MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Eclipse.... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Eclipse.... (/temat-ambient-niflheim-eclipse)



Niflheim - Eclipse.... - Niflheim - 31.03.2017

Witam

Przedstawiam wam kolejny mój , Dark Ambientowy , utwór do oceny

Jak reszta mojej twórczości ma tajemniczy oraz mroczny klimat



[Obrazek: artworks-000200952138-c5qkew-t500x500.jpg]

Miłego słuchania Beer


RE: Niflheim - Eclipse.... - Mocade - 31.03.2017

Kilka rzeczy które zwracają na siebie uwagę: bas strasznie buczy po prawej stronie, melodia wchodząca w 0:50 jest trochę głośna i zbyt nagle się ona kończy, można by zastosować stopniowe przyciszenie, tak jak na jej początku. Reszta jak najbardziej mi się podoba, lubię taki niskotonowy podkład. Dam 4, Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Eclipse.... - Recoil83 - 31.03.2017

Witam fajny utwór, te radiowe rezonujące dźwięki na początku do 0:54 przypominają mi space ambient, później od 1:00 do 2:00 ten pad zmienił bym na inny jest za surowy i daje trochę po uszach, wystarczy zmienić barwę dźwięku, później od 2:00 do końca już wzorowo.


RE: Niflheim - Eclipse.... - Koberise - 31.03.2017

klimat jest , pomysł jest, po uszach .. jest trochę ;)


RE: Niflheim - Eclipse.... - Shabboo Harper - 6.04.2017

W moim skromnym odczuciu temat zbliżony w swej aurze do "Ní?höggr"; jedynie obecność wdzięcznego Pad'a przysparza "Eclipse...." pobieżnie melodyjnego "konturu". Aczkolwiek wariacja owego jest zbyt donośna i brzydko wykończona. ^^ Jest minimalistycznie (Sound Design), regularnie (w aranżu), "intymnie" mroczno w wykreowanym klimacie. Technicznie: Bass, w generalnym wydźwięku, jest przyzwoity (odnoszę wrażenie, iż przeważa w L kanale); jednakże w niektórych odcinkach "przenoszone" są częstotliwości, które już cechuje przester (np. 0:47/ od 1:01/ 1:15). W takich mocnych "oddolnych" rejestrach przydatny jest dobry odsłuch plus limiter (np. Xenon od PSP). Niflheim, utwór godny "sztafażu"; finezyjnej "pieszczoty" w kwestii miksu/mastering'u. :)


RE: Niflheim - Eclipse.... - ak47soundsystem - 11.04.2017

fajne zdjątko.
Całość brzmi ciekawie. Jest bas, jest rytm,jest jakaś ewolujca.
Pojawia się melodia. Niestety jest trochę przypadkowa. Nie powala. Raczej nuży. Brzmienie na dłuższą metę męczące. To co w tle znacznie lepsze. Brakuje mi tu cymesów. Jest przestrzeń, jest pewien obraz, ale taki mglisty i niewyraźny. Jak już ktoś wejdzie w klimat (a udaje ci się wciągnąć weń dość dobrze), to w tym nowym świecie chce się rozejrzeć i przyjrzeć się mu z bliska, zobazcyć te wszystkie nowe żyjątka, tą całą magię która się tam rozgrywa. tego mi brakuje. Oczywiście z tym to byłby zupełnie inny utwór. No i może właśnie taki powinieneś zrobić następny, a ten zostawić jako intro.


RE: Niflheim - Eclipse.... - Niflheim - 11.04.2017

(11.04.2017, 13:13)ak47soundsystem napisał(a): fajne zdjątko.
Całość brzmi ciekawie. Jest bas, jest rytm,jest jakaś ewolujca.
Pojawia się melodia. Niestety jest trochę przypadkowa. Nie powala. Raczej nuży. Brzmienie na dłuższą metę męczące. To co w tle znacznie lepsze. Brakuje mi tu cymesów. Jest przestrzeń, jest pewien obraz, ale taki mglisty i niewyraźny. Jak już ktoś wejdzie w klimat (a udaje ci się wciągnąć weń dość dobrze), to w tym nowym świecie chce się rozejrzeć i przyjrzeć się mu z bliska, zobazcyć te wszystkie nowe żyjątka, tą całą magię która się tam rozgrywa. tego mi brakuje. Oczywiście z tym to byłby zupełnie inny utwór. No i może właśnie taki powinieneś zrobić następny, a ten zostawić jako intro.

Dzięki
Zdjęcie wykonałem sam( wszystkie okładki wykonuje sam)
Ten utwór miał być bardziej "surowy"/"szorstki" ; w epce nad którą pracuje utwór jest osadzony po spokojnym ale bardziej "nasyconym" w różnorakie efekty i jest swego rodzaju przejściem do bardziej mrocznego i tajemniczego ambientu
Samo "Eclipse...." zostało odrobinę zmodyfikowane
Prace nad epką zbliżają ku końcowi , myślę ze potrwają jeszcze do końca tego tygodnia :D


RE: Niflheim - Eclipse.... - TOMSH - 11.04.2017

Jak dla mnie melodia trochę za głośno, bas również. Aranżacyjnie to mi się podoba. Dobry pomysł na utwór, lecz za mało się dzieje, brak jakichś urozmaiceń. Dla mnie ocena: 4 Pozdrawiam :D