MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA aqmoolator - blisko do ... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA aqmoolator - blisko do ... (/temat-electronica-aqmoolator-blisko-do)



aqmoolator - blisko do ... - aqmoolator - 29.06.2017

jeden ze starszych utworów jakie popełniłem. W 2002 wydawał mi się idealny:) Dziś, z racji sentymentu, zupełnie niezrozumiałego dla mnie, postanowiłem go odświeżyć. Źródło miałem niekompletne - bez sampli ( choć z tego co pamiętam wrzucałem gdzieś, kiedyś paczki zip gdzie i to było), ale znalazłem jakąś starą mp3 i starałem się utrzymać tamto brzmienie i charakter.
"blisko do..." to kolejna z moich staroci. Mam nadzieję, że wybaczycie mi jej surowość, naiwną prostotę i taki niemodny styl, ale nie chciałem jej za bardzo zmieniać. Nadal ten utwór lubię.
Wrzucam jako ciekawostkę bardziej.




RE: aqmoolator - blisko do ... - Tech.Nixa - 29.06.2017

Mi również się bardzo podoba. Być może nie słuchałabym czegoś takiego na MP3 jadąc autobusem ale brzmi bardzo nostalgicznie i od razu na myśl przyszła mi jakaś gra w minimalistycznym retro stylu w kosmicznym klimacie. Idealnie by pasowało. Melodia, napięcie i jej narastanie bardzo fajne. Moment 2:24 naprawdę mnie zaskoczył i bardzo miło się to słucha. Kiedyś słuchałam tego typu utworów bez przerwy. KOTO, Laserdance itp. więc aż mi się miło na serduszku zrobiło jak to usłyszałam. Przez prostotę przebija się taka mała ambicja i potencjał tego utworu. No normalnie lata 90.
Jednak aby nie było za miło, jest coś co mi "przeszkadzało" osobiście w pełnym czerpaniu przyjemności z tego utworu. Coś tam ciągle klika, nie potrafię stwierdzić co ale chyba kick jest trochę za krótki. Osobiście ja wyposażyłabym też utwór w jakiegoś "retrowaveowego" snare'a , który by nadawał dynamiki i napięcia co jakiś czas. Jak sam wspomniałeś, utwór brzmi dosyć surowo i mam wrażenie, że niektóre dźwięki mogłyby być lepiej dobrane. Ta funkowa gitara w pewnym momencie coś mi ie podpasiła ze względu iż cały utwór brzmi bardzo komputerowo.
Gdybym miała zrobić to po swojemu to pewnie dobrałabym bardziej basowo i "groźnie" brzmiące brzmienia, takie typowo retrowave'owe ale rozumiem i szanuję twój zamysł. To naprawdę dobry utwór tylko wymagałby jeszcze dopieszczenia ale rozumiem, że chciałeś go takim pozostawić. Oryginał ma prawie tyle lat co ja bo jestem rocznik 99 a to powstało już w 2002. Szacun za zachowanie go i chęć odświeżenia. Miło, że miałam okazję go przesłuchać.
Ode mnie 5, może i troszeczkę naciągnięte ale znów 4 to jak na mój gust byt niska ocena na utwór, który włączyłam więcej niż jeden raz bo tak miło mi się go słuchało. Pozdrawiam!


RE: aqmoolator - blisko do ... - aqmoolator - 29.06.2017

Dziękuję za tak obszerny komentarz;) Ale pozostanę przy swoim w kwestii barw. Niestety, tak bardzo przyzwyczaiłem się do tego brzmienia jako całości, że nie słyszę tego w żadnym innym zestawie. Po prostu mi "umyka" kiedy zmieniam werbel, pady, arpy czy haty. Kick może faktycznie za krótki, bo uciąłem sampel, ale dłuższy robił mi taką brzydką pompkę i sprawiał, że bas zanikał momentami. Z kolei dając głośniej bas traciło się tło. Aż w końcu byłem tym troszkę zmęczony, bo oryginał powstał na klawiszach Yamaha qs-300, a potem jako midi przeniosłem go na fruitka i tam jakoś bardziej mi wszystko pasowało. Nawet na tych archaicznych dziś instrumentach vst. Ehh komputery.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam:)


RE: aqmoolator - blisko do ... - Audionysos - 2.07.2017

Jak dla mnie takie połączenie to nowość. Uważam, że stopa z basem i ogólnie perka doskonale ze sobą współpracują. Do tego jeszcze wpasowuje się w ten oldskoolowe brzmienia. Jedyne co to nie do końca odpowiada mi ten pad od 2:26, później od 3:03 bez niego całość brzmi lepiej moim skromnym zdaniem. I jeszcze jedna kwestia to dłużące się intro, które nie jest specjalnie wkręcające.


RE: aqmoolator - blisko do ... - Shabboo Harper - 12.07.2017

Cytat:"Mam nadzieję, że wybaczycie mi jej surowość, naiwną prostotę i taki niemodny styl, ale nie chciałem jej za bardzo zmieniać. Nadal ten utwór lubię.
Wrzucam jako ciekawostkę bardziej."

Wybitnie styl 80's (jakże Tobie bliski ^^ ). Jest temperamentnie (zwłaszcza w kolorycie Bass'u); precyzyjnie w selekcji poszczególnych (syntetycznie charakternych) dźwięków. Klimat nostalgiczny; akuratnie wyrażony w brzmieniu i (krztynę przydługiej) progresji tonów. Temat sugestywny, nośny i klarowny; choć... nie jest to "moja bajka". ;D