MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Niflheim - Druid Forest - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Niflheim - Druid Forest (/temat-ambient-niflheim-druid-forest)



Niflheim - Druid Forest - Niflheim - 22.04.2017

Witam

Kolejny Ambientowy utwór z mojej strony.

"Istrą zapalną" do stworzenia tego tracku była moja samotna kilku godzinna "wyprawa" w głąb lasu, miejsca pięknego , tajemniczego wręcz odosobnionego. Miejsca gdzie słychać jedynie wiatr "grający" na wysokich drzewach.

Zapraszam w podróż :)



Jak zawszę czekam na jakieś rady opinie...Beer


RE: Niflheim - Druid Forest - Zirds - 23.04.2017

Jest... dobrze.. Jest drone..
Dałbyś download zrobiłbym remix :)

4/5 (za ten drażniący dźwięk organów grających jedną melodię)


RE: Niflheim - Druid Forest - Shabboo Harper - 24.04.2017

Koncept zacny, inspirujący. Jednakże, w moim odczuciu, gatunek (Drone) i wierność standardom tegoż to jedno; z kolei kreacja określonego tematu tj. klimatu pośrednio według reguł, lecz "z czymś" atypowym to już coś odmiennego. I do tego właśnie zachęcam Cię; szczególnie w kwestii aranżu. O ile przewodni motyw (Burdon) już istnieje; głównie w postaci seraficznych Pad'ów; z wdziękiem dopełniających się acz zbyt wycofanych w panoramie; o ile finalny odcinek utworu brzmi pociągająco [przez cudnej urody, "głębinowy/oceaniczny", wbrew tytułowi (!), Synth]; tak niemiłosiernie przewlekły ton Piano trochę "kaleczy" prezencję Twego "Druid Forest". Spróbuj "skruszyć" monotonię tego projektu (jakieś naturalistyczne Fx'y; "szept Druid'a"; incydentalną defigurację melodii), tak by faktycznie wykreować poczucie:

Cytat:"(...) "wyprawy" w głąb lasu, miejsca pięknego , tajemniczego wręcz odosobnionego. Miejsca gdzie słychać jedynie wiatr "grający" na wysokich drzewach."

Naturalnie to li tylko moja skromna podpowiedź... Technicznie: miks zbyt cichy. :)


RE: Niflheim - Druid Forest - ak47soundsystem - 24.04.2017

POomysł niby jakiś jest. Lasu to ja nie słyszę, tylko wodę.
A całość brzmi jak loop do jakiejś pustawej planszy w grze, a nie utwór. Niewiele się dzieje.
Przyjemne, ale kurde teraz to każdy coś takiego złoży z sampli raz dwa. Czym się tu jarać


RE: Niflheim - Druid Forest - PureInstinct - 26.04.2017

To już nawet nie ambient, a drone. Jeżeli chcesz już zrobić utwór z 'pedal note' w tle (jedną, stałą, niezmienną nutą), to polecam Tobie użycie jakiegoś LFO na tym dźwięku, by coś się działo, jakoś się wił, skręcał, dygotał, cokolwiek, byleby jakiś ruch miał, był bardziej organiczny, ludzki, wyobraź to sobie, jak ktoś np. ciągnie dłuuuuuugo smyczek po strunie - zawsze coś się dzieje, jaki szelest, jakaś zmiana barwy niechcący, jakaś zmiana w głośności, cokolwiek. Tutaj jest tylko jeden stały, komputerowy, niezmienny dźwięk. Spraw, by bardziej ożył.
Dźwięk piano/organ jest delikatnie za głośny i zbyt ostry w porównaniu do reszty, ale w porządku. Przechodzący pad sugeruje wiatr - ładnie to obrazuje.

Jeżeli chodzi o klimat podoba mi się, a paleta dźwięków przypomina mi bardziej wodę, niż las (prócz tych przemijających 'wietrznych' padów) - ale to moja interpretacja. Harmonia jest również przyjemna. Twoja muzyka zaczęła być obrazowa - sugerująca jakieś dane wyobrażenia - i ekstra, lubię.

Słuchając tego, a twoich pierwszych utworów - i tak jest ogromny progress i za to masz ode mnie 5. Tak trzymaj Niflheim :)


RE: Niflheim - Druid Forest - Niflheim - 29.04.2017

(23.04.2017, 1:20)Zirds napisał(a): Jest... dobrze.. Jest drone..
[...]
4/5 (za ten drażniący dźwięk organów grających jedną melodię)

Zirds

Nawet nie wiedziałem ze jest coś takiego jak Drone...
Co do melodii, z założenie miała być ona prosta i wręcz powtarzalna, miała ona wprowadzać w swego rodzaju trans.
Dzięki za wysłuchanie i ocenie :)

(24.04.2017, 1:33)Shabboo Harper napisał(a): [...]
O ile przewodni motyw (Burdon) już istnieje; głównie w postaci seraficznych Pad'ów; z wdziękiem dopełniających się acz zbyt wycofanych w panoramie; o ile finalny odcinek utworu brzmi pociągająco [przez cudnej urody, "głębinowy/oceaniczny", wbrew tytułowi (!), Synth]; tak niemiłosiernie przewlekły ton Piano trochę "kaleczy" prezencję Twego "Druid Forest". Spróbuj "skruszyć" monotonię tego projektu (jakieś naturalistyczne Fx'y; "szept Druid'a"
[...]

Shabboo Harper

Podczas tworzenia odszedłem od zamierzanego konceptu, do tego stopnia że sam klimat uległ zmianie...
Dzięki za wysłuchanie i ocenę :) W przyszłych projektach postaram zastosować się do twoich rad.


ak47soundsystem


Dzięki za wysłuchanie i ocenę :)



(26.04.2017, 16:12)PureInstinct napisał(a): To już nawet nie ambient, a drone. Jeżeli chcesz już zrobić utwór z 'pedal note' w tle (jedną, stałą, niezmienną nutą), to polecam Tobie użycie jakiegoś LFO na tym dźwięku, by coś się działo, jakoś się wił, skręcał, dygotał, cokolwiek, byleby jakiś ruch miał, był bardziej organiczny, ludzki, wyobraź to sobie, jak ktoś np. ciągnie dłuuuuuugo smyczek po strunie - zawsze coś się dzieje, jaki szelest, jakaś zmiana barwy niechcący, jakaś zmiana w głośności, cokolwiek. Tutaj jest tylko jeden stały, komputerowy, niezmienny dźwięk. Spraw, by bardziej ożył.
Dźwięk piano/organ jest delikatnie za głośny i zbyt ostry w porównaniu do reszty, ale w porządku. Przechodzący pad sugeruje wiatr - ładnie to obrazuje.

Jeżeli chodzi o klimat podoba mi się, a paleta dźwięków przypomina mi bardziej wodę, niż las (prócz tych przemijających 'wietrznych' padów) - ale to moja interpretacja. Harmonia jest również przyjemna. Twoja muzyka zaczęła być obrazowa - sugerująca jakieś dane wyobrażenia - i ekstra, lubię.

Słuchając tego, a twoich pierwszych utworów - i tak jest ogromny progress i za to masz ode mnie 5. Tak trzymaj Niflheim :)

PureInstinct

Sam zauważyłem ogromny progres, moje pierwsze utwory były bez ładu i składu; nie posiadały klimatu a sam proces tworzenia ich polegał na dodaniu jak największej ilości sampli(Obecnie nie korzystam z sampli [chyba że tworze coś z perkusją].
Dziękuje za wysłuchanie i ocenę. :)
Do twoich rad postaram się również dostosować Beer