MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP MariQ - Abstraction - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP MariQ - Abstraction (/temat-trap-mariq-abstraction)



MariQ - Abstraction - MariQ - 10.03.2017


Może nie ideał, ale nawet zadowolony jestem


RE: MariQ - Abstraction - Rumush - 10.03.2017

Przyjemny bit. Crash za głośno, na słuchawkach strzelił do moich bębenków! Poza tym to brzmi przyzwoicie. I właśnie w tym 'przyzwoicie' tkwi problem, który już sam z resztą zauważyłeś. Dlatego ode mnie 4, a nie 5. Brakuje tego czegoś. Ale słyszę ogólnie, że swój klimat w produkcjach szlifujesz i to bardzo szanuję.


RE: MariQ - Abstraction - Dymek - 11.03.2017

No prawda na tym crashu lepiej dociśnij mocniej kompresor.
Track nie jest zły ale ten pad jest taki... zwykły, pospolity nawet powiedziałbym mdły w swej barwie.
Ja bym dodał jeszcze jakieś plucki miejscami :P
I od 0:54 też bym coś pokombinował.
Ogólnie nie jest źle.
Daje 4.


RE: MariQ - Abstraction - Jarus - 11.03.2017

@Up po co kompresor na crash?. Talerze i tak grają w bardzo wysokich częstotliwościach. Imo wystarczy go przyciszyć i dać np na prawo w panoramie. Stopa ma też w sobie taki nieprzyjemny pudłowy wydźwięk. Charczący odgłos jakby wchodziła przester, słychać to wyraźnie na samym początku (może to celowy zabieg). Mało w panoramie się dzieje. Gdy wchodzą przyspieszenia hatów mógłbyś je porozstawiać na lewo-prawo lub zautomatyzować po prostu.


RE: MariQ - Abstraction - Dymek - 11.03.2017

Ja zawsze daje :D wydaje mi się, że wtedy lepiej brzmi jak bym go tylko ściszył.
Ale to tylko moja opinia.


RE: MariQ - Abstraction - MariQ - 11.03.2017

Kurcze, zawsze mam problem z tym crashem - albo za głośno, albo go nie słychać. Spróbuję z tym kompresorem kiedyś :)
A co do przeciętności - tak miało być - zwykły trapowy bit. Nie jest na pewno od szablonu, bo jednak melodia jest ciut bardziej skomplikowana niż w większości produkcji, drop gra na akordach, a przez cały czas gra nie jeden a dwa leady. Ale owszem, nie chciałem zrobić jakiejś wybitnie oryginalnej produkcji.
Jeszcze do hatów się odniosę - specjalnie zostawiłem je w mono. Miały byc tłem, a gdyby zaczęły szaleć w panoramie, od razu zaczęłyby skupiać na sobie uwagę słuchacza :)


RE: MariQ - Abstraction - M.Barczyk - 11.03.2017

Bardzo poprawnie,ale perkusja średnio mi siedzi trochę, ten kick nie za bardzo mi się podoba, snare ciut suchy. Co do crasha to też często mam problem z dopasowaniem,ale tak jak mówi Dymek kompresor może moim zdaniem pomóc, można ustawić go tak,żeby działał tylko na pierwszy transient crasha i go ściszał, dzięki temu nie będzie on tak bardzo agresywny w brzmieniu,a głośność ogona pozostanie bez zmian


RE: MariQ - Abstraction - Shabboo Harper - 11.03.2017

Heeey... Jeśli chodzi o Kick jest "bez polotu"; podobnie jak "suchutki" Snare; jeśli chodzi o Hi Hat'y (jakże nietypowo "tu" w mono) czasem "dotknięte" (lekkim) Reverb'em będą finezyjniej podkreślone w swym wydźwięku. Piszesz:

Cytat:"Miały byc tłem, a gdyby zaczęły szaleć w panoramie, od razu zaczęłyby skupiać na sobie uwagę słuchacza."

Szanuję Twój koncept; jednakże takowy "trik" musi brzmieć dobrze. Odnośnie tego projektu właściwszym byłoby "rozłożyć" Hi Hat'y po bokach; zaś wielce korzystniejsze wrażenie byłoby wówczas gdyby "pływały po kanałach". Z kolei jeśli nie chcesz by "skupiały na sobie uwagi" (i by było profesjonalnie; ponieważ Hi Hat "po środku" nie jest atrakcyjny w miksie) wystarczy "podciąć cykacze" i nie ustawiać owych tak mocno selektywnie na fali; brzmi to bowiem tak jakby "grał" bardzo wąski odcinek (6 -10 kHz). "Rozciągnij" je bardziej i "zetnij górę". W przypadku Crash'a: według mnie kompresor nie jest słusznym wyjściem, zwłaszcza gdy jest tak mocne uderzenie w talerz. Musi to być wówczas specyficzny kompresor, np. FETpressor lub podobny. Myślę, iż dostatecznym będzie "ściszyć" Crash (Gain), "ściąć" nieznacznie "górę" i narzucić wtyczkę analogową. Nadto proponuję byś spróbował Layering'u Crash'a z Reverse Crash'em (lubię taki efekt; brzmi świetnie)... Melodie Pad'ów zacnie upiększają, w sumie, nużący Bit. Piotruś, tyle ode mnie... :D


RE: MariQ - Abstraction - funkyfella - 14.03.2017

No co ja Ci moge napisać :) nie lubie trapów hahahah

Motyw fakt dość rozwinięty :) brakuje czegoś w wyższych hz, takiej sickowej piszczałki rodem z horroru w wesołym misateczku :D


RE: MariQ - Abstraction - tks21 - 15.03.2017

Bardzo fajny kawałek. Wydaje się, że miks ogólnie jest na całkiem dobrym poziomie (jest czysto jak dla mnie):). Aranżacyjnie jest całkiem ok :) Nie wiem skąd Wy tak miksujecie dobrze swoje utwory :D (tak do wszystkich - sorry za offtop) 5/5