MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Noga - kombinat - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Noga - kombinat (/temat-other-noga-kombinat)



Noga - kombinat - Pieseq - 9.06.2017

Kolejny utwór, który nie bardzo wiem do jakiego gatunku przyporządkować, więc daję jako inne. Do tego klip, który w końcu mi się udało zrednerować. Także pozostawiam do odsłuchu :3





RE: Noga - kombinat - denial3 - 9.06.2017

wiocha....


żartuje :D

wioska w pozytywnym znaczeniu, wieśniaki sobie pole orają szczęsliwi

bardzo miłe :)


RE: Noga - kombinat - Shabboo Harper - 10.06.2017

Hey Pieseq. Nastrój przyjemny, beztroski; jest zwiewnie, nieśpiesznie; acz z niepotrzebnie tak powtarzalnym Fx'em wokalu. To całkiem zgrabny Chill-Soul-Out-Loop ;D. Technicznie: według mnie jest zbyt dużo "góry"; prawdopodobnie takową impresję stwarza fakt, iż przez pełną długość (jednorodnego w swej treści utworu) słyszalny jest pewien specyficzny Noise (jakieś szemranie w tle); tenże obok ostrych Hi Hat'ów/Clap'ów "odbiera energię dołowi". Jest fonicznie (ton al'a rozmyte smyczki); "chłodno" (perka). Gdybyś na masterze (podczas mastering'u) użył bardzo lekko filtra dolnoprzepustowego tak by "odciąć" 10 i dalej kHz track zyskałby więcej ciepła, miękkości... Generalnie jest zacnie. :)


RE: Noga - kombinat - aqmoolator - 13.06.2017

Jeśli o mnie chodzi to jest po prostu rewelacyjne! Mega klimatyczne, a klimatem ocierające się o przełom lat 70 i 80. Ten szumek mi nie przeszkadza, bo wychowałem się na kasetach i wszyscy chcieliśmy żeby właśnie tak wysoko szumiały ;) Takie PRLowskie HI-FI.
Świetny utwór naprawdę! Jest w nim coś z tych funkowych ballad, coś z naszego SBB, coś z tych przytulanek Herbie Hancocka, M.Gaye czy Deniece Williams ... bardzo mi do gustu przypadło! Naprawdę wyrazy uznania!
Na 5


RE: Noga - kombinat - Pieseq - 15.06.2017

(10.06.2017, 0:23)Shabboo Harper napisał(a): Hey Pieseq. Nastrój przyjemny, beztroski; jest zwiewnie, nieśpiesznie; acz z niepotrzebnie tak powtarzalnym Fx'em wokalu. To całkiem zgrabny Chill-Soul-Out-Loop ;D. Technicznie: według mnie jest zbyt dużo "góry"; prawdopodobnie takową impresję stwarza fakt, iż przez pełną długość (jednorodnego w swej treści utworu) słyszalny jest pewien specyficzny Noise (jakieś szemranie w tle); tenże obok ostrych Hi Hat'ów/Clap'ów "odbiera energię dołowi". Jest fonicznie (ton al'a rozmyte smyczki); "chłodno" (perka). Gdybyś na masterze (podczas mastering'u) użył bardzo lekko filtra dolnoprzepustowego tak by "odciąć" 10 i dalej kHz track zyskałby więcej ciepła, miękkości... Generalnie jest zacnie. :)

Co do góry, to szum miał zostać. Talerze może faktycznie za wysoko ale generalnie utwór miał być bardziej w klimacie vintage. Poza szumem jest jeszcze jakiś background noise, z plaży. Dzięki za odsłuchanie i opinię :).

(13.06.2017, 18:31)aqmoolator napisał(a): Jeśli o mnie chodzi to jest po prostu rewelacyjne! Mega klimatyczne, a klimatem ocierające się o przełom lat 70 i 80. Ten szumek mi nie przeszkadza, bo wychowałem się na kasetach i wszyscy chcieliśmy żeby właśnie tak wysoko szumiały ;) Takie PRLowskie HI-FI.
Świetny utwór naprawdę! Jest w nim coś z tych funkowych ballad, coś z naszego SBB, coś z tych przytulanek Herbie Hancocka, M.Gaye czy Deniece Williams ... bardzo mi do gustu przypadło! Naprawdę wyrazy uznania!
Na 5

Dzięki, właśnie z myślą o takim klimacie utwór powstał :D.


RE: Noga - kombinat - Audionysos - 16.06.2017

Ja tam bym się nie czepiał kwestii technicznych tutaj. Wystarczy sobie posłuchać wcześniej jakiś progressive house i już utwór będzie się wydawał przytłumiony ;) Klimat jest fajny, brzmienia ładnie dobrane, wszystko się klei, aczkolwiek trochę monotonne. Nadawałby się na jakiś podkład do gry czy filmu, albo jak by ktoś coś nawiną do tego.
4/5