MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Rym1- Hard 217 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Rym1- Hard 217 (/temat-hardstyle-rym1-hard-217)



Rym1- Hard 217 - Rym1 - 30.04.2017

Witam. Wrzucam nowy kawałeczek do ocenki, z góry dziękuje za komentarz i ocenę :)




RE: Rym1- Hard 217 - Foortic - 30.04.2017

Siema. Nie obraź się, ale moje pierwsze wrażenie to było takie, iż miałem wrażenie, że zajumałeś komuś disco polo... ale potem wszedł kick i juz brzmiało to jak disco z kickiem. XD
Dobra ale teraz na poważnie
Aranżacja... to bardziej kwestia indywidualna... moimmostrasznie zdanie strasznie to przypomina disco polo.
Lead jest słaby.. obciąłeś mu chyba całe jaja i zabrałes caly środek...
Kick sam w sobie nie jest zły... ma dobry punch ale... wszystko popsułes limiterem... nie wiem czy źle użyłeś czy zapomniałeś wyłączyć z kanału master, ale to na pewno kompresor/limiter...
Nie podoba mi sie że super saw na chordach gra tylko z prawej strony... lubie jak takie rzeczy grają symetrycznie... jak główne rzeczy grają symetrycznie... bo jakies tam cykacze albo cos to owszem mogą być porozrzucane...
Nie wiem co tu jeszcze napisać... jest tu tyle rzeczy do poprawienia, ze az sie gubie...
Wrzuć to na instaudio, podrzuc do tematu i czekaj na In-Tegrala on Ci lepiej pomoże


RE: Rym1- Hard 217 - In-Tegral - 1.05.2017

Tegral nie potrzebuje linku do instaudio od Niego, bo Rym1 wszystko wrzuca na youtube, a jego kanał znam... Więc to samo co zawsze... Ucinasz za dużo dołu w dźwiękach, więc dźwięki tracą na mocy, ja wiem, że gdzieś tam słyszałeś pewnie na youtube, że kick zajmuje dużo miejsca w hs bla bla bla. Zajmuje, ale nie na dole, głównie na środku jest problem, dlatego dołu aż tak z dźwięków nie ruszaj, bo oprócz kicków dźwięki też muszą dobrze "bić". Melodyjnie nie jest źle, chociaż bez szału, melodie nie mają w sobie duszy i nie są takie chwytliwe jak Twoje poprzednie melodie.


RE: Rym1- Hard 217 - Rym1 - 1.05.2017

(1.05.2017, 10:08)In-Tegral napisał(a): Tegral nie potrzebuje linku do instaudio od Niego, bo Rym1 wszystko wrzuca na youtube, a jego kanał znam... Więc to samo co zawsze... Ucinasz za dużo dołu w dźwiękach, więc dźwięki tracą na mocy, ja wiem, że gdzieś tam słyszałeś pewnie na youtube, że kick zajmuje dużo miejsca w hs bla bla bla. Zajmuje, ale nie na dole, głównie na środku jest problem, dlatego dołu aż tak z dźwięków nie ruszaj, bo oprócz kicków dźwięki też muszą dobrze "bić". Melodyjnie nie jest źle, chociaż bez szału, melodie nie mają w sobie duszy i nie są takie chwytliwe jak Twoje poprzednie melodie.

Tak. Wrzucam filmy z FL studio na yt, oraz tutaj. Chcę się się dowiedzieć czy ludziom się to podoba, czy warto zainwestować w np. jakieś małe monitory studyjne, zewnętrzną karte dźwiękową... i dalej się bawić w producenta :) bo narazie jade na zintegrowanej karcie dźwiękowej i małych głośniczkach z logitecha :| Nad mixem cały czas pracuje i mam świadomość, że narazie jest z nim kiepsko. Dzięki za komentarz. :)


RE: Rym1- Hard 217 - Foortic - 3.05.2017

Jak kick ma dobry dół a melodia z basslinem jest dobrze prowadzona to ucinanie dołu z leadu to tylko formalność... wystarczy ciachnąć w okolicach 90-100hz a nawet mniej czasami aby tylko zabrac ten brud ktory sie tworzy przy uzywaniu distortionow itd...


RE: Rym1- Hard 217 - djdomenek - 3.05.2017

Jak się dobrego leada zrobi to można jaja ciachnąć nawet przy 200 hz używając ostrego filtra. tylko że nie przy każdym kicku się ta opcja sprawdzi. jeden może mieć bardziej puste brzmienie drugi pełniejsze.
ale gdzie ucinać wogóle lead to najlepiej moim zdaniem najpierw się nauczyć wykręcać dobre brzmienia a później będzie łatwiej te decyzje podejmować.


RE: Rym1- Hard 217 - In-Tegral - 3.05.2017

Ostre odcięcie 200hz na głównym leadzie to śmierć dla jego mocy w każdym przypadku.


RE: Rym1- Hard 217 - Foortic - 3.05.2017

(3.05.2017, 19:19)djdomenek napisał(a): Jak się dobrego leada zrobi to można jaja ciachnąć nawet przy 200 hz używając ostrego filtra. tylko że nie przy każdym kicku się ta opcja sprawdzi. jeden może mieć bardziej puste brzmienie drugi pełniejsze.
ale gdzie ucinać wogóle lead to najlepiej moim zdaniem najpierw się nauczyć wykręcać dobre brzmienia a później będzie łatwiej te decyzje podejmować.

W życiu się z tym nie zgodze...
Po pierwsze. Ucinanie dołu przy ostrym nachyyleniu filtra sprawi ze dźwięk będzie brzmiał jak z głośnika obudowanego kartonowym pudełkiem... ni to mocne ni to fajne brzmienie
Po drugie spróbuj odciąć 200hz w leadzie... a pfu co ja gadam spróbuje odciąć choćby nawet dół do 150hz na ledzie ktory gra nisko... jak będzie brzmiec dobrze stawiam Ci skrzyne browca...
Po 3 co ma dobre brzmienie do ucinania dołu... w jednym ciulowym leadzie moze byc wielki kociol w dolnym paśmie a w drugim ciulowym leadzie tego dołu moze praktycznie nie być... analogicznie będzie z dobrym leadem... kwestia procesów jakie przeprowadzamy tworząc brzmienie


RE: Rym1- Hard 217 - djdomenek - 6.05.2017

zrobiłem sobie kilka prób z łagodniejszym obcięm leada,z łagodniejszymi filtrami i stwierdziłem że taki kawałek brzmi o wiele lepiej. Bo muszę przyznać że sam się do tej pory kurczowo trzymałem tej "magicznej liczby" 200 hz i leada obcinałem do tej wartości.
Więc foortic i in-tegral macie w 100 % rację.