MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Breath Away - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Breath Away (/temat-hardstyle-breath-away)



Breath Away - Dante - 2.05.2017

Przysiadłem dzisiaj do projektu na którym na ten moment chyba najbardziej mi zależy. Po 6h pracy chciałem pokazać Wam jej efekt. Dużo dzisiaj w projekcie zrobiłem, myślę że na razie jest dość spoko. Pare rzeczy będzie trzeba poprawić, wyrównać i jakoś go fajnie i mocno skończyć. Zastanawiam się też nad zmianą Choirsów, użyłem tych fl'owskich, ale średnio mi się podobają. Na pewno przysiądę jeszcze do leadu, by brzmiał lepiej. Może jakiś "hardstylowiec" by się wypowiedział? Coś doradził. Jakiś mam na myśli Pana In-Tegrala czy Pana Foortica :D Oczywiście na opiniach innych też mi zależy. Odsłuch niżej, tylko radzę przyciszyć bo miałem ściszone monitory, a podkręconą głośność w dawie i eksportowało się za głośno :V



RE: Breath Away - Foortic - 2.05.2017

Nie jestem żaden "pan" to po pierwsze xd
Od razu mówię Ci ze nie znam siesię zbytnio na tym gatunku więc konkretnie Ci nie powiem nic..
Moim zdaniem powinienes dac troszke mniejszy sidechain na lead i reeverb na sendzie zeby go sidechain nie sciszal... ogólnie dałbym jeszcze ten lead minimalnie głośniej...
Kick miażdży czache... wali tak ze aż ciary przechodzą...
Mam trochę wrazenie ze po renderze master wykracza Ci troche poza 0db bo wydaje sie jakby delikatnie przester był... ale moge sie mylić... może to takiego dista dałeś xd


RE: Breath Away - In-Tegral - 3.05.2017

Wrzuć na instaudio czy zippy to napiszę co i jak.


RE: Breath Away - Dante - 3.05.2017

Foortic myślałem, że jak często komentujesz hardstyle, to się na nim znasz :D Co do leadu to przysiądę do niego jeszcze, może zmniejszę delaya i chyba lekko aranż zmienię przed momentem co lead już gra z kickiem. A master wykracza poza 0, stąd ten lekki przester co mówisz - nie to nie dist :D In-Tegral łap instaudio https://instaud.io/V1k


RE: Breath Away - In-Tegral - 3.05.2017

Największy minus tego tracka to ten wokal i jego rytm... Ustawienie jego nie jest dobrze spasowane. Sam ten wokal to kwestia gustu jak dla mnie to on tutaj nie pasuje w ogóle. Sidechain na screechu i potem na leadzie chyba też coś jest, to i by może pasowało gdyby był bardziej wyważony - czyli sidechain powinien być "krótszy" - przyciszać tylko pierwszą część dźwięków jak punch kicku - wtedy to spotęgowało by efekt "wgniatania" kicku. Co do kicku, brakuje mi w nim strasznie dynamiki.. charakter i jakość bardzo dobra ale dynamika kuleje. Dynamika musi być w punchu dalej już niekoniecznie. Brzmienia screechy w porządku ale ten sidechain na reverbie to całkowicie odpada. Rozwiązanie napisał Ci furtek. Melodia i lead w porządku ale straszny bałagan w mixie przy tym (delay/reverb = wszystko się miesza nawet na dolnych pasmach które powinno być odcięte). Podsumowując aranżacja na plus za to wykonanie nie do końca. zostawiam 3.


RE: Breath Away - Foortic - 3.05.2017

(3.05.2017, 11:51)Dante napisał(a): Foortic myślałem, że jak często komentujesz hardstyle, to się na nim znasz :D Co do leadu to przysiądę do niego jeszcze, może zmniejszę delaya i chyba lekko aranż zmienię przed momentem co lead już gra z kickiem. A master wykracza poza 0, stąd ten lekki przester co mówisz - nie to nie dist :D In-Tegral łap instaudio https://instaud.io/V1k

No tak... O takim klasycznym hardstyle'u co nieco wiem... Twój to jest jakas cięższa odmiana cos jak RAW+hardcore... nie wiem, nigdy nie spotkalem się z czymś takim, dlatego nie umiem sie konkretnie na ten temat wypowiedzieć xD


RE: Breath Away - Dante - 3.05.2017

In-Tegral wokal może nie tyle co nie pasuje, tylko tak jak mówisz jest trochę źle poustawiany. Przesłuchałem to teraz pare razy i słyszę ze w paru miejscach jest on w ogole nie potrzebny i lepiej by było bez niego. Tak wiec poprawiam wokal, wracam do mixu leadu, trzeba ten haos w nim ogarnac i myśle ze będzie fajnie grać, no i tego sidechaina ogarnę. Dzięki za komentarz i porady. Foortic to jest typowy mocny raw, nie ma w nim hardcoru :D Powiem Ci, że współczesny raw mocą przewyższa czasem hardcore, przynajmniej dla mnie. Z tym że hardcore jak wiemy jest dużo szybszy, to na eventach jednak mocniej klepie :D


RE: Breath Away - In-Tegral - 3.05.2017

Jakbyś nie wiedział jak sobie z czymś poradzić wal PW.


RE: Breath Away - Dante - 3.05.2017

In-Tegral wokal może nie tyle co nie pasuje, tylko tak jak mówisz jest trochę źle poustawiany. Przesłuchałem to teraz pare razy i słyszę ze w paru miejscach jest on w ogole nie potrzebny i lepiej by było bez niego. Tak wiec poprawiam wokal, wracam do mixu leadu, trzeba ten haos w nim ogarnac i myśle ze będzie fajnie grać, no i tego sidechaina ogarnę. Dzięki za komentarz i porady, no jak by co to się odezwę. Foortic to jest typowy mocny raw, nie ma w nim hardcoru :D Współczesny raw czasem mocą przewyższa hardcore, przynajmniej dla mnie. Z tym że jak wiemy hc jest dużo szybszy to na eventach jednak lepiej klepie :D

/edit: Nie wiem czemu ale dwa takie same posty mi wrzuciło. Mógł by jakiś moderator usunąć jeden? Ja próbowałem, ale się nie dało.


RE: Breath Away - Foortic - 3.05.2017

(3.05.2017, 13:22)Dante napisał(a): In-Tegral wokal może nie tyle co nie pasuje, tylko tak jak mówisz jest trochę źle poustawiany. Przesłuchałem to teraz pare razy i słyszę ze w paru miejscach jest on w ogole nie potrzebny i lepiej by było bez niego. Tak wiec poprawiam wokal, wracam do mixu leadu, trzeba ten haos w nim ogarnac i myśle ze będzie fajnie grać, no i tego sidechaina ogarnę. Dzięki za komentarz i porady. Foortic to jest typowy mocny raw, nie ma w nim hardcoru :D Powiem Ci, że współczesny raw mocą przewyższa czasem hardcore, przynajmniej dla mnie. Z tym że hardcore jak wiemy jest dużo szybszy, to na eventach jednak mocniej klepie :D

No to Raw.... na Rawie się nie znam o to mi chodziło... ale moc ma ;) ^D