MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie (/temat-fl-studio-fl-studio-korg-nanokontrol-2-przypisywanie)



FL Studio: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - kartel-label - 19.05.2017

Witam serdecznie potrzebuje pomocy odnosnie programu FL STUDIO 12 i Kontrolera DAW korg nanokontrol 2
mam kilka pytan
1- jak przypisac ustawienia rec, mute itp
2- wiem jak przypisac suwak w daw do kontrolera ale niestety nie wiem jak ustawic zeby kanal 1 i kanal 9 ubslugiwal ten sam suwak
(przepraszam jezeli pisze ogolnikowo ale nie wiem jak w fachowym jezyku nazwac prombemy)

3 czy mozna na stale przypisac kontroler?
chodzi mi o to zeby przy kazdym uruchomieniu FL studio kontroler byl aktywny
dokladnie chodzi o to zeby przy wlaczeniu fl studio przesune suwak na kontrolerze to zeby w programie automatycznie tez sie przesowal


Najbadziej mi zalezy zeby dzialaly skroty na kontrolerze play rec pauza oraz s/m/r przy suwakach

przepraszam za bledy
prosze o podpowiedz pozdrawiam

Ale my widzimy litery... nie musisz na Capsie jechać kolego...
RaNi/Works



RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - marcinxx1982 - 19.05.2017

Weź w ustawieniach MIDI zaznacz ten kontroler bo FL ma Nanokontrola.I powinny chodzić te przyciski.A co do obsługi dwóch kanałów jednym suwakiem to wątpie żeby było można go tak przypisać.Zakombinuj inaczej np. wyślij te dwa kanały na jeden i go podlinkuj do suwaka.


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 19.05.2017

w ustawieniach mam wybrane to urzadzenie i nie dzialaja przyciski rec start itp [/zs]


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - marcinxx1982 - 19.05.2017

Aha no widzisz a ja się przymierzałem też do kupienia tego ustrojstwa.Szczerze mówiąc w FL-u nic nie pisze czy to Nano 1 czy 2 i zapewne chodzi o 1.No ale nie wierzę że skoro miało wsparcie w 1 to nie pójdzie 2.Trzeba pokombinować cięzko mi cokolwiek tak pisząc doradzić,to trzeba miec przed sobą.Z tego co widzę na stronie producenta to jest do tego urządzenia sterownik i tam musisz się pobawic w ustawieniach,musisz sam się pobawić,pokombinowac.


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - Zirds - 19.05.2017

Polecam zmienić DAW, bo FL i większa ilość kontrolerów i zabawa z kanałami MIDI to jakaś pomyłka.


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 20.05.2017

pobralem i zainstalowalem sterowniki
jak na kontrolerze nacisne przeycisk np rec to na fl widac ze przyciskam przycisk kontrolera ale nie uruchumamia sie nic


zastanawiam sie wymienic korga na akai midimix co o tym sadzicie? moze nie bedzie problemu z fl studio przy midimix akai

wrzucam PrtSc ustawien
http://wrzuc.se/i/591ff4121b7f6


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 20.05.2017

(19.05.2017, 19:40)Zirds napisał(a): Polecam zmienić DAW, bo FL i większa ilość kontrolerów i zabawa z kanałami MIDI to jakaś pomyłka.

hej jaki program polecasz? masz moze jakis link do pobrania full wersji ? pozdraiwam i dzieki za odpowiedz


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - Zirds - 20.05.2017

(20.05.2017, 9:36)kartel-label napisał(a):
(19.05.2017, 19:40)Zirds napisał(a): Polecam zmienić DAW, bo FL i większa ilość kontrolerów i zabawa z kanałami MIDI to jakaś pomyłka.

hej jaki program polecasz? masz moze jakis link do pobrania full wersji ? pozdraiwam i dzieki za odpowiedz

Oczywiście, że mam link do pobrania full wersji.
Żeby mieć Full wersję trzeba trzeba wpłacić sumkę, w sumie niewiele.. tyle co koszt paru smsów.. Jak stać Cię na opłacenie Internetu przez rok, to na Bitwisia też Cię stać :)

https://www.bitwig.com/en/shop/webshop.html


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 23.05.2017

niestety w dalszym ciagu nie moge ustawic start stop rec w FL studio 12

Na dodatek teraz gdy przypisze recznie suwak mixera fl studio i suwak kontrolera daw to automatycznie schodzi suwak opada na sam dol i nie moge nim sterowac
pomoze ktos ??
zaczelo sie gdy przypisywalem do mixera fl studio suwaki glosniosci
no i przypisalem takze klawisz pianina z kontrolera mpk i wtedy suwaki z kontrolera korg nono2 przestaly dzialac
dodam ze w ustawieniach jak dam mode-latch to suwaki przypisany dziala gora dol ale bardzo szybko i niedokladnie
prosze o pomoc bo nie wiem co robic :(
pomocy
pozdrawiam


