MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Maws Sky - Orchid - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Maws Sky - Orchid (/temat-other-maws-sky-orchid)



Maws Sky - Orchid - Maws - 8.04.2017

Miłego słuchania ^^




RE: Maws Sky - Orchid - Recoil83 - 10.04.2017

Witam, początek przypomina mi trochę jedną piosenkę Babylon Zoo, musisz popracować nad melodią żeby wszystko do siebie pasowało, przynajmniej zapanować nad każdym instrumentem żeby zagrał w odpowiednim momencie, jak na elektronikę to przyjemnie się słucha, dam mocne 4.


RE: Maws Sky - Orchid - ak47soundsystem - 10.04.2017

mnie to męczy, zwłaszcza te wiolonczele, czy to tam jest, to w tle - w kółko to samo grają. Strasznie nużące działanie mają.
Gitarki łaka-łaka też mi jakoś nie siedzą w tym kawałku. Niby tak miałyby ożywiać i uskocznić kawałek, ale cała reszta jest raczej niefunkowa i się nie zbiera do tych podskoków.
Największa nadzieja, to melodyjka na el. piano 0:56 - wydaje się być fajna, gdyby była np. w stylu Richarda D. Jamesa. Więc proponowałbym żebyś ją rozwinął i zrobił z niej główny temat, bo teraz jest za krótka. Fajnie by grała z tym rytmem na 3:25
O ile udało ci się utworzyć jakąś przestreń i scenę, to ta "dry" perka brzmi jak doklejona na siłę i kompletnie odstaje od scenerii. Chodzi o tą wyraźniejszą, po środku. Np. na 0:14 brzmi jakby zwisała z sufitu w tej jaskini.


RE: Maws Sky - Orchid - Shabboo Harper - 14.04.2017

Przykro mi, lecz w moim skromnym odczuciu jest chaotycznie; ponownie. Miks niezgrabny, nieprecyzyjny; stwarza wrażenie "twórczego mętliku". Ponieważ, nie jest to pierwszy Twój projekt, do którego kreślę komentarz, pozwól, iż "powiem tak": cechuje Cię tendencja do nader specyficznej kreacji utworów (Sound Design/aranż/mastering). To li tylko me spostrzeżenie. Wszelako, struktura instrumentów po kanałach jest wielce swoista, np. tak jak w tym przypadku: P kanał - piano; L kanał - gitara. Brzmi to dziwnie. Dźwięki winny być bardziej "ułożone w środku" i niejednorodnie w przestrzeni; "coś" bliżej siebie (scalone np. do 30%); "coś" odsunięte od siebie (np. do 70%). Wszystko czytelne w swej istocie/naturze i w panoramie. Wtedy jest estetycznie w kompozycji; i w efekcie percepcja przyjemniejsza. Nadto, preferujesz Reverb, to nie zarzut; jednakże tenże efekt "przynosi" osobliwe pogłosy, które trzeba "okiełznać". Maws Sky, w "Orchid" to co uderza, to przede wszystkim surowość poszczególnych tonów (brak miękkości/mięsistości); kiepska obróbka tychże (Clap'y/Hi Hat'y "brzydko" wykończone; niewyraźne Riff'y gitary; stentorowe Synth'y/piano; "burczący" Bass). Prócz tego poszczególne ścieżki zbyt interferują ze sobą. Aranżacyjnie: melanż przeróżnych barw (a'la Loop'y), z których każda sobie "coś" brzdęka/dźwięczy/tętni, w monolitycznej formie... ^^


RE: Maws Sky - Orchid - CaffeineMC - 14.04.2017

mi to gra nie w tempo, brzmienia źle dobrane, brzmi to jak mieszanka sampli z ejaya, nie obraź się, ale jeśli tworzysz od niedawna, to staraj się żeby utwór brzmieniowo sie kleił, po prostu wybierz gatunek i słuchaj najlepszych, na tym się skup, mówię Ci, a "miks" dopracujesz z czasem, jak brzmienia się nie kleją to dobry miks i genialny mastering nie pomogą

2/5