MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Nowe demo - mix test - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Nowe demo - mix test (/temat-hardstyle-nowe-demo-mix-test)



Nowe demo - mix test - Dante - 15.04.2017

Żałoba w bloku nie pozwoliła mi odpalić monitorów i zmusiła mnie do robienia wstępnej aranżacji i mixu na słuchawkach, czego nie lubię. Ale takim bydlakiem aż nie jestem, żeby walić w takiej sytuacji taką ilością bpm'ow po ścianach ^D Tak więc, jeśli ktoś by przesłuchał moje krótkie demko i zechciał się wypowiedzieć na temat mixu, aranżu czy reszty, byłbym wdzięczny. Na moich słuchawkach jakoś to wszystko brzmi. Do najlepszych one nie należą, więc jednak może nie być tak jak się wydaje. To zapraszam do odsłuchu Beer Wszelkie oceny, komentarze czy pociski mile widziane :V




RE: Nowe demo - mix test - Niflheim - 15.04.2017

..


RE: Nowe demo - mix test - Dante - 15.04.2017

(15.04.2017, 14:34)Niflheim napisał(a): ..

Wyczerpujący post. Następnym razem proponuje się tak nie rozpisywać, ale dzięki ! :3


RE: Nowe demo - mix test - Shabboo Harper - 29.04.2017

Sample "So Happy Together" The Turtles brzmi trochę frymuśnie w tego typu klimacie; "stoi w sprzeczności" z hardym... Hardstylem ;). Nadto tenże wokal, względem głównego ("mikrego" w swej sile) melo i reszty dźwięków "jawi się" głośniej; szczególnie gdy Beat jest mizerny, stłumiony. Screech przedziwny; jakby przypadkowy. Według mnie, trzeba wrócić do miksu i "podbić" Raw Kick (np. Maximizer'em); potem "dołożyć" dobry Limiter na masterze. Dante, keeeep doin'... :)


RE: Nowe demo - mix test - Dante - 2.05.2017

(29.04.2017, 0:38)Shabboo Harper napisał(a): Sample "So Happy Together" The Turtles brzmi trochę frymuśnie w tego typu klimacie; "stoi w sprzeczności" z hardym... Hardstylem ;). Nadto tenże wokal, względem głównego ("mikrego" w swej sile) melo i reszty dźwięków "jawi się" głośniej; szczególnie gdy Beat jest mizerny, stłumiony. Screech przedziwny; jakby przypadkowy. Według mnie, trzeba wrócić do miksu i "podbić" Raw Kick (np. Maximizer'em); potem "dołożyć" dobry Limiter na masterze. Dante, keeeep doin'... :)
Jak tylko usłyszałem po paru latach Happy Together w radiu od razu wiedziałem, że chcę ten wokal wykorzystać, pomysł jakiś tam był, gorzej z wykonaniem jak widać. Oj uwierz, że nie takie wokale wsadzali w raw tracki ( czyt. bardzo łagodne ) i też chciałem spróbować :D Projekt na razie stoi, kiedyś do niego pewnie wrócę. Tylko nie wiem czemu miałbym dokładać limiter na masterze. Jak zaczynałem z produkcją ktoś mi powiedział, żeby go wyłączać na samym początku i na mastera nic nie wrzucać... no i nigdy tam nic nie wrzucałem :D Pozdrawiam !


RE: Nowe demo - mix test - Shabboo Harper - 3.05.2017

Cytat:"Według mnie, trzeba wrócić do miksu i "podbić" Raw Kick (np. Maximizer'em); potem "dołożyć" dobry Limiter na masterze..."
.

Dante, "na masterze" to (mój) skrót myślowy... czyli: Maximizer, podczas miksu, na Kick; zaś w trakcie mastering'u - limiter. Masterujesz na osobnym projekcie korzystając z wcześniej "wypalonego" mixdown'u?

PS. Również Ciebie pozdrawiam. ;D