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 23.05.2017

pokretla korg kontrol 2 jak przypisze do suwaka to dziala na 3 etapy
jak przypisze pokretlo od mpk kontroler to dziala plynnie suwak w mixerze fl studio
a jak przypisz suwak kontrolera korg do suwaka mixera fl studio to ten opada na dol


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - Recoil83 - 23.05.2017

Witam, wiem jak to zrobić w Samplitudzie, w sumie to proste tworzysz sobie tamplate, konfiguracja na początku jest trochę skomplikowana, ale później nie musisz już nic konfigurować przy nowym projekcie, w każdym bądź razie to nie jest dla początkujących. Bym miał FL to bym ci chętnie pomógł.


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 23.05.2017

moze jednak znajdzie sie jakas dobra osoba co pomoze


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - Zirds - 23.05.2017

A używałeś tego:

http://forum.image-line.com/viewtopic.php?t=92280

?


RE: KORG NANOKONTROL 2 - PRZYPISYWANIE - kartel-label - 23.05.2017

dzieki zirds ale to juz czytalem
glownie chodzi mi o to


pokretla korg kontrol 2 jak przypisze do suwaka to dziala na 3 etapy
jak przypisze pokretlo od mpk kontroler to dziala plynnie suwak w mixerze fl studio
a jak przypisz suwak kontrolera korg do suwaka mixera fl studio to ten opada na dol


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - Burning Car - 26.05.2017

Spróbuj podczas podłączania prze USB zrobić tak : naciśnij klawisze SET MARKER i REW i je trzymając podłącz dopiero USB kabel(tak jak to jest napisane na tej dużej kartce która z Nanokontrol dostałeś):

Na stronie 3 tego pdf jest jeszcze jak podłączać (jakie klawisze naciskać przy podłączaniu) do innych DAW-ów http://cdn.korg.com/us/support/download/files/b61f4da2e9b32e7825edc729e7d71a0d.pdf?response-content-disposition=inline%3Bfilename%2A%3DUTF-8%27%27nanoKONTROL2_OM_EFGSCJ2.pdf&response-content-type=application%2Fpdf%3B&Expires=1495805192&Signature=AXGCQtdnwvYprN4VW~64ATcEMFXXmUvsCBOWauwB-PV6tcpFBqjw9meMjPhOW2JCjtKeoQ~NBGMcQrlsXFAdfvxPa3ER-ix-m4W-2gVn1goKMIdHtT4uyb9xngLbkVOJv5Dht7KnQFi5VNoAVSNPLbhfwSOXSVP9AEYNsGc2tJP3ckSqwfahVYFEAsvZLqFXmmlcNqQvosn3mfQ8eycjHNs7jBJG~V8qd8APtKjS5ydHgnP-9tlrAhU9q8YCEC3L5qloYy6MIdBaH0YAnu9Pt7p5gf5Cltzmr6tc5UoWmyqR~NEz4ArKxisnnDKmBE-ulQ88hacTSeSlHCMrng~39Q__&Key-Pair-Id=APKAIQGL3XAA7HGZGU6Q


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - kartel-label - 30.05.2017

niestety w dalszym ciagu nic :((


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - Burning Car - 31.05.2017

Spróbuj innych ustawień klawiszy z tabelki z załącznika. Musisz trzymając wciśnięte klawisze podłączyć kabel USB i wtedy zadziała. Jak już parę razy o tym zapomniałem i nie działało. Popróbuj bo Nanokontrol działa naprawdę sprawnie.


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - kartel-label - 31.05.2017

suwaki pokretla dzialaja
ale niestety nie wiem jak zrobic zeby przycisko boczne typu start myte rec track set
te przyciski nie dzialaja nic nie moge zrobic


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - marcinxx1982 - 1.06.2017

A ty dalej walczysz z tym kontrolerem


RE: KORG Nanokontrol 2 - Przypisywanie - marcinxx1982 - 1.06.2017

Skoro jest na stronie ImageLine jak go skonfigurować to znaczy że musi chodzić z FL'em.Musisz spokojnie zrobić wszystko krok po kroku.Nie wwiem w jaki sposób ty przypisujesz te suwaki,widziałeś na górze są te światełka gdzie jest 123 i taka klawiaturka to masz tam taki niby dzojstik nazywa sie to multilink to controllers,zapalasz go potem kręcisz suwakiem na kontrolerze a potem kręcisz parametrem który ma być obsługiwany.Nie rozumiem jak to przypisujesz i suwak zjeżdza on na dół?To zjedz tym suwakiem też na dół i bedzie dobrze