MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA retrue - Lost in Gdansk - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA retrue - Lost in Gdansk (/temat-electronica-retrue-lost-in-gdansk)



retrue - Lost in Gdansk - retrue - 1.03.2017

Witam. Postanowiłem podzielić się z Wami moimi wypocinami.



I wcześniejszy track:



Zaznaczam, że jestem raczkującym 'producentem' .
tracki ogólnie mało 'sound-designerskie' , raczej układanie sampli w całość.
Wszelkie opinie mile widziane, pozdrawiam :)


RE: retrue - Lost in Gdansk - Mocade - 3.03.2017

1) Dużo eksperymentowania z voxami słyszę. Pierwszy z nich, te spitchowane w górę beczenie kozła niespecjalnie mi podchodzi, jednak muszę przyznać że drugi ci się udał. Jest rytmiczny i pomimo piskliwości ma w sobie coś hipnotyzującego. Czegoś mi brakuje w Clapie, brzmi trochę sucho. Synthy są.. pasujące. Cały utwór trochę rozciągnięty, można było zmieścić się w mniejszym czasie, choć rozumiem że taka mogła być twoja intencja. Tak czy owak pierwsze dwie minuty uważam za udany kontent, dam 4/5.

2) Choć ocenić już nie mogę, dałbym 5/5, bez zbędnego monologu. Mój klimat.


ps - dodaj do nazwy tematu "(+1)" jeśli chcesz trzymać dwa utwory w jednym temacie, to taka drobna reguła forum.
Pozdrawiam.


RE: retrue - Lost in Gdansk - retrue - 4.03.2017

Dzieki za przesluchanie i opinie!
Rzeczywiscie 1. wyszedl troche za dlugi , poczatkowo mialo byc 4 min ale troche mnie ponioslo z rozciaganiem i duplikowaniem poszczegolnych sekcji. a z voxami chyba tez troche przesadzilem, mialem pelno sampli wrzuconych na sciezkach i ciezko bylo mi z nich zrezygnowac
Ciesze sie ze 2. przypadl do gustu :)
Ps. Czekam na jakis Twoj traczek podobny do Still bo bardzo mi sie spodobal!
Pozdrawiam


RE: retrue - Lost in Gdansk - barthus - 4.03.2017

Mi bardziej przypadł do gustu "Lost In Gdansk". Ma fajny klimat, a ostatnio to jest główna rzecz, na którą zwracam uwagę. Mankamentem jest jego długość - z 5 min spokojnie by wystarczyło myślę ;)
"I fold" to już nie mój gust. Zbyt... mroczne.
Zostawiam mocne 4


RE: retrue - Lost in Gdansk - Shabboo Harper - 7.03.2017

Utwory przewlekłe acz w swym brzmieniu dość ciekawe; z wyczuwalnym „powiewem świeżości”.
Lost In Gdańsk”: Beat niezgorszy, "uwity" z lekko natarczywej, choć zgrabnej (w barwie) wariacji Bass'u. Wokalizy w tle wyrafinowane, wszelako cechuje owe za dużo Gain'a (np. od 4:07); niepotrzebnie. Przy tak frymuśnym Pitch'u tego typu „wybicie” drażni...
I Fold”: podobnie; ciężki, jednorodny Beat (surowy Kick). Pokrewny aranż do powyższej produkcji kreuje poczucie zmęczenia. Repetytywne Sample wokalu uciążliwe...
Wśród „minusów”, jeśli pozwolisz, wymienię: mizerne urozmaicenie projektów; zbyt przeciągłe odcinki, w których nic konkretnego „nie dzieje się”; np. początkowa ponurość/inercja w track'u #2 „wciąga”, by po chwili znużyć swą monotonią. :(

Cytat:„ (…) troche mnie ponioslo z rozciaganiem i duplikowaniem poszczegolnych sekcji. a z voxami chyba tez troche przesadzilem (... )”.

Zgadza się... Melodia również jest jednostajna; brak jej automatyzacji. Każdy Flow w końcu godzien jest „okrasy”. Pomyśl, proszę o stopniowym, w kolejnych częściach tematów, „kreśleniu” dodatkowych kolorytów, w postaci Synth'ów/Pad'ów/Noise'ów/Fx'ów... Nadto, „skrzywienie” rytmu (Break/Drop) również wzbogaci prezencję Twych projektów... Ostatecznie, gdybyś skrócił parę momentów i całość zawęził do krótszego czasu byłoby korzystniej; czasem „niedosyt” jest wartościowszy w generalnym wrażeniu...

PS. Retrue, witaj w MP. :)