MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Pedri - Kyoto - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Pedri - Kyoto (/temat-progressive-pedri-kyoto)



Pedri - Kyoto - Pedri - 20.02.2017

Cześć,
przedstawiam nowy utwór. Jakie są wrażenie po wysłuchaniu i co mogłem poprawić?
Miałem drobny problem ze zbalansowaniem głównej melodii, zrobiłem na ile umiejętności pozwoliły. Osobiście jestem zadowolony, ale ciężko samemu ocenić skoro już słyszało się utwór setki razy






RE: Pedri - Kyoto - Fly - 20.02.2017

Bardzo dobry kawałek ! :)

Klimatyczny, z chwytliwymi melodiami, urozmaicony sporą ilością instrumentów i ciekawymi przejściami.

Jedyne do czego bym się przyczepił, to główny lead w dropie, który gra odrobinę za szeroko/ jest zbyt suchy.

4,5/5 :D


RE: Pedri - Kyoto - Stroke - 21.02.2017

Daje pierwszą piątkę na tym forum. Bardzo lubię twój styl. Fajny miks, brzmi wszystko profesjonalnie, melodia spoko, trochę orientu się wkrada. Szacuneczek, dobra robota!:) Pozdro


RE: Pedri - Kyoto - tomaszp - 21.02.2017

Bardzo ciekawa aranżacja !!

Intro klimatyczne, tylko ten pierwszy "synt/perkusję" trochę bym ściszył, w pierwszym breaku wyciągnąłbym snare bardziej do przodu i też syntezator trochę ściszył.

Sam drop energiczny, chwytliwy, melodyjny - melodia wpada w ucho, jest ciekawie. Jedyne do czego muszę się doczepić to clap - wg mnie nie pasuje w ogóle do reszty.

Co do miksu, w zasadzie mogę się przyczepić do zbyt małej separacji (stopa w dropach dosyć przytłumiona), saturacja (ja bym to przepuścił przez więcej saturacji), trochę za głośne syntezatory.

Generalnie utwór bardzo udany i zabrakło kilku szczegółów do ideału, tak jak sam napisałeś - balans między perkusją a melodią musiałbyś poprawić. No i ten nieszczęsny (moim zdaniem :)) clap ...

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Pedri - Kyoto - tomek99246 - 21.02.2017

Jak bym był w menu jakiejś gry , fajnie brzmi i przyciąga.


RE: Pedri - Kyoto - DNRBW - 21.02.2017

Technicznie dobrze, według mnie te clapy w dropie trochę nie pasują, bardzo dobra robota :D


RE: Pedri - Kyoto - prodakszyn - 22.02.2017

Dawno nie słuchałem house i widzę, że przez te kilka lat zmienił swoje oblicze... Utwór nie w moim guście, ale technicznie jest ok


RE: Pedri - Kyoto - Pedri - 22.02.2017

Clap kwestia gustu, mi się jak najbardziej podoba taki jaki użyłem

(22.02.2017, 16:35)prodakszyn napisał(a): Dawno nie słuchałem house i widzę, że przez te kilka lat zmienił swoje oblicze... Utwór nie w moim guście, ale technicznie jest ok

Aktualnie figuruje 6 działów z gatunkami muzyki. Spośród istniejących, mój utwór najbardziej pasował właśnie do prefixu "progressive house" co nie oznacza, że jest to typowy utwór z gatunku house, który zaczął się rozwijać już w latach 90. Przykro mi więc, że nie jest to house jakiego słuchałeś, ale ciężko żeby gatunek przez 30 lat swojej historii brzmiał tak samo.


RE: Pedri - Kyoto - Deonite - 25.02.2017

Podoba mi się. Ostre plucki dają po sobie znać, że wprowadzają klimat dalekowschodniego Kyoto. Najbardziej w dropie podoba mi się drive bass, napędza cały utwór. Jeśli chodzi o kwestię mixu... jest w porządku :)


RE: Pedri - Kyoto - Koberise - 3.03.2017

masz w tej głowie pomysłów 100 :D


RE: Pedri - Kyoto - prodakszyn - 6.03.2017

(22.02.2017, 23:10)Pedri napisał(a): Clap kwestia gustu, mi się jak najbardziej podoba taki jaki użyłem

(22.02.2017, 16:35)prodakszyn napisał(a): Dawno nie słuchałem house i widzę, że przez te kilka lat zmienił swoje oblicze... Utwór nie w moim guście, ale technicznie jest ok

Aktualnie figuruje 6 działów z gatunkami muzyki. Spośród istniejących, mój utwór najbardziej pasował właśnie do prefixu "progressive house" co nie oznacza, że jest to typowy utwór z gatunku house, który zaczął się rozwijać już w latach 90. Przykro mi więc, że nie jest to house jakiego słuchałeś, ale ciężko żeby gatunek przez 30 lat swojej historii brzmiał tak samo.

Dla mnie to brzmi bardziej jak Dance