MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Mocade - Ravenstorm - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Mocade - Ravenstorm (/temat-ambient-mocade-ravenstorm)



Mocade - Ravenstorm - Mocade - 2.03.2017

Tym razem ścieżka sumiennie zbudowana od podstaw, zainspirowana burzą kruków która 2 dni temu przeleciała nad moim domem. Miłego słuchania.




RE: Mocade - Ravenstorm - MAB - 2.03.2017

Skojarzenie - nie śmiać się - z muminkami. Ta baja miała niesamowita ścieżkę dźwiękową, która dobrze współgrała z przedstawianym właśnie obrazem. Melodyjki były przy tym proste, bez fajerwerków, ale idealnie dobrane i w minimalistyczny sposób perfekcyjne. W tym kawałku udało Ci się osiągnąć ten klimat. Nie nawaliłeś pierdyliarda ścieżek a i tak jest na czym ucho zawiesić.
Pierwsza część utworu bardziej mi siadła. Jak na moje ucho mogło by być nawet ciut wolniejsze tempo tak by bardziej dać słuchaczowi odczuć poszczególne dźwięki. Druga część... nie jakoś już mi się mniej podobała. Intencja z rwanym wokalem spoko, ale z tymi wokalami to jest tak, że jak się je zrobi źle to choćbyś miał najlepszy track to całość wypada słabo.
I jak na moje niewtajemniczone ucho za bardzo wszystko utopiłeś w pogłosie... Wszystko pływa gdzieś w oddali. Bliżej coś daj Panie, coby większa głębia sceny była. Ot. Tak


RE: Mocade - Ravenstorm - KBK - 4.03.2017

Od momentu pojawienia się tego dźwięku pipe/flute zrozumiałem klimat :) Od 1:10 trochę ten "gate" jest zbyt chaotyczny :D Całość brzmi nieźle i podoba mi się.


RE: Mocade - Ravenstorm - Recoil83 - 4.03.2017

Witam do 1:10 jest wszystko perfekcyjnie, początek kojarzy mi się z motywem z "Silent Hill", dalej rozwinięcie i ten zimny wokalny pad wymagał by poprawy reverbu i może ciszej o 2dB, ogólnie żeby osiągnąć efekt w oddali trzeba trochę posiedzieć nad tym reverbem i szlifować do perfekcji, utwór z wielkim potencjałem.


RE: Mocade - Ravenstorm - abyssMB - 4.03.2017

Rewelacyjny klimat brak tylko śpiewu Petera Gabriela lub Kate Bush. Twój utwór kojarzy mi się z tymi wykonawcami i utworem "Running Up That Hill" Kate Bush


RE: Mocade - Ravenstorm - shadowfinder - 6.03.2017

Calkowicie sie zgadzam z Recoil w tej sprawie. Poczatek swietny (bardzo mi sie podoba!), ale ten pad wchodzacy od 1:10 - za glosny, psuje klimat. Co najmniej 2db ciszej! Ja bym w ogole zmienil tonacje padu bo taki pad psuje delikatny klimat utworu, robi sie to malo subtelne...3/5. Po poprawach na pewno bylaby lepsza ocena! :-)


RE: Mocade - Ravenstorm - Niflheim - 7.03.2017

Początek taj jak już panowie wyżej wspomnieli genialny, klimatyczny
Jeśli zaś chodzi o "drugą część"(1:10)..... psuje ona końcowy efekt ściszyłbym ten pad, albo jakoś ładnie zapętlił ten początek i nic nie dodawał ; powinno też to dawać radę :D

Oceniam ten utwór tak na 3.5/5 (Skoro nie mogę dać pół gwiazdki daje 4 ) Beer


RE: Mocade - Ravenstorm - Shabboo Harper - 9.03.2017

Rzeczywiście track charakteryzuje przesadny pogłos; brzmi to tak jakbyś projekt „wrzucił” w jakiś Hall Reverb ;). Owszem jest to urodziwy efekt, lecz niechże też „coś” z bliska ''zadźwięczy'' w tym „chłodnym” i posępnym temacie. Fx odzwierciedlony w obecności kruków świetny, wszelako przystoi krztynę podgłośnić owy. Na całości tematu brakuje „dołu”; choćby niewymuszonego w swym wydźwięku Pad'a basowego, który „gdzieś tam w tle” mruczałby tajemnie... Mocade, to wysublimowany klimat. Przekonuje mnie Intro (do 1:10 ); reszta „Ravenstorm” przez swą powtarzalność/jednolitość już (mnie) tak nie urzekła... ^^