MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE DJ Herrero - Próba Reggaeton - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE DJ Herrero - Próba Reggaeton (/temat-reggae-dj-herrero-proba-reggaeton)



DJ Herrero - Próba Reggaeton - tks21 - 12.05.2017



Kolejny kawałek kawałka, również presety. Chyba najlepszy kawałek. Myślę, że aranżacyjnie jest najlepiej, brzmieniowo również :) Wersja bez jako takiego miksu :) Użyłem akordów z jednego moich poprzednich kawałków. Pozdrawiam i zapraszam do odsłuchu :)


RE: DJ Herrero - Próba Reggaeton - Aer - 12.05.2017

Jak sobie pomyślę klimaty reggae i reggaeton to miałbym inne wyobrażenie szczerze powiedziawszy. Chyba największym dla mnie problemem jest fakt, że jest to strasznie "przerysowane"? Trudno mi to jakoś określić, ale dla mnie taka muzyka to taki jakby buntowniczy duch zamknięty w klimatach bardziej spokojnych. Tutaj odwrócenie sytuacji o 180 stopni. Presety myślę, że nawet jeśli działają to dają Ci odrobinę odtwórcze ich wykorzystanie. Uważam, że lekka zabawa z ich konfiguracją nie byłaby nawet taka zła :) No i ten mix, och ten mix. Na ten moment demo jest nieznośnie głośne w stosunku do prezentowanego materiału. Na moje leniwe ucho brakuje tutaj jakiegoś fajnie siedzącego basu, ale co robi z człowiekiem słuchanie przez głośniki średniej jakości. Myślę, że gdzieś tam potencjał jest, ale może odrobinę ciszej? Z większym zrozumieniem przestrzeni i jej wybrzmieniem? Noże lekkie zwolnienie tematu przewodniego? Tak strzelam, bo to reggaeton jest jednym z tych gatunków nad którym nie dłubię godzinami. Może dlatego warto przyjąć tę opinię z lekkim sceptycyzmem. W każdym razie - działaj dalej ;)


RE: DJ Herrero - Próba Reggaeton - tks21 - 12.05.2017

(12.05.2017, 17:32)Aer napisał(a): Jak sobie pomyślę klimaty reggae i reggaeton to miałbym inne wyobrażenie szczerze powiedziawszy. Chyba największym dla mnie problemem jest fakt, że jest to strasznie "przerysowane"? Trudno mi to jakoś określić, ale dla mnie taka muzyka to taki jakby buntowniczy duch zamknięty w klimatach bardziej spokojnych. Tutaj odwrócenie sytuacji o 180 stopni. Presety myślę, że nawet jeśli działają to dają Ci odrobinę odtwórcze ich wykorzystanie. Uważam, że lekka zabawa z ich konfiguracją nie byłaby nawet taka zła :) No i ten mix, och ten mix. Na ten moment demo jest nieznośnie głośne w stosunku do prezentowanego materiału. Na moje leniwe ucho brakuje tutaj jakiegoś fajnie siedzącego basu, ale co robi z człowiekiem słuchanie przez głośniki średniej jakości. Myślę, że gdzieś tam potencjał jest, ale może odrobinę ciszej? Z większym zrozumieniem przestrzeni i jej wybrzmieniem? Noże lekkie zwolnienie tematu przewodniego? Tak strzelam, bo to reggaeton jest jednym z tych gatunków nad którym nie dłubię godzinami. Może dlatego warto przyjąć tę opinię z lekkim sceptycyzmem. W każdym razie - działaj dalej ;)


Ja robię troszkę inny reggaeton. Ostatnio wolę bardziej nowoczesny aniżeli ten stary np. z lat 2003-2005. Najbardziej interesują mnie klimaty w reggaetonie od okresu 2010- do teraz. Nie wiem ale większość kojarzy ten gatunek z "dawnego" reggaeton Daddy Yankee - gasolina i nowszego Nicky jam feat Enrique Iglesias - El Perdon. Faktycznie może za szybko :) Może o pare bpmów powinienem zmniejszyć? Dzięki Aer za uwagę, że tak ciekawie piszesz na temat moich beatów. Wszystkich, których znam producentów a raczej ich twórczość korzystają z presetów ale rzadko, który z nich "modyfikuje dźwięk" chyba, że są to goście Musicologo y Menes, których szanuję. Może faktycznie ścieżki są za głośne. Ale mi to odpowiada :) Jest to na razie próbka i dużo może się zmienić. Pozdrawiam Kolegę!


RE: DJ Herrero - Próba Reggaeton - Shabboo Harper - 19.05.2017

Hey Tks21. Przychylę się do Twych odczuć, iż konfrontując poprzednie projekty, tenże przedstawia się zmyślnie. Jest pewny aranż, wyrażony w (jeszcze) nieśmiałej progresji poszczególnych tonów. Owe, wszelako są zdecydowanie zbyt stentorowe; głównie przewodni Synth (0:43) o tak "żrącym" wydźwięku zbyt podporządkowuje sobie resztę nutek. Początkowa wariacja pogodnego piano zmyślna acz w kolejnych sekundach "przyćmiona" standardowym Reggaeton Beat'em... Pokuś się o kilka Fx'ów; nieprzewidywalny mariaż różnorodnych barw w tle. Nadto jakiś finezyjny Drop/Breakdown by "odetchnąć" od narzuconego (wciąż szorstkiego) rytmu. ;)