MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) (/temat-uplifting-black-moon-scotch-rain-original-mix)



Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - BlackMoon - 22.04.2017

Poziom ostatnio wstawianych produkcji jest bardzo wysoki, więc moja produkcja wypadnie przy nich bardzo blado. Rzadko zajmuję się muzyką, a wstawiam, bo może kogoś to zainteresuje.





RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - Zirds - 24.04.2017

Cześć.
Technicznie według mnie czysto, ale za cholerę nie mogę się odnaleźć w tym czy grają wpierw te "Plucki" czy ten "wyciągnięty" bas? Dałbyś go o 12 tonów niżej....

LOL

Ten motyw na stringach!!! od 2:05 niezła kradzież! Plagiacik się odzywa!!!
Sam się uczyłem na tym brzmieniu. NA TYM SAMYM z 15 lat temu, ta sama melodia, te same barwy!!!!

Aż pobrałem i zrobiłem Print Screena by CIE MIEĆ NA OKU!


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - BlackMoon - 25.04.2017

Skoro profesjonalni producenci światowej sławy, tacy jak np. Ferry Tayle, też sięgają czasami po gotowce, to dlaczego ja jako amator miałbym się nie podpierać gotowcami?

Przykład plagiatu:

Ferry Tayle feat. Poppy - The way back home" motyw główny, nawet w barwie, zerżnięty z utworu Z.A.B.S.O.N.a "Last change", tylko Ferry zwiększył bpm w swoim utworze. I jemu nikt nie zarzucał plagiatu, bo utwór Polaka zna chyba tylko nieliczna rzesza fanów Trance.

Wersja od Ferry Tayle'a:

[ZS]http://www115.zippyshare.com/v/zrBAOdt2/file.html[/ZS]


Wersja OM od Polaka zrobiona kilka lat wcześniej:

[ZS]http://www83.zippyshare.com/v/y8EC3xvS/file.html[/ZS]


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - lovetrance01 - 27.04.2017

Jeśli chodzi o utwór, to miks jest mega prosty i to musisz zdecydowanie poprawić, szczególnie przejście pomiędzy partiami. U Ciebie po prostu nagle pojawia się dźwięk, a potem nagle się urywa bez żadnej automatyzacji itp. Melodie choć prosta jest fajna. Nie słyszałem nigdzie wcześniej tego motywu, ale jeśli nie jest Twój, to zrezygnuj z takich praktyk chociażby dlatego, że tworzenie melodii to najfajniejszy element produkcji muzyki. Podoba mi się ten instrument, który gra jako lead, to był dobry pomysł.
Ogółem, utwór trochę zbyt prosty, ubogi w aranżację. Jest sto rzeczy, które jeszcze mógłbyś tu zrobić. Na tle innych kawałków tutaj, Twój troszkę odstaje, no ale każdy bardziej zaawansowany był na takim etapie. Także nie poddawaj się.


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - MikeOst - 27.04.2017

Utwór moim zdaniem gra kiepsko pod względem technicznym. Jest mało ciekawie i mało dynamicznie


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - AleyOshay - 27.04.2017

Plagiaty tego typu powstają gdy dwóch artystów sięga po tę samą paczkę sampli i z tych paczek buduje motywy :D

Utwór dla mnie średni. Nieco nudny. brak dynamiki, brakuje dołu i wiele innych elementów


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - BlackMoon - 29.04.2017

(27.04.2017, 19:22)AleyOshay napisał(a): Plagiaty tego typu powstają gdy dwóch artystów sięga po tę samą paczkę sampli i z tych paczek buduje motywy :D

I akurat obaj z tej samej paczki sampli zrobili identyczny motyw? Za duży zbieg okoliczności...


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - KBK - 30.04.2017

Witam kolego :)
Słuchając twego dzieła od razu przypomina mi się dzień, w którym po raz pierwszy wziąłem do rąk mojego Rolanda Xa i zacząłem kręcić pierwsze w życiu trensy :D Szczególnie słysząc perkusję :)
Według mnie jakiś tam pomysł na aranż masz i nie ma tragedii, natomiast przed Tobą jeszcze wiele godzin obserwacji innych produkcji, oglądania tutoriali na youtube i eksperymentowania z dźwiękiem. Niestety produkcja wymaga wiele cierpliwości, sam nie uważam się za wybitnego producenta, ale wszyscy zaczynaliśmy od zera i nasze kawałki też kiedyś były na takim poziomie.

Co do samego utworu, na początek moja podpowiedź abyś dodał trochę basu, wykorzystał kompresję i rozbudował perkusję.

Powodzenia !!


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - DMNSound - 9.05.2017

Plusik za to, że już przy pierwszych brzmieniach przypomniały mi się moje początki;)

(24.04.2017, 2:09)Zirds napisał(a): Sam się uczyłem na tym brzmieniu. NA TYM SAMYM z 15 lat temu, ta sama melodia, te same barwy!!!!

Skoro sam się na tym uczyłeś, to nie czepiaj się chłopaka za to, że też się na tym uczy ;)


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - 40i4 - 10.05.2017

Co jak co ale specyficzny kawałek.


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - Evennumbers - 21.05.2017

E tam - Fairy Tayle - nie lansowałbym tak francuza na nie wiem jakiego Boga "żanru" - znany nie zawsze znaczy dobry ;)
Na motywie podanym przez Ciebie jako przykład tak naprawdę powstało NIESTETY wiele tracków, z tego 90% zresztą ze stajni Enhanced, hyhy.
Plagiatowanie melodii w tak melodyjnym gatunku jakim jest Uplift, mija się w ogóle z sensem, bo to jest istotą muzyki trance'owsej, a szczególnie upliftowej.
Dlatego jeśli piszesz, że wrzucasz, bo "może to kogoś zainteresuje" to musisz od siebie dać więcej, dosłownie. Muzyka to wyrażanie siebie - co więc chcesz wyrazić czymś, co zostało już wyrażone? :)


RE: Black Moon - Scotch Rain (Original Mix) - EternalSound - 25.06.2017

Drażni percussive w tle, gra zbyt monotonnie, W połowie sfiltrowany bass (mógłbyś mu sidechain compression dodać),
Brakuje filtrów ogólnych na partiach bębnów, reverb na na samplach, Przez to przejścia są zbyt stanowcze i agresywne. Pomimo braków technicznych ciekawa, rzadko spotykana kompozycja, nie wiem czemu macie problem z plagiatem, wiele brzmień jest stosowanych ponownie w innych utworach, nie mówiąc już o samplach perkusyjnych :)