resztą, natomiast gdy występuje sama lub z mniejszą ilością instrumentów, wtedy rzeczywiście staje się głównym instrumentem i zwraca uwagę jej melodyjność (nie wiem czy to wada, raczej specyfika).
Miks - 3 - jest selektywnie, stereofonicznie, przestrzeń opanowana, natomiast odnoszę wrażenie, jakby średni poziom głośności nie był wyrównany na przestrzeni całego utworu, może to wina korekcji albo specyfiki brzmień, ale zdecydowanie od pewnego momentu wokal jest głośniej niż powinien.
Ocena - 4 - Zdecydowanie idź tą drogą, dobrze czujesz się w tych brzmieniach. Kompozycja i miks co prawda wymaga dopracowania, ale reszta robi wrażenie.


RE: Spirit of Past - Rise of Spirit - lovetrance01 - 23.03.2017

Ogółem fajny utwór. Największe zastrzeżenie mam do stopy - mało dołu jest u dołu :D I tak jak kolega wyżej wspomniał, przydałoby się więcej wariacji, zabawy filtrami, itd. Poza tym kawałek brzmi bardzo ładnie, soczyście. Synthy są świetne. Klimat również GOA w 100%. Widać, że bardzo się przykładasz do roboty :)

Ode mnie 4